• قدرت نمایی والیبالیست‌های ایران - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
 •  

   

   

   

  مصاف ملي‌پوشان واليبال با ايتاليا، بعد از شكست برابر برزيل
  قدرت نمایی والیبالیست‌های ایران
   
  الهام محمدي مجد

   مردان زبده واليبال ايران اگرچه در نخستين گام خود در رقابت‌هاي جام بين‌قاره‌اي متحمل شكست مقابل تيم پرقدرت برزيل شدند اما با آزار دادن حريف كه عنوان قهرماني امريكاي جنوبي را يدك مي‌كشد شايستگي‌هاي خود را به نمايش گذاشتند. ديدار جذاب ايران و برزيل كه پيش از ظهر ديروز در كيوتوي ژاپن برگزار شد، با برتري 3 بر يك برزيلي‌ها خاتمه يافت. شاگردان خوليو ولاسكو اگرچه تنها موفق به كسب يك ست از تيم دوم جهان شدند ولي رقابت پاياپايشان در ست‌هاي سوم و چهارم حاكي از آن بود كه ايتاليا و روسيه قدرت‌هاي ديگر واليبال جهان نيز كار ساده‌اي را برابر بلندقامتان كشورمان نخواهند داشت و عبور از سد استوار ايران كار سختي برايشان خواهد بود اگرچه اين تيم‌ها در ليگ جهاني هم بازي برابر ملي‌پوشان واليبال كشورمان را تجربه كرده و پيشتر هم شاهد قدرتنمايي آن‌ها بوده‌اند.


  مي‌توان گفت نبرد زيباي واليباليست‌هاي ايران برابر قهرمان امريكاي جنوبي و دارنده کلکسیونی از مدال‌های جهانی و المپیکی نويدبخش درخشش ملي‌پوشان ما برابر ديگر رقبايشان بود و بي‌شك بازيكنان كشورمان كه از ساعت 6 و 40 دقيقه صبح امروز برابر ايتالياي قدرتمند صف آرايي كردند نمره خوبي را در كارنامه شان ثبت خواهند كرد و حتي روز جمعه نيز كه بايد برابر روسيه قرار گيرند توانايي‌هاي خود را به رخ حريف خواهند كشيد.


  تركيب هميشگي ولاسكو برابر برزيل عملكرد خوبي داشت ولي به‌طور قطع درخشش مباشري در ست سوم عامل برد ايران در اين ست شد البته در پايان اين ديدار هم امير غفور با 15 امتياز به عنوان امتيازآورترين بازيكن كشورمان معرفي شد. اما ايتاليايي‌ها كه صبح امروز رودرروي شاگردان ولاسكو قرار گرفتند، در بين تيم‌هاي حاضر در اين جام رتبه سوم را دراختيار دارند و 3 مدال طلا و يك نقره قهرماني جهان، 2 نقره و
  3
  برنز المپيك، 8 طلا، 3 نقره و 3 برنز ليگ جهاني، يك طلا و يك برنز قهرمانان قاره‌ها، يك طلا، 2 نقره و يك برنز جام جهاني و 6 طلا، 4 نقره و 2 برنز قهرماني اروپا از جمله افتخارات اين تيم است.

  معدني: ايران نمره قبولي گرفت

  حسين معدني سرمربي سابق تيم ملي واليبال كشورمان با اشاره به بازي خوب ملي پوشان ايران مقابل برزيل گفت: در 2 ست اول ما هنوز نبض بازي را در دست نگرفته بوديم و تحت تأثير اسم برزيل بوديم اما در ست‌هاي سوم و چهارم به خودباوري رسيديم. وي افزود: بازي اول در رقابت‌هاي بين‌المللي هميشه سختي‌هاي خود را دارد و كم تجربگي بچه‌هاي ما هم در باخت‌شان در اين مسابقه بي‌تأثير نبود اما مهم اين است كه بازيكنان ايران تا آخرين لحظه جنگيدند و نمره قبولي را به دست آوردند. معدني ادامه داد: ايران برابر برزيل در دريافت‌ها بسيار مشكل داشت و بارها به دليل اشتباهات فردي و خطا در دريافت‌ها امتياز از دست داد. وي اضافه كرد: واليبال ايران پيشرفت قابل توجهي داشته و عبور از سد بازيكنان ما براي قدرت‌هاي دنيا، ديگر راحت نيست ولي هنوز هم با تيم‌هاي بزرگ دنيا فاصله داريم و بايد تلاش بيشتري كنيم. مربي تيم ليگ برتري شهرداری تبریز همچنین گفت: كم تجربگي و استرس را عامل اصلي باخت برابر برزيل مي‌دانم، اسم برزيل پشتوانه خوبي برايش بود وگرنه ما توانايي شكست دادن اين تيم را داشتيم در هر صورت حساسيت بازي برابر اين تيم بسيار بالا بود. معدني افزود: برابر ايتاليا هم كار سختي داريم اين تيم موفق به شكست روسيه شده و انگيزه بالايي دارد و مدت زمان بازي ما برابر برزيل تا ايتاليا هم خيلي كوتاه بود ولي نكته مثبت اين است كه ما به دليل حضور ولاسكو از سيستم بازي ايتاليايي‌ها باخبريم و به‌طور حتم اين تيم هم تحت فشار قرار خواهد گرفت.
  وي با اشاره به ديدار سوم ايران كه برابر روسيه خواهد بود گفت: روس‌ها قدرت اول دنيا هستند ولي با از بين بردن نقاط ضعف مي‌توانيم براي آن‌ها هم دردسرساز شويم، ما بايد در وهله اول دريافت‌ها و خط حمله در وهله بعد سرويس‌هاي خود را تقويت كنيم البته تيم ما جزو تيم‌هايي است كه در سرويس‌هاي پرشي و موجي عملكرد خوبي دارد و حتي در زدن سرويس‌هاي موجي در جمع تيم‌هاي حاضر بهترين است پس بايد از اين نقاط مثبت به نفع خود استفاده كنيم.

  روزنامه ایران

   

  ملي‌پوشان واليبال، ايتاليا ، برزيل، ولاسكو ،معدني