• با پرسپوليس جام را بالاي سر نبرم، خيالم راحت نمي شود - ۱۳۹۲/۰۸/۲۰
 •  

   

   

   

   

   

             با پرسپوليس جام را بالاي سر نبرم، خيالم راحت نمي شود

   
   
   
   
   

  کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس گفت: تا با پرسپوليس

  جام را بالاي سر نبرم، خيالم راحت نخواهد شد.

   

   

   

   

   

   

   

   محمد نوري هافبک بازي‌ساز پرسپوليس اين روزها با آمدن دو بازيکن جديد ذوب آهن به جمع قرمز‌پوشان کمي شرايطش براي حضور در ترکيب اصلي به خطر افتاده است. چنانچه پرسپوليس 2 هافبک از تيم ذوب‌آهن را جذب کند، رقابت در ميانه ميدان سرخ‌پوشان براي هافبک اين تيم بسيار فشرده خواهد شد، به همين دليل دقايقي با نوري گفت‌وگو کرديم تا اين بازيکن باتجربه شرايط را تشريح کند و از برنامه هايش در اين تيم بگويد.

  مصاحبه نوري با فارس را در زير مي خوانيد:


  -  براي رويارويي با تايلند و لبنان، يک بار ديگر کارلوس کي‌روش شما را به تيم ملي دعوت کرد. از اين دعوت چه حسي داري؟

  خدا را شکر مي‌کنم که باز هم اين افتخار نصيب من شد. بالاخره تيم ملي جايي است که هر دقيقه حضور در آن براي يک بازيکن افتخار است. مخصوصا بخواهيم در بزرگ‌ترين رويداد جهان با پيراهن تيم ملي حضور داشته باشيم. خيلي خوشحالم که کي‌روش به من اطمينان کرد و اين کار من و هر بازيکني را سخت‌تر مي‌کند.

  -  چقدر اميدواري که بتواني در فهرست نهايي کي‌روش باشي و تيم ملي را در جام جهاني همراهي کني؟

  انسان‌ها همواره با اميد زندگي مي‌کنند و ورزشکاران نيز از اين قاعده مستثني نيستند.خدا را شکر من هم خوش شانس بوده‌ام که به يکي از آرزوهاي بزرگم که همان حضور در تيم بزرگ پرسپوليس بوده، رسيده‌ام و براي تيم ملي هم تا آنجايي که توانستم افتخار کسب کردم. مطمئن باشيد به خواسته‌هايم در آينده خواهم رسيد که شايد يکي از آنها لژيونر شدن باشد.


  - وضعيت تيم ملي را چگونه ارزيابي مي‌کنيد؟

  پس از بازي با تايلند همديگر را نديده بوديم و حالا بايد به دو بازي در بانکوک و لبنان فکر کنيم. وضعيت ما در جدول خوب است اما با هر دو تيمي که بازي کنيم مقابل ما سر تا پا انگيزه مي‌شوند و دوست دارند تيمي را که به جام جهاني رفته را متوقف کنند و با آن براي خودشان تبليغات راه بيندازند. من معتقدم بازي سختي را مقابل تايلند و لبنان در پيش داريم و با گرفتن اين 6 امتياز خيال‌مان بابت رفتن به جام ملت‌ها راحت مي‌شود. کار ما به عنوان ميهمان در هر دو کشور سخت است اما براي امتياز کامل و برگزاري بازي تدارکاتي مي‌رويم چون مثل اينکه باز هم متاسفانه تيم ملي را فراموش کرده‌اند.

   

       

  -  تيم ملي در مرحله مقدماتي جام جهاني در بيروت به لبنان باخت، حالا با توجه به اتفاق قبلي فکر مي کني بازي دوباره ايران در بيروت چقدر حساس خواهد بود؟

  بالاخره بازي قبلي را ديديد که چطور لبناني‌ها ما را شکست دادند و بايد از تيم خودمان دفاع کنيم. سطح فوتبال لبنان با ايران فاصله دارد اما ما نبايد هرگز حريف را دست کم بگيريم. حالا که بازي‌هاي تدارکاتي نداريم با يک تير دو نشان بزنيم، يعني هم در بازي‌هاي رسمي موفق باشيم و هم در ديدار‌هايي که جنبه تدارکاتي هم دارد.

  - اما حضور افرادي مثل سالکادو در ايران به نظر شما باعث نمي‌شود تا خبر‌هاي خوشي براي بازي‌هاي دوستانه به وجود بياورد؟

  چرا بالاخره ما هم اگر حرف از بازي دوستانه مي‌زنيم به خاطر اين است تا در جام جهاني زنگ تفريح نشويم. چه بخواهيم يا نخواهيم بايد با قدرت‌هاي جهان در جام جهاني بازي کنيم. اکنون ما بايد به تايلند برويم و شک نکنيد که در تايلند و شرايط خاصش شايد نتوانيم با قدرت کامل بايد بازي کنيم اما اين دليل نمي‌شود تا حريف را دست کم بگيريم.

  - از شرايط خودت بگو، آيا شما اين قدرت را داريد که در ترکيب ثابت براي تيم ملي بازي کني؟

  من گفتم که با اميد رو به جلو مي‌روم و ترسي ندارم. به نظرم کار سختي دارم چون بازيکنان خوبي در پست من هستند اما مي‌خواهم در جام جهاني بازي کنم پس مطمئن باشيد نيم‌فصل دوم بهترين بازي‌هاي نوري را خواهيد ديد تا منجر به حضور پررنگم در جام جهاني شود.


  - اما با آمدن بازيکنان جديد کار تو هم سخت‌تر مي‌شود؟

  در اين باره من هيچ حرفي ندارم. مگر در تيم‌هاي ديگر و يا همين پرسپوليس که حضور پيدا کردم با نفرهاي کوچکي رقابت کردم. من اين حرف را مي‌زنم تا موقعي که جام قهرماني را با بازيکنان پرسپوليس بالاي سر نبرم دست بردار نيستم و آرام نخواهم شد. نيم‌فصل اول فراز و نشيب‌هاي زيادي داشتيم که آن هم به خاطر فشار بازي‌ها بود اما در نيم‌فصل دوم مطمئن باشيد همه چيز فرق مي‌کند و من هم با قدرت کار خودم را انجام مي‌دهم. مطمئن باشيد آنقدر خوب هستم تا با احترام به دوستانم بتوانم جايگاهم را در پرسپوليس حفظ کنم. حالا هر کسي که بخواهد به پرسپوليس بيايد من برايش آرزوي موفقيت دارم. اين را بدانيد هميشه عاشق رقابت بودم و مطمئن هستم، کادر فني هم اين را ناديده نمي‌گيرد.

  -          آيا پرسپوليس توان قهرماني در ليگ برتر را دارد؟

  همه چيز دست خداست. اما به اين پرسپوليس خوشبين هستم. بايد در بازي‌هاي خارج از خانه بيشتر دقت کنيم. بايد به امتياز‌هاي خارج از خانه چند برابر فکر کنيم. تيم‌ها در نيم‌فصل دوم بازي کردن مقابلشان چند برابر دشوار مي‌شود. کارمان بيش از اندازه سخت است اما ما پرسپوليسيم و مي‌خواهيم قهرمان شويم و در حالي که با قهرماني در نيم‌فصل آمادگي خود را به رخ حريفان کشيديم ثابت کرديم که در دو جام مدعي هستيم. به نظر من حيف است اين تيم جام نگيرد و دست خالي جام حذفي و ليگ برتر را ترک کند البته کارمان سخت است و بايد مثل هميشه يکدل و متحد به آينده فکر کنيم و اجازه ندهيم کوچک‌ترين حاشيه‌اي به تيم وارد شود.


  -  اما مشکلات مالي پرسپوليس جدي نظر مي‌رسد.

  ما ثابت کرديم هميشه به خاطر پيراهن پرسپوليس بازي مي‌کنيم. من مي‌دانم مسئولان باشگاه نيز تلاش مي‌کنند که خيلي از مشکلات حل شود.

  پرسپوليس ، جام ، فوتبال