• سیزدهمین کنگره جهانی روانشناسی ورزشی - ۱۳۹۲/۰۲/۱۷
 •  

   

      یکی از قدیمی ترین و در عین حال معتبرترین سازمانهای روانشناسی ورزشی، انجمن بین المللی روانشناسی ورزشی (ISSP) است که در سال 1965 توسط دکتر فروکیو آنتونلی از ایتالیا در زمینه روانشناسی ورزش و  با هدف توسعه پژوهش و کاربرد روانشناسی ورزشی آغاز به کار نمود.

   

  از اصلی ترین برنامه های این انجمن، برگزاری همایش جهانی روانشناسی ورزشی در هر 4 سال یکبار است که برای اولین بار در شهر رم ایتالیا در سال 1965 برگزار شد و از آن زمان تا امروز هر 4 سال یکبار به صورت منظم در کشورهای مختلف برگزار شده است.  سیزدهمین دوره این همایش جهانی نیز با عنوان : "هماهنگی و موفقیت در ورزش و زندگی"، از تاریخ 21 الی 25 جولای 2013 (30تیر الی 3 مرداد 1392) در شهر پکن چین برگزار خواهد شد. این دومین بار است که این همایش معتبر در یک کشور اسیایی برگزارمی شود و تا امروز تنها یکبار در سال 1989 و در کشور سنگاپور این رویداد مهم روانشناسی ورزشی برگزار شده بود.

  ارائه مقاله در این همایش به 3 شکل: پوستر، سمپوزیوم و سمپوزیوم دعوت شده از طرف برگزار کنندگان کنگره می باشد که بخش سمپوزیوم دعوت شده از طرف برگزار کنندگان بوسیله 12 نفر از روانشناسان ورزشی برجسته دنیا از جمله پروفسور پیترتری از استرالیا در ارتباط با حالات خلقی و پروفسور بیدل از انگلیس در ارتباط با پایبندی به فعالیت ورزشی است که در جلسات 90 دقیقه ای بوسیله 4 الی 6 همکار در هر یک از محورهای مربوطه، اجرا خواهد شد. اما ارائه مقاله به شکل پوستر و سمپوزیوم برای تمامی علافه مندان و متخصصین روانشناسی ورزشی  آزاد و رایگان است. بخشی از موضوعات قابل ارائه به شکل پوستر و سمپوزیوم نیز شامل محورهای زیر است:

  -         بهبود عملکرد ورزشی از طریق مهارتهای ذهنی

  -         مهارتهای شناختی و عملکرد ورزشی

  -         بیش تمرینی و واماندگی در ورزش

  -         سایکوفیزیولوژی و علوم عصب شناختی در ورزش

  -         هیجان و حالات خلقی در ورزش

  -         انگیزش در ورزش

  -         عوامل روانشناختی موثر در پیشگیری و بازتوانی آسیب های ورزشی

  -         مزایای روانشناختی حاصل از فعالیت ورزشی

  -         انسجام تیمی در ورزش

  -         مهارتهای ارتباطی در ورزش

  -         اخلاق در ورزش

  -         روانشناسی مربیگری در ورش

  -         رشد و تکامل حرکتی

  -         اکتساب مهارتهای ورزشی

  -         اختلالات تغذیه ای در ورزش

  -         کنترل دارو و دوپینگ در ورزش 

   

   همچنین از برنامه های جانبی این همایش میتوان به برگزاری چندین کارگاه آموزشی تحت نظارت روانشناسان برجسته دنیا اشاره کرد که محققین و روانشناسان علاقه مند در داخل کشور میتوانند از طریق لینک زیر جزئیات بیشتر و اطلاعات تکمیلی را در ارتباط با کنگره بدست آورند.

  http://www.issp2013.com/en/index.asp

   

   

  منبع: وبسایت انجمن روانشناسی ایران

   

  کلید واژه ها: 

  انجمن بین المللی روانشناسی ورزشی ISSP پکن چین