• واکنش روزنامه‌های لبنانی از شکست در برابر ایران - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
 •  

   

   

   

   

   

  واکنش روزنامه‌های لبنانی

   

  "شکست دوگانه"

   
   

  روزنامه‌های لبنانی به شکست سنگین تیم ملی فوتبال این کشور برابر ایران واکنش نشان دادند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی فوتبال لبنان در انتخابی جام ملت‌های آسیا متحمل شکست سنگینی شد و با نتیجه چهار بر یک برابر مهمانش ایران بازی را واگذار کرد.

  رسانه‌های لبنانی به شکست سنگین تیمشان واکنش نشان دادند. روزنامه "الأخبار" این گونه تیتر زد: "شکست دوگانه لبنان برابر ایران". این روزنامه در ادامه نوشت: "لبنان بیش از یک شکست را برابر ایران متحمل شد. شکست اول از دست دادن تماشاگران بود که نتوانستند به خاطر شرایط به وجود آمده به دنبال دو انفجار تروریستی در ورزشگاه حضور یابند. شکست دوم هم در زمین بازی رخ داد که ایران توانست با نتیجه چهار بر یک برابر حریف خود به پیروزی برسد. با این حال لبنان هنوز شانس صعود دارد و می‌تواند چنانچه بهترین تیم سوم شود، جواز صعود به استرالیا را کسب کند."

  روزنامه الجمهوریة هم تیتر زد: "لبنان برای صعود باید بهترین تیم سوم شود". این روزنامه لبنانی در ادامه نوشت: "همه شرایط در دیدار سرنوشت‌ساز لبنان برابر ایران به ضرر لبنان بود. از اجازه ندادن به حضور تماشاگران در ورزشگاه تا شکست سنگین چهار بر یک. لبنان در دیدار حساس برابر ایران از ابتدای بازی توپ و میدان را در اختیار گرفت و سرتر از حریف خود ظاهر شد اما مثل همیشه این تیم در خط حمله فعالیت و جنب و جوش لازم را نداشت و نتوانست از دفاع ایران عبور کند."

  روزنامه "النهار" نیز درباره این بازی نوشت: "ایران با نتیجه چهار بر یک لبنان را در انتخابی جام ملت‌های آسیا شکست داد. ایران با بردی که برابر لبنان به دست آورد جمع امتیازهای خود را به عدد 13 رساند و به عنوان تیم نخست صعودش را به استرالیا نهایی کرد. این درحالی است که لبنان 5 امتیازی باقی ماند و باید برای صعود بهترین تیم سوم شود."

  روزنامه "اللواء" هم در گزارش خود از این بازی نوشت:‌ "لبنانی‌ها دو بار آسیب دیدند. نخست دو انفجار تروریستی و دوم شکست سنگین چهار بر یک برابر ایران. لبنان با شکست برابر ایران باید برای صعود به استرالیا تا بازی پایانی منتظر بماند. شاگردان جیانینی باید در بازی پایانی خود برابر تایلند پیروزی پر گلی را به دست آورند و منتظر نتیجه بازی چین برابر عراق در گروه سوم بمانند."

   

  تیم ملی فوتبال ایران ، تیم ملی فوتبال لبنان ، شکست