• نتایج تیم ملی ایران در جهان والیبال باعث تعجب شده است - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
 •  

   

   

   

   

   نتایج تیم ملی ایران در جهان والیبال باعث تعجب شده است

   

   

  - سرمربی تیم ملی والیبال ایران، گفت: نتایج تیم ملی ایران در مسابقات اخیر باعث تعجب والیبال جهان از عملکرد ما شده است. خولیو ولاسکو روز یکشنبه در جمع خبرنگاران،گفت:تمرینات تیم ملی والیبال را در شرایط خوبی آغاز کردیم و فدراسیون والیبال امکانات خوبی را برای ما آماده کرده است و بازیکنان هم با توجه به شرکت در لیگ آمادگی مطلوبی دارند.

  وی ادامه داد: مسابقات جام بین قاره ای برای ما جذابیت بسیار زیادی دارد چون با تیم های بزرگی در مدتی کوتاه روبه رو خواهیم شد و این شرایط را برای ما حتی شاید دشوار تر از قهرمانی جهان کند.
  سرمربی تیم ملی والیبال ایران، گفت: می توانیم از مسابقات جام بین قاره تجربیات بسیار خوبی بدست بیاوریم.
  وی در پاسخ به این سئوال که با توجه به اینکه تیم ملی ایران فقط یک روز قبل از آغاز مسابقات به ژاپن خواهد رسید آیا مشکلی برای ملی پوشان به وجود نخواهد آمد، تصریح کرد: این شرایطی است که برای تمام تیم ها وجود دارد و ما ظرفیت آن را داریم که خود را با این شرایط هماهنگ کنیم چون پیش از این در لیگ جهانی هم همین گونه شرکت کرده بودیم.

   وی درباره شرایط آمادگی بازیکنان تیم ملی در میان مسابقات لیگ برتر، گفت: در تمرینات بازیکنان شرایط خوبی داشتند چون لیگ ایران سطح بالایی دارند و تیم ها هر هفته دو مسابقات برگزار می کنند.

   

   

                    

   


  سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره احتمال خداحافظی فرهاد ظریف از تیم ملی، اظهار داشت: ظریف قبلا مشکلاتی داشت که پیش از این در خصوص آنها صحبت کرده بودم اما در رابطه با خداحافظی خود پس از مسابقات جام بین قاره ای چیزی به من نگفته اند و تنها این را از شما خبرنگاران می شنوم.

  وی در پاسخ به خبرنگاران در مورد اینکه شاید ظریف به خاطر بالا رفتن سن خود می خواهد از تیم ملی کنارگیری کند، ادامه داد: بازیکنان در پست لیبرو می توانند تا سن بسیار زیاد به بازی کردن ادامه دهند البته بازی کردن در تیم ملی بسیار دشوار است چون بازیکنان همواره باید در تمرینات و مسابقات حضور داشته باشند اما اگر بازیکنی مشکلی در این باره داشته باشد باید حرف خود را شفاف مطرح کند وگرنه لازم است تمام توان خود را برای تیم ملی بگذارد.

   

  وی تاکید کرد:بعضی از بازیکنان از برخی بازیکنان خارجی که در لیگ ایتالیا بازی می کنند بهتر هستند اما مساله مبلغ قرارداد اجازه نمی دهد ایرانی ها در لیگ ایتالیا بازی کنند.

  وی افزود: از سوی دیگر شرایط تیم ملی ایران در دنیای والیبال جدید است و این تیم تازه مطرح شده و اگر این شرایط ادامه پیدا کند به طور حتم پیشنهادات خارجی هم در انتظار بازیکنان ایرانی خواهد بود البته حمزه زرینی پیشنهاد بسیار خوبی از لیگ ترکیه داشت که به خاطر نیاز باشگاه کاله به وی نتوانست به این کشور برود.

   

                     

   


  ولاسکو تاکید کرد: از نظر من برخی بازیکنان ایرانی از بازیکنان خارجی باشگاه های بزرگ بهتر هستند اما وقتی به مربیان آنها این بازیکنان را پیشنهاد می کردم تصور می کردند من به خاطر علاقه ام برای حضور بازیکنانم در باشگاه های آنها این حرف را می زنم اما مطمئن باشید امسال برخی از آنها به من خواهند گفت که تو درست می گفتی.

  سرمربی تیم ملی والیبال ایران، تصریح کرد: فایده این تورنمنت برای ما این است که بازهم می توانیم سطح بازی خود را با تیم های بزرگ جهان مقایسه کنیم البته این رقابت ها برای ما ادامه مسابقات قهرمانی آسیا نیست بلکه آغاز کارمان برای رسیدن به آمادگی به منظور حضور در دوره آینده لیگ جهانی و مسابقات قهرمانی جهان است.

   ولاسکو درباره اینکه با توجه به این مساله که باید در این تورنمنت تیم ها با 14 بازیکن حضور پیدا کنند شما 2 بازیکن اضافه خود را در چه پست هایی استفاده می کنید، گفت: یکی از این دو بازیکن صدرصد ناصر رحیمی پناه در پست لیبرو است. دوست داشتم از پوریا فیاضی هم در این رقابت ها استفاده کنم که به دلیل آسیب دیدگی این بازیکن نتوانستم این کار را انجام دهم و به همین خاطر علیرضا جدیدی را به اردو دعوت کردم. مجتبی میرزاجان پور هم پس از اینکه از او خواستم تغییراتی در خودش بدهد یکبار دیگر به اردو تیم ملی دعوت شده است و از میان این دو بازیکن که در دفاع وسط و دریافت کننده بازی می کنند یکی را در فهرست نهایی تیم ملی خواهیم داشت.

   

   

   

   

   

  والیبال ،ولاسکو ،ایران، لیگ ایتالیا