• ضربه آنقدر شديد بود كه نمي‌توانستم درست نفس بكشم - ۱۳۹۲/۰۸/۱۸
 •  

   

   

   

   
  ضربه آنقدر شديد بود كه نمي‌توانستم درست نفس بكشم
   
   
  آندو: تعصبم اجازه نداد استقلال را تنها بگذارم
   
   

  تصاويري كه از ضربه شديد محمد نصرتي به شكم تيموريان در سايت‌ها منتشر شد به وضوح عمق شدت خطايي كه مظفري زاده تنها با دادن يك كارت زرد از كنارش رد شد را نشان مي‌داد. اين است آندرانيك تيموريان، بازيكني كه نه در لباس تيم ملي و نه در لباس تيم باشگاهي‌اش مقابل شديد‌ترين برخوردها خم به ابرو نمي‌آورد. بازيكني كه البته به خاطرگرفتن حقوقش كه ماه‌ها است عقب افتاده به بي معرفتي هم محكوم شده است! صداي آندو خوب درنمي آمد كه با او هم كلام شديم.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

     سلام آقاي تيموريان، حالت چطوراست؟ سالمي؟
  خوبم، چطور مگر؟!

  عكس ضربه‌اي كه نصرتي بر شكمت وارد كرد اما چيزديگري مي‌گويد.

  بله، ضربه خيلي شديد بود والان كه دارم با شما حرف مي‌زنم درد زيادي در وجودم است. شكم و دنده‌هايم تير مي‌كشد. با دكتر حرف زدم گفت فردا (منظورش امروز است) بايد حتما سونوگرافي كنم.

  چرا در آن شرايط كه درد مي‌كشيدي نخواستي تعويض بشوي؟

  تعصبم به استقلال اجازه نمي‌داد اين كار را بكنم. مي‌خواستم با درد بازي كنم تا استقلال به مشكل نخورد اما خودم هم مي‌دانم كه دقايقي اصلا خوب نبودم.

  نيمه اول يكي از بهترين‌هاي زمين بودي. دليل افتي كه در نيمه دوم داشتي همين بود؟

  دقيقا. درد زيادي داشتم و خودم مي‌فهميدم كه نمي‌توانم مثل نيمه اول بازي كنم اما از طرفي نمي‌خواستم استقلال را هم تنها بگذارم.

  نصرتي بعد از بازي از تو عذرخواهي كرد.

  از او ممنونم و گله‌اي از محمد ندارم. فوتبال است ديگر. بايد بجنگي و گاهي وقت‌ها اين صحنه‌ها پيش مي‌آيد. خودم عاشق فوتبال درگيرانه و خشن هستم اما هميشه سعي كردم طوري خطا نكنم كه بازيكن مقابلم آسيب جدي ببيند.
  اما تو آسيب جدي ديدي و حالا ممكن است به‌خاطر دردي كه در دنده‌هايت داري نتواني براي تيم ملي بازي كني.
  الان درد زياد است اما بعيد مي‌دانم براي حضور در تمرينات تيم ملي مشكلي داشته باشم. سعي مي‌كنم هرطور شده به بازي با تايلند برسم.


  جو تبريز چطور بود؟

  اين دفعه خيلي با گذشته فرق مي‌كرد. همه چيز خوب بود. فوتبال بسيار زيبايي هم به نمايش درآمد، با اينكه بازي مساوي شد.

  چرا محروم شوم؟
  محمد نصرتي: از آندو عذرخواهي كردم

  محمد نصرتي كه در بازي با استقلال شايسته دريافت كارت قرمز بود در مورد شرايط اين بازي اينطور صحبت مي‌كند: «ما نيمه اول غافلگير شديم و يك گل در دقايق ابتدايي خورديم اما پس از آن بازي را در اختيار گرفتيم. استقلال با توجه به بازيكنان سرزني كه داشت روي ضربات ايستگاهي تمركز كرده بود اما در مجموع ما شرمنده هواداران شديم.» مدافع تراكتورسازي در مورد سه‌كارته شدن و از دست دادن بازي با پرسپوليس نيز اينطور مي‌گويد: «ما در اين بازي ابتدا غافلگير شديم كه اگر آن گل را نمي‌خورديم مي‌توانستيم پيروز ميدان باشيم. من براي بازي آينده سه كارته شده‌ام و خودم حضور ندارم.» و اما يكي از مهم‌ترين صحنه‌هاي بازي، خطايي بود كه نصرتي روي آندو انجام داد و طبق نظر كارشناسان داوري بايد توسط داور بازي اخراج مي‌شد؛ در اين ارتباط از نصرتي سوال كرديم و در پاسخ گفت: «پيش آمد. در يك صحنه براي توپ رفتم، بي‌ملاحظگي كردم. بعد از بازي هم رفتم و از آندو عذرخواهي كردم.» كميته انضباطي در چنين مواقعي با تماشاي فيلم بازي در مورد بازيكن خاطي تصميم مي‌گيرد، نگران نيستيد از اينكه توسط كميته انضباطي محروم شويد: «فوتبال، تنيس كه نيست، به‌هرحال اين صحنه‌ها پيش مي‌آيد. اين چه حرفي است كه مي‌زنيد

   
   
   

  فوتبال ، تيموريان، نصرتي