• بازيكنان شاغل در ليگ ايران خطر را احساس كرده‌اند؟ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
 •  

   

   

   

   

  بازيكنان شاغل در ليگ ايران خطر را احساس كرده‌اند؟
   
   

  «هوو» در تيم ملي!

  سعيد زاهديان


  بازي ديروز نشان داد كه سرمربي تيم ملي وارد تغييرات شده است؛ او حالا فارغ از دغدغه‌هاي روزهاي پر تلاطم صعود به جام جهاني، بي استرس و اضطراب در مقدماتي جام ملت‌ها قدم گذاشته و اين بازي‌ها را در حكم آماده‌سازي تيم براي برزيل ارزيابي مي‌كند. به همين دليل هر بازيكني بهتر و آماده‌تر باشد، شانس بيشتري براي قرار گرفتن در ليست نهايي دارد و اصلا هم براي كروش مهم نيست كه آيا اين بازيكنان در بازي مقابل كره‌جنوبي در اولسان فيكس بودند، از روي نيمكت بازي را تماشا كردند يا در تهران پاي تلويزيون بازي را ديدند، براي او «حال» افراد مهم است. بازي ديروز گوياي اين واقعيت بود؛ كروش نشان داد كه فصل تغييرات را آغاز كرده است و به همين دليل تصوير متفاوتي از تيم ملي را در تايلند تماشا كرديم. در تيم جديد، چند نكته مشهود بود؛ نخست اينكه سرمربي تيم ملي پيراهن شماره يك را به سادگي به رحمان احمدي نخواهد داد و اين شماره حالا يك «هوو» به نام دنيل داوري دارد كه ديروز با شماره 12 در تركيب اصلي قرار گرفت تا رحمان با چهره‌اي نگران روي نيمكت بنشيند. همين داستان در پست‌هاي ديگر تيم ملي هم ديده مي‌شود؛ مخصوصا در دفاع راست، يعني جايي كه پيش از اين در قرق خسرو حيدري بود اما ديروز مهرداد بيت‌آشور در غياب خسرو حيدري مصدوم، پيراهن شماره 2 را از كروش گرفت. بيت‌آشور پيش از اين در بازي رفت مقابل تايلند تنها 10 دقيقه فرصت بازي پيدا كرد و چيز ويژه‌اي از خود به نمايش نگذاشت اما ديروز وقتي از ابتدا در تركيب قرار گرفت، بازي بهتري ارائه كرد تا ابهام‌ها درخصوص مدافع راست كلاسيك بيشتر از قبل شود. از يك سو كروش به لژيونرها اعتقاد بيشتري دارد و از سوي ديگر خسرو حيدري بهتر از بيت‌آشور در تيم ملي ظاهر شده اما بايد ديد در بازي‌هاي بعدي، بيت‌آشور از غيبت خسرو استفاده مي‌كند تا جاي پايش را در اين پست سفت كند يا نه؟!
  همان كاري كه حاج‌صفي در غياب بيك‌زاده و پولادي در جناح چپ انجام داد؛ به اين 3 نفر كه نگاه مي‌كنيم، تازه درمي‌يابيم كه در دفاع چپ يك جنگ تمام‌عيار و نفس‌گير براي رفتن به جام جهاني در راه است؛ 3 مدعي و يك پيراهن!


  به يك خط جلوتر مي‌آييم؛ در خط هافبك مجتبي جباري را بعد از مدت‌ها غيبت غيرموجه دوباره پا به توپ ديديم اما اين پا به توپ كجا و آن «مجتبي»ي سرحال و قبراق كجا؟ اگر جباري با همين كيفيت به بازي‌هايش ادامه دهد، اگر مجتبي در اين ماه‌ها نتواند خود را به سطح قبلي برساند، بي‌ترديد پيراهن او در تيم ملي به مزايده گذاشته مي‌شود و تا دلتان بخواهد در ليگ متقاضي هست، از علي كريمي تا محمد نوري و ...!
  از جواد و آندو بگذريم، بحثي نيست اما يك خط جلوتر از آنها و ميان مهاجمان بحث زياد است. ديروز اشكان دژاگه بازگشت خود به تيم ملي را با يك گل و بازي زيبا جشن گرفت. با آمدن اشكان، محمدرضا خلعتبري به نيمكت هدايت شده است اما خلعتبري بازيكني نيست كه به اين سادگي‌ها پا پس بكشد و بازنده بازي باشد. او ديروز خوب متوجه شد كه عرصه چقدر برايش تنگ شده است. با اضافه شدن جهانبخش، بال‌هاي تيم ملي خطر را احساس كرده‌اند و از ميان خلعتبري، دژاگه، شجاعي و جهانبخش بايد 2 نفر به زمين بروند، در حالي كه پيام صادقيان نزديك‌ترين گزينه به اين جمع است كه با نمايش‌هاي خوبش در پرسپوليس خود را به تيم ملي نزديك كرده و مي‌خواهد مسافر برزيل باشد. بازي ديروز و نمايشي كه تيم ملي پس از تغييرات ارائه كرد، چراغ سبزي براي كروش بود تا شايد اين روند را ادامه دهد و بازيكنان بيشتري را جابجا كند. ديروز لژيونرها براي بازيكنان شاغل در ليگ ايران خط و نشان كشيدند. دژاگه، قوچان‌نژاد و جهانبخش گل زدند و بيت‌آشور پاس گل داد. آيا بازيكنان شاغل در ليگ ايران خطر را احساس كرده‌اند؟

   

  تیم ملی فوتبال ایران ، کی روش