• به عنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کنیم - ۱۳۹۲/۰۸/۳۰
 •  

   

   

   

   

   

  به عنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کنیم

   
   

  سرمربی برزیلی تیم ملی فوتبال ساحلی می‌خواهد تیمش به عنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی مسابقات بین قاره‌ای راه پیدا کند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال اوکتاویو پس از پیروزی بر برزیل گفت: دو تیمی را بردیم که از ابرقدرتهای فوتبال ساحلی جهان هستند. در هر حال ما برای درخشش در جام جهانی تاهیتی 2013 از دو سال پیش برنامه ریزی مان را آغاز کرده بودیم و سخت کار کردیم تا واقعیت فوتبال ساحلی ایران را به جهانیان نشان دهیم. در جام جهانی تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفتیم و حتی می توانستیم روسیه را در یک چهارم نهایی شکست دهیم و با یک نتیجه نزدیک بازی را واگذار کردیم اما در جام بین قاره ای توانستیم آن شکست تلخ را جبران کنیم و با روحیه بسیار خوبی به مصاف برزیل برویم.

  وی درباره بازی با برزیل هم گفت: این بازی برای من که یک برزیلی هستم، بازی ویژه‌ای بود اما چون در بازی مقابل روسیه اخراج شده بودم، از روی سکو بازی را دیدم ولی عباس هاشم پور مربی تیم ملی به جای من بسیار خوب کار کرد و جای من را روی نیمکت پر کرد ضمن اینکه من از روی سکو هم نکات فنی را تذکر می دادم و هاشم پور استراتژی بازی را در دقایق و لحظات مختلف خوب به بازیکنان منتقل کرد و به خوبی نبض بازی از سوی تیم ملی ایران کنترل شد. این پیروزی برای فوتبال ساحلی ایران موفقیت بسیار بزرگی و تاریخی است و البته جا دارد از فدراسیون فوتبال و دپارتمان فوتبال ساحلی به خاطر حمایت های ویژه شان تشکر کنم. بازیکنان تیم ملی ایران به این خودباوری رسیده اند که حتی می‌توانند قهرمان جهان را در جام جهانی قبلی و قهرمان چند دوره جام جهانی و رکورد دار قهرمانی در جهان را شکست دهند. این بهترین تیم فوتبال ساحلی تاریخ ایران است که در حال درخشش است.

  مارکو اکتاویوی برزیلی درباره احساسش از اینکه تیم ملی کشورش را شکست داده گفت: تاریخ چهارشنبه شب برای من تکرار شد چرا که 10 سال پیش با تیم ملی فوتبال ساحلی پرتغال، برزیل را شکست داده بودم و خوشحالم که برای دومین بار این اتفاق با ایران رخ داد. به هر جهت من یک مربی حرفه ای هستم و در عالم فوتبال هم پیش می آید که مربیان یک کشور، سرمربی یک کشور دیکر می شوند و ممکن است تیم ملی کشورشان را ببرند. یک نکته را هم دوست دارم اشاره کنم. همه تیم ها با بازیکنان اصلی شان به رقابتها آمده اند و من که پروفایل همه تیم های مطرح جهان را در اختیار دارم و آنها را برای آنالیز زیر نظر دارم، متوجه شده‌ام که همه تیم ها با قدرت به رقابتهای بین قاره‌ای آمده‌اند.

  سرمربی تیم ملی در پایان درباره بازی با ایتالیا گفت: با ایتالیا دو بار در تهران بازی کرده بودیم و آنها را شکست داده بودیم اما نباید فراموش کرد که ایتالیا میزبان جام جهانی 2011 بوده و تیم بسیار خوب و حرفه ای است. به هر جهت برای قهرمان شدن در یک تورنمنت نباید هیچ تیمی را دست کم گرفت و امروز هم می رویم تا با شکست دادن ایتالیا به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود کنیم به بازنده دیدار امارات و سوئیس برخورد کنیم.

  در هر حال صعودمان به مرحله نیمه نهایی قطعی شده است اما می خواهیم این صعود با سرگروهی همراه باشد تا راهمان برای صعود به فینال هموار شود.

   

   
  سرمربی، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران ، جام جهانی تاهیتی 2013