• 17 پرسپوليسي از ليست 170 نفره براي بازي ميلان انتخاب مي‌شوند - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
 •  

   

   

   

   

   

  17  پرسپوليسي از ليست 170 نفره براي بازي ميلان انتخاب مي‌شوند

  خداحافظي كـــــــــــــيا با مربيگري پروين و هم‌تيمي‌هاي نامعلوم

   
   
  هادي شام بياتي

  در جلسه دوجانبه نمايندگان پرسپوليس با ميلاني‌ها در ايتاليا، «دانيل ماسارو» مهاجم سابق روسونري به همراه مدير ارتباطات آ‌ث‌ميلان حضور پيدا كرد و برنامه‌هاي مدنظر تيمش را روي ميز گذاشت تا دو طرف از چانه‌زني معاف شوند.


  برخلاف آنچه كه قبلا اعلام شد، ميلاني‌ها در قالب يك پرواز با 18 بازيكن و 7 همراه روز ششم آذرماه با پرواز ايران‌اير به تهران سفر خواهند كرد و بامداد روز نهم آذرماه هم ايران را ترك مي‌كنند.
  ميلاني‌ها پس از قطعي شدن زمان سفرشان به ايران و ديدار با پرسپوليس از باشگاه ايراني تعهد خواستند كه 70درصد پول‌شان تا پايان هفته جاري به حساب باشگاه ايتاليايي واريز شود. البته خيلي زود هم اعلام كردند كه بخش قابل توجهي از مبلغ دريافتي را به يك موسسه خيريه در ميلان اهدا خواهند كرد.
  اين پايان ماجرا نبود چون ميلاني‌ها كه براي لحظه به لحظه حضورشان در تهران برنامه دارند در هر نيمه يك سرمربي را روي نيمكت مي‌نشانند. گويا ماسارو و باره‌سي در اين كار تقسيم وظيفه كرده‌اند و هر كدام يك نيمه هدايت همبازي‌هاي خود در نسل دهه 90 را برعهده مي‌گيرند.


  مردان ايتاليايي كه در مورد انجام بازي در دو نيمه 40 دقيقه‌اي با پرسپوليس به توافق رسيده‌اند حتي مي‌دانند كه 6 بازيكن تعويضي‌شان چه كساني هستند و قرار است كدام بازيكنان از ابتدا مقابل پرسپوليس به ميدان بروند. اما در اين سوي ماجرا كه بايد حداقل شاهد يك برنامه‌ريزي سطحي از سوي پرسپوليسي‌ها باشيم، مديران باشگاه پرسپوليس در طول اين مدت تمام انرژي و تمركز خود را صرف مصاحبه و انجام تبليغات براي برگزاري اين بازي كردند ولي هنوز نمي‌دانند چه مهره‌هايي را مقابل آث‌ميلان و ستاره‌هايش به زمين مي‌فرستند. به گفته باشگاه پرسپوليس تنها چيزي كه فعلا از سوي باشگاه مشخص شده حضور علي پروين روي نيمكت سرمربيگري سرخ‌هاست و اين درحالي است كه سلطان هنوز به رويانيان و باشگاه چراغ سبز نشان نداده است.
  تا قبل از اين و در حالي كه گفته مي‌شد مسوولان باشگاه قول مربيگري پرسپوليس در اين بازي را به كاظم سيدعليخاني داده‌اند، باشگاه‌نشينان خيلي زود نام سلطان را مطرح كردند كه تا حدودي در حاشيه امنيت قرار بگيرند. در حالي كه پرسپوليس حدود 170پيشكسوت دارد و قطعا اكثر آنها دوست دارند مورد لطف و تقدير مقابل ستارگان ميلان قرار بگيرند، پرسپوليسي‌ها فقط مي‌دانند كه قرار است مهدوي‌كيا در اين ديدار نمادين از فوتبال خداحافظي كند و به همين دليل روابط عمومي باشگاه آب پاكي را روي دست خيلي از پيشكسوت‌ها مي‌ريزد: «احتمال حضور كريم باقري، علي دايي، پژمان جمشيدي و... در ديدار با ميلان در حد حرف است! تنها چيزي كه مشخص و قطعي شده بحث خداحافظي مهدوي‌كياست! »

   


  در حالي كه ايتاليايي‌ها نام 17، 18 بازيكن را معرفي كرده‌اند، پرسپوليس حتي ليست 20 يا 30 نفره هم ندارد و مسوولان باشگاه در تكاپو هستند كه از شيريني روي نيمكت پرسپوليس استفاده كنند يا چهره‌هايي چون خوردبين يا پنجعلي! در حالي كه رابطه بعضي از پيشكسوت‌ها با يكديگر حسنه نيست، هنوز مشخص نيست كه اگر دايي و مايلي‌كهن به طور همزمان در اين تيم حضور داشته باشند چه اتفاق‌هايي مي‌افتد و چه صحنه‌هاي اكشني رقم مي‌خورد. جدا از جنگ و اختلاف داخل پرسپوليسي‌ها شنيده مي‌شود كه از ليست 150 نفره‌اي كه در كانون پيشكسوتان پرسپوليس ثبت نام كرده‌اند، حق و حقوق خيلي‌ها پرداخت نشده است.
  با توجه به بلاتكليفي و عدم برنامه‌ريزي مسوولان باشگاه پرسپوليس هنوز تكليف خيلي از ستاره‌ها مثل رهبري‌فرد، انصاريان، باقري، محرمي، فنوني‌زاده، شيرزادگان، خوردبين، زادمهر و... مشخص نيست و احتمالا به همين دليل است كه پروين گفته 10 پيشكسوت پرسپوليس يك تيم را به صورت كميته‌اي انتخاب و احتمالا هر كدام يكي از دوستان‌شان را وارد ليست كنند!

  مهدوی کیا،میلان، پرسپلیس، فوتبال