• تیم ملی فوتبال ایران مقتدرانه به جام ملت های آسیا 2015 صعود کرد - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
 •  

   

   

   

  تیم ملی فوتبال ایران مقتدرانه به جام ملت های آسیا 2015 صعود کرد

   
   

  تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی پرگل مقابل لبنان، جواز حضور در مرحله نهایی جام ملت های آسیا در تابستان سال 2015 در استرالیا را مقتدرانه به دست آورد. ملی پوشان ایران از گروه دوم مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا در دیدار برگشت میهمان لبنان بودند که در پایان با ارائه نمایشی برتر به پیروزی چهاربر یک دست یافتند.

  تیم ملی ایران با این پیروزی جمع امتیازات خود را از پنج دیدار به 13 رساند و جواز حضور در استرالیا را کسب کرد و لبنان هم با 5 امتیاز شانس صعود را از دست داد.
  در این دیدار که تحت تاثیر انفجارهای امروز لبنان بدون تماشاگر وتحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد، در دقیقه 39 با ارسال مسعود شجاعی وضربه سر زیبای امیرحسین صادقی اولین گل به نام ایران ثبت شد.

  در ادامه و در دقیقه پنجاه، پاس ˈرضا قوچان نژادˈ و ضربه حرفه ای ˈاشکان دژاگهˈ تیم ایران را به گل دوم رساند.

  قوچان نژاد در یازدهمین بازی ملی، هشتمین گل خود با پیراهن تیم ملی ایران را به ثمر برساند.
  چهار دقیقه بعد، ˈمسعود شجاعیˈ با خطای مدافعان لبنان مواجه شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد و ˈجواد نکونامˈ کاپیتان تیم ایران به راحتی گل سوم را به ارمغان آورد.
  در دقیقه 64 پاس فوق العاده مسعود شجاعی سبب شد تا رضا قوچان نژاد در محوطه جریمه با به جا گذاشتن مدافعان و دروازه بان حریف، برای چهارمین بار درواز میزبان را گشود.
  در دقیقه 78 و زمانیکه بازیکنان ایران جدیت دقایق ابتدایی را نداشتند، محمد حیدر برای میزبان گلزنی کرد.

  در نیمه دوم و پس از قطعی شدن پیروزی تیم ایران کارلوس کی روش تغییراتی را در ترکیب به وجود آورد و مازیار زارع، محمد نوری و قاسم حدادی فر را جایگزین سیدجلال حسینی، محمد نوری و اشکان دژاگه کرد.
  مسعود شجاعی که در بازیهای خانگی به دلیل عملکرد ضعیف مورد انتقاد هواداران قرار گرفته بود، امروزنمایش بسیار خوبی داشت ودوپاس گل داد ویک پنالتی نیز از حریف گرفت.  جدول رده بندی گروه دوم در پایان دور پجم:

  1- ایران/ 5 بازی/ 13 امتیاز/ صعود به جام ملت ها

  2- کویت/ 5 بازی/ 9 امتیاز/ صعود به جام ملت ها

  3- لبنان/ 5 بازی/ 5 امتیاز /حذف

  4- تایلند/ 5 بازی/ صفر امتیاز/ حذف


  تیم ملی فوتبال ایران آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا را چهاردهم اسفندماه با کویت برگزار می کند.

   تیم ایران در دیدارهای خود در دور مقدماتی این مسابقات مقابل لبنان نتیجه 5برصفر( دیدار رفت)،مقابل کویت یک بر یک ومقابل تایلند دو بریک(دیدار رفت) و سه برصفر(دیدار برگشت) بدست آورده بود.

  جام ملت های آسیا 2015 استرالیا ، ملی فوتبال ایران ، ملی فوتبال لبنان