• پرسپوليس در مكان هشتم - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
 •  

   

   

   

   

   
                                 خطر كسر 6 امتياز بيخ گوش پرسپوليس
   

  نويسنده : سحر هادي 

   

  مثل اينكه داستان شكايت‌هاي بين‌المللي از پرسپوليس تمامي ندارد، اگرچه چندين بار صابون يك چنين شكايت‌هايي به تن پرسپوليسي‌ها خورده و از بابت آن متضرر شده‌اند اما همچنان اين داستان تكراري ادامه دارد.
  نمونه بارز اين شكايت‌ها هم شكايت رافائل، بازيكن سابق پرسپوليس از اين باشگاه بود. 20 مهرماه سال 85 بود كه نامه فيفا براي پرداخت طلب 132هزار يورويي رافائل به پرسپوليس ارسال شد اما بي‌توجهي مديران وقت اين باشگاه به اين قضيه باعث شد تا اين تيم در سال 86 و به خاطر اين شكايت، با كسر امتياز مواجه شود. در تمام طول سال‌هاي اخير پرونده‌هاي مختلفي در مورد پرسپوليس و شاكيانش در فيفا مطرح شده و برخي از آنها تا آستانه بيخ پيدا كردن هم پيش رفته است.

  ظاهرا اين بار با شكايت مديربرنامه‌هاي اشپيتيم آرفي مهاجم سابق و آلبانيايي پرسپوليس، كسر يك 6 امتياز ديگر در راه است.

  عدم پرداخت طلب 60هزار يورويي عباس نبوي، مديربرنامه‌هاي آرفي بابت حق ترانسفر اين بازيكن در طول 4 سال گذشته منجر به اين شده كه وي شكايت خود را نزد مسوولان فيفا ببرد و حكمي عليه باشگاه پرسپوليس براي كسر امتياز آنها از فيفا بگيرد. نبوي در اين خصوص مي‌گويد: «بارها سعي كرده‌ام تا از يك راه مسالمت‌آميز اين قضيه را حل و فصل كنم اما مديران سابق اين باشگاه و در حال حاضر هم آقاي رويانيان، هيچ وقت نخواستند كه اين اتفاق رخ بدهد وگرنه در اين چهار سال مطالبات مرا پرداخت مي‌كردند.در چند ماه اخير تلاش كردم تا شخصا با رويانيان صحبت كنم اما ايشان تمايلي نشان ندادند، من هم مجبور به شكايت شدم.»
  اين شخص در ادامه مي‌گويد: «قرار بود اين مبلغ نهايتا تا سال 90 به من پرداخت شود اما دو سال هم از آن موعد مقرر شده مي‌گذرد و خبري از پول من نشده است. مدتي است كه با سرطان خون دست و پنجه نرم مي‌كنم و واقعا به اين پول نياز دارم اما گوش كسي بدهكار اين حرف‌هايم نيست. چطور آقايان به بازيكنان نيمكت‌نشين‌شان پورشه مي‌دهند، اما به من كه مي‌رسند پول ندارند تا طلبم را پرداخت كنند؟ آن هم پولي كه حقم است و بايد خيلي وقت پيش از اين‌ها پرداخت مي‌شد.»

   

   

   

           

   


  نبوي در پايان از در دست داشتن حكم تعليق پرسپوليس و حكم كسر 6 امتيازي از اين تيم خبر مي‌دهد: «اين حكم دستم است و هر زمان اراده كنم، مي‌توانم آن را به اجرا بگذارم. در ابتدا مي‌خواهم از طريق كميته انضباطي اين قضيه را حل و فصل كنم، در غير اين صورت حكم را به اجرا مي‌گذارم.» در صورت كسر 6 امتياز از تيم سرخپوش پايتخت تمام آرزوها و اميد هواداران اين تيم بر باد مي‌رود چرا كه پرسپوليس با كسر 6 امتياز، به جاي اينكه مثل حالا صدرنشين باشد، با احتساب شرايط فعلي جدول، بالاتر از داماش 18 امتيازي و در مكان هشتم جدول قرار مي‌گيرد.

  پرسپوليس ، شكايت‌ ،امتياز