• اخبار رزمي - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
 •  

   

   

   

   

   
  اخبار رزمي
   
   

  تغيير سه باره مكان اردوي كاراته‌كاها
  سرگرداني تيم‌هاي پايه


  مكان برگزاري اردوهاي تيم‌هاي ملي كاراته نوجوانان و جوانان براي سومين بار تغيير كرد. محل برگزاري آخرين مرحله از اردوي آماده سازي تيم‌هاي نوجوانان و جوانان به ميزباني هيات كاراته آذربايجان غربي و در شهر اروميه برگزار خواهد شد. پيش از اين قرار بود اين اردو در رشت و تهران برگزار شود كه پس از آمادگي هيات كاراته آذربايجان غربي براي ميزباني و نشستي كه مسوولان فدراسيون و اعضاي كادر فني داشتند، محل برگزاري اردو از تهران به اروميه منتقل شد.
  كاراته كاهاي نوجوان و جوان در بخش پسران از ديروز وارد اردو شدند و از امروز (سه شنبه) هم تمرين‌ها را زير نظر كادر فني در اروميه آغاز مي‌كنند. البته اين نوع برنامه‌ريزي و تغيير ميزبان اردو در نوع خود جالب است. كاراته كاهاي ايران خود را براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا كه 12 الي 15 آذر در امارات برگزار مي‌شود، آماده مي‌كنند.


  نكته جالب در تغييرات پي در پي اين است كه هيچكدام از اين مكان‌ها، آب و هوايي نزديك به شهر برگزاري مسابقات آسيايي در امارات را ندارند. معمولا مديران فدراسيون‌ها و كادر فني تيم‌ها در آستانه اعزام به مسابقات سعي مي‌كنند آخرين اردوها را در مكان‌هايي كه آب و هوايي نزديك به ميزبان دارند برگزار كنند تا ورزشكاران به شرايط آب و هوايي عادت كنند و عملكرد بهتري را در مسابقات ارائه كنند در حالي‌كه هيچ شباهتي بين آب و هواي اروميه و امارات وجود ندارد.
  آغاز سوپرليگ كاراته از ۲۲ آذر
  5
  آذر جلسه هماهنگي برگزار مي‌شود  فصل جديد رقابت‌هاي سوپرليگ كاراته باشگاه‌هاي كشور ۲۲ آذرماه آغاز خواهد شد. فصل جديد سوپر ليگ كاراته باشگاه‌هاي كشور روز 22 آذرماه به ميزباني سالن شهيد افراسيابي تهران آغاز به كار خواهد كرد. جلسه هماهنگي و قرعه‌كشي اين رقابت‌ها نيز با حضور مسوولان تيم‌ها در روز پنجم آذرماه انجام خواهد شد.
  تاكنون تيم‌ها و باشگاه‌هاي مختلف آمادگي خود را براي حضور در مسابقات اعلام كرده‌اند كه در اين راستا مسوولان فدراسيون و سازمان ليگ هفته آينده نشستي را برگزار خواهند كرد تا تعداد تيم‌هاي شركت كننده در فصل جديد سوپر ليگ را مشخص كنند. رقابت‌هاي فصل گذشته سوپر ليگ كاراته باشگاه‌هاي كشور با قهرماني تيم دانشگاه آزاد اسلامي به پايان رسيد.
  رامين عزيزاف با حفاري قرارداد بست


  هفته دوم و سوم دور رفت ليگ برتر تكواندو در حالي به ميزباني خانه تكواندو برگزار شد كه تيم شركت ملي حفاري در هفته دوم و سوم به ترتيب با شكست شهرداري انديشه و تيم مجتمع جوانه توانست نتايج قابل قبولي را كسب كند.

  البته سرمربي اين تيم روز گذشته اعلام كرد كه يك ملي‌پوش آذربايجاني را هم به خدمت گرفته است. مصطفي جشن‌ساز سرمربي اين تيم در اين باره مي‌گويد: «علي‌رغم نتيجه‌اي كه مقابل تيم‌هاي شهرداري انديشه و مجتمع جوانه كسب كرديم اما انتظار داشتم بتوانيم مقابل حريفانمان بازي‌هاي بهتري را به نمايش بگذاريم. در يكي دو وزن ضعف داشتيم و در يكي دو وزن ديگر هم كه روي بازيكنانمان حساب صددرصد باز كرده بوديم نتوانستند نتيجه خوبي را كسب كنند.»

   

  او در باره آخرين وضعيت رامين عزيزاف تكواندوكار كشور آذربايجان هم خاطر نشان مي‌كند: «با اين بازيكن ملي پوش قرارداد بستيم. رامين عزيز‌اف نفر اول رنكينگ جهاني در وزن ششم است و فكر مي‌كنم مي‌تواند در ليگ برتر به ما كمك كند. ابتدا استيلي‌ها به دنبال جذب اين بازيكن بودند، ولي ما پيش ‌دستي كرديم و با او به توافق رسيديم.» جشن‌ساز در پاسخ به اين سوال كه آيا سازمان ليگ اجازه بازي به اين بازيكن را در ليگ برتر مي‌دهد يا خير، اظهار مي‌كند: «تيم استيل البرز يك بازيكن روسي جذب كرده و ما نيز يك بازيكن آذربايجاني را جذب كرديم و مسوولان سازمان ليگ نيز جواز حضور آنها در ليگ برتر را صادر كرده‌اند.»

   

   

  رامين عزيزاف ، حفاري ، سوپرليگ كاراته