• تکليف اروپا براي صعود به جام جهاني مشخص خواهد شد. - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
 •  

   

   

   

   

   

  پيروزي پرتغال و شکست فرانسه در پلي‌آف
   
   
  با پيروزي پرتغال و شکست فرانسه دور رفت مرحله پلي‌اف رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2014 برزيل به پايان رسيد.
   
   

  دور رفت مرحله پلي‌اف رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2014 برزيل با برگزاري 4 ديدار در قاره اروپا به پايان رسيد.
  پرتغال و سوئد حساس‌ترين ديدار اين مرحله را برگزار کردند که اين ديدار در پايان با برتري يک بر صفر پرتغال به پايان رسيد.

  هر چند پرتغال بازي را بهتر شروع کرد اما هر دو تيم در نيمه نخست به يک اندازه موقعيت داشتند که نتوانستند به گل برسند.ضربه ايستگاهي کالستروم سوئذي خطرناک ترين موقعيت نيمه نخست بود که سوئدي‌ها از دست دادند.

  هلدرپوستيگا و کريستيانو رونالدو نيز چند بار در نيمه نخست مي توانستند پرتغال را جلو بيندازند که موفق نبودند. پرتغالي‌ها در نيمه دوم روي دروازه حريف خيمه زدند اما هيچ کدام از فرصت‌هاي اين تيم به اندازه کافي زهردار نبود که دروازه سوئد را باز کند اما در دقيقه 81 کريستيانو رونالدو با ضربه سر موفق شد در اين ديدار هم گلزني کند و تيمش را به يک پيروزي با ارزش برساند.

   

   

   

         

   


  ايسلند و کرواسي در ديگر ديدار به مصاف هم رفتند که اين ديدار در پايان با تساوي بدون گل به پايان رسيد. به اين ترتيب کرواسي شانس اين را دارد که با يک پيروزي در بازي برگشت در خانه، جواز صعود به جام جهاني 2014 را بدست آورد

  يونان در ديگر ديدار موفق شد در خانه با نتيجه 3 بر يک روماني را شکست دهد و در آستانه صعود به جام جهاني قرار گيرد. کنستانتينوس ميتروگلو (2 بار) و ديميتريس سالپيلگيديس براي يونان و بوبان استانکو تک گل روماني را به ثمر رساند.


  اوکراين نيز در خانه به ديدار فرانسه رفت که اين ديدار در پايان با برتري 2 بر صفر اوکراين پايان رسيد تا فرانسه قهرمان جام 1998 در آستانه حذف از جام جهاني قرار گيرد. در اين ديدار ابتدا رومن زوزوليا موفق شد اوکراين را جلو بيندازد اما اين پايان کار نبود و آندره يارمولنکو موفق شد گل دوم را نيز از روي نقطه پنالتي به ثمر برساند تا اين ديدار در پايان با برتري 2 بر صفر اوکراين به پايان برسد.


   

   

         

   


  شرح  نتايج

   


  ايسلند       0   –     کرواسي       0
  پرتغال     1    –      سوئد          0 
  يونان      3    –      روماني       1
  اوکراين   2    –      فرانسه        0

  بازي‌هاي برگشت اين مرحله سه‌شنبه هفته آينده برگزار مي‌شود و تکليف چهار تيم باقي مانده از اروپا براي صعود به جام جهاني مشخص خواهد شد.

   

   

   

  دور رفت مرحله پلي‌اف رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2014