• غیبت خديرا در رقابت هاي جام جهاني 2014 - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
 •  

   

   

   

   

   

  حضور خديرا در رقابت هاي جام جهاني 2014

  در هاله اي از ابهام قرار دارد
   
   

  پزشکان تیم ملی فوتبال آلمان روز شنبه اعلام کردند در پی پاره شدن رباط صلیبی پای سامی خدیرا هافبک تیم ملی فوتبال آلمان و رئال مادرید اسپانیا در بازی روز جمعه مقابل ایتالیا و این که وی نمی تواند برای شش ماه دیگر به میدان برود، حضور این بازیکن در رقابت های جام جهانی 2014 برزیل در هاله ای از ابهام قرار دارد.
  خدیرا که یک رباط دیگر در زانوی راست وی نیز در این رویداد پاره شد، تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت.
  هانس ویلهلم مولر ولفارت گفت :«‌ خدیرا باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد اما ما امیدواریم وی به موقع برای جام جهانی آماده شود».

  تیم ملی فوتبال آلمان روز سه شنبه در ورزشگاه ومبلی در دیداری دوستانه مقابل تیم ملی فوتبال انگلیس به میدان خواهد رفت.

  یواخیم لو سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان گفت :« این حادثه ای تلخ برای سامی خدیراست. با این حال، وی همواره مثبت فکر می کند و به همین علت است که من خوشبین هستم او زمانی که رقابت های جام جهانی آغاز شود، از لحاظ بدنی آماده خواهد بود».

  خدیرا در کنار باستین شواین‌اشتایگر ترکیب قدرتمندی را در خط هافبک تیم ملی فوتبال آلمان بوجود آورده بود.
  شواین‌اشتایگر نیز این هفته به علت آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا تحت عمل جراحی قرار گرفت. پیش بینی نمی شود شواین‌اشتایگر پیش از ژانویه به میادین فوتبال بازگردد.


  یواخیم لو گفت تصمیم گرفته است بدون فیلیپ لام کاپیتان تیم ملی فوتبال آلمان،‌ مانوئل نوئر دروازه بان اصلی این تیم و مسوت اوزیل به لندن برود و قصد دارد به بازیکنان دیگر فرصت بازی بدهد.
  سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان خاطر نشان کرد :« آنها قطعا بخشی از ساختار اصلی این تیم هستند و آنچه هم اکنون برای من مهم است این است که به دیگر بازیکنان در این پست های مهم فرصت بدهیم تا بتوانند مقابل رقیب قدرتمندی مانند انگلیس به میدان بروند».

   

  به گزارش خبرگزاری رویترز از برلین، با این حال، پر مرتساکر مدافع میانی تیم ملی فوتبال آلمان پس از عدم حضور در بازی مقابل تیم ملی فوتبال ایتالیا به علت ابتلا به آنفلوآنزا، به ترکیب این تیم باز می گردد.

   

   

  سامی خدیرا ، تیم ملی فوتبال آلمان ، جام جهاني 2014