• بایرن رکورد 30 ساله بوندس لیگا را شکست - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
 •  

   

   

   

   

   

  بایرن رکورد 30 ساله بوندس لیگا را شکست؛گواردیولا رکورد تاریخ بوندس لیگا را جابجا کرد 

   

  قهرمان اروپا رکورد جدیدی را در طولانی ترین دوران بدون شکست در بوندس لیگا به جای گذاشت.

   

  به گزارش گل برتر ؛ بایرمونیخ در ادامه هفته 12 بوندس لیگا روز گذشته موفق شد به راحتی آگزبورگ را با نتیجه 3-0 مغلوب کند.

  بدین ترتیب تعداد پیروزی های متوالی بایرمونیخ از زمان آخرین باخت به بایرلورکوزن در اکتبر 2012 به 37 بازی رسید و رکورد قبلی هامبورگ که با 36 مسابقه در سال 1983 ثبت شده بود را شکست.

  بایرن گواردیولا اما هفته آینده آزمون سختی را در پیش خواهد داشت زمانیکه برای رویارویی با دورتموند و در تکرار فینال لیگ قهرمانان سال گذشته به این شهر سفر خواهد کرد.

  گواردیولا هم همچنین با این پیروزی یک رکورد شخصی را به جای گذاشت. گواردیولا با پشت سر گذاشتن دوازدهمین مسابقه بدون شکست خود در بوندس لیگا بهترین شروع یک مربی جدید در تاریخ این لیگ با 32 امتیاز را ثبت کرد.

  نخستین گل بایرمونیخ در آلیانز آره نا را جروم بواتنگ در دقیقه 5 به ثمر رساند و پس آن فرانک ریبری در دقیقه 42 روی یک ضربه ایستگاهی زیبا گل دوم را زد. در آخرین دقایق تلف شده نیمه اول نیز توماس مولر سومین گل بایرمونیخ را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

  بایرمونیخ در 37 بازی اخیر خود 31 بازی را برده است. این دومین رکوردشکنی بایرمونیخ در یک هفته هست.

  آنها در لیگ قهرمانان اروپا نیز موفق شدند با پیروزی 1-0 برابر پلژن جمهوری چک با رکورد 9 پیروزی پیاپی بارسلونا در فصل 2002-03 مساوی کنند.

   

  این روزها به نظر می رسد دیگر رکوردشکنی برای بایرمونیخ عادی شده است. آنها فصل گذشته نیز با هدایت یوپ هینکس 25 رکورد را شکستند یا با آن مساوی کردند.

   

   

   

  بایرن ، گواردیولا ، بوندس لیگا