• بعد از كفاشيان و شبكه2، نوبت به دبيركل رسيد - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
 •  

   

   

   

   

   

  بعد از كفاشيان و شبكه2، نوبت به دبيركل در كانال سه رسيد

  نبي در گوشـــــه رينــــگ عادل

   
   

  مهدي محمدنبي، دبيركل فدراسيون و سرپرست تيم ملي فوتبال دوشنبه شب مهمان برنامه نود عادل فردوسي‌پور در استوديوي اين برنامه بود. او ابتدا با ارايه توضيحات درباره برگزاري همايش علم و فوتبال و حضور سپ‌بلاتر در ايران پاسخگوي سوالات انتقادي عادل فردوسي‌پور شد. سوالاتي كه عمده‌ترين آنها كه مورد توجه اكثر بينندگان اين برنامه پرتماشاگر قرار گرفت به اين شرح است.


  دوستان و آشنايان شما در فدراسيون چكار دارند؟

  مهدي محمدنبي در پاسخ به اين انتقاد فردوسي‌پور كه چرا برخي از دوستان و آشنايان خود را در كميته‌ها و سمت‌هاي مختلف فدراسيون به كار گمارده گفت: «اين موضوع طبيعي است.هركسي در سيستم‌هاي مختلف به برخي افراد اعتماد داشته و با آنها كار مي‌كند. حالا هركس با ديدگاه خودش افراد مورد نظر را جذب كرده است.اين ايراد نيست. مثلا شما بگوييد كه خانم شهرياري تا به حال در كميته ساحلي موفق بوده يا نبوده؟ ما در اين مدت هيچ فردي را از بيرون نياورده و 95 درصد كاركنان همان كارمندان و كاركنان سابق هستند. حالا آيا ما نمي‌توانيم به اندازه 5درصد افراد مورد اعتماد خودمان را روي كار بياوريم.

  چرا سرپرست‌هاي تيم‌هاي ملي زبان نمي‌دانند؟

  سوال بعدي فردوسي‌پور از نبي درباره اين انتقاد بود كه چرا اكثر سرپرست‌هاي تيم‌هاي ملي در رده مختلف با زبان خارجه آشنايي ندارند؟ سوالي كه نبي در جواب آن گفت:«ما كنار سرپرست‌ها مديا آفيسر گذاشته‌ايم كه بخشي از كارهاي مربوط به زبان را انجام مي‌دهند اما براي سرپرست‌ها قصد داريم كلاس آشنايي با زبان بگذاريم  چرا سرپرستي تيم ملي را تحويل نمي‌دهيد؟

  نبي درباره اين كه با توجه به مشغله‌هاي كاريش در سمت دبيركلي بايد سرپرست جديدي براي تيم ملي انتخاب و اين سمت را به او واگذار نمايد هم گفت:«من به كفاشيان پيشنهاد كردم كه با توجه به شرايط تيم ملي فعلا در كنار آن باشم. البته يادتان باشد آقاي دادگان رييس فدراسيون قبلي در راس چارت تيم ملي قرار داشت. تيمي كه دو بخش دارد. 1- بخش فني كه زير نظر كرش است 2- كارهاي ستادي و اجرايي كه به عهده من است، هر دو بخش را رييس فدراسيون كنترل مي‌كند.  اين 2800 دلارها چه مي‌شود؟

   

  بحث بعدي فردوسي‌پور با دبيركل فدراسيون درباره نامه‌اي از سوي فيفا بود كه نشان مي‌دهد فيفا روزانه مبلغ 2800 دلار به ازاي هر ملي‌پوش به باشگاه‌هايي كه بازيكنان‌شان در جام‌جهاني حضور دارند پرداخت مي‌كند. موضوعي كه باعث بحث درباره آن تا پايان برنامه بين نبي، فردوسي‌پور و چند تن از مديران باشگاه‌ها شد. اولين نفر رويانيان مدير باشگاه پرسپوليس بود كه در تماس تلفني با برنامه گفت: «نه من و نه منتقمي قائم‌مقام باشگاه از چنين نامه‌اي خبر نداريم. نبي يادآور شد. پيش از موعد مقرر كه فيفا تعيين كرده بود باشگاه‌هاي مربوطه همه فرم‌ها را پر كرده و آنها را براي فيفا فرستاديم. تا جايي كه يادم هست آقاي كسرايي اين كار را دنبال مي‌كرد.اشاره نبي به كسرايي بهانه‌اي شد تا او هم با برنامه تماس داشته باشد. كسرايي گفت:«من شخصا با همه باشگاه‌ها صحبت كرده و از باشگاه پرسپوليس هم شخصي به نام امام وردي اين فرم‌ها را امضا كردند. رويانيان دوباره اظهار بي‌اطلاعي كرده و يادآور شد شايد در زمان استعفاي او اين نامه امضا شده است.با اين حال تكليف اين 2800دلارها تا پايان برنامه معلوم نشده و آقاي دبيركل توضيح قانع‌كننده‌اي درباره آن نداد.

   

   

   

  كفاشيان ،نبي ،دبيركل،فوتبال، برنامه نود