• محروميت مادام العمر در انتظار ملي‌پوش دوچرخه‌سواري - ۱۳۹۲/۰۹/۰۱
 •  

   

   

   

  محروميت مادام العمر در انتظار ملي‌پوش دوچرخه‌سواري
   
   
   به گزارش سایت 90

  دکتر لطفعلي پورکاظمي مي‌گويد محمد پراش، ملي پوش دوچرخه‌سواري در صورتي که مستندات کافي نداشته باشد از هشت سال تا مادام العمر محروم خواهد شد.

  دبير ستاد ملي مبارزه با دوپينگ در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين که محمد پراش به مثبت شدن تست دوپينگش اعتراض کرده است، اظهار کرد: او مدارک و مستنداتي را براي ما ارسال کرده و قرار است در اولين جلسه نادو در هفته‌ آينده اعتراضش مورد بررسي قرار بگيرد. فعلا زمان جلسه مشخص نيست. اگر مستندات کافي نباشد بايد مدارک تکميل‌تري را براي شوراي صدور راي بفرستد.

  وي در پاسخ به اين پرسش که آيا احتمال دارد که از ميزان محروميت پراش کاسته شود؟ تاکيد کرد: محروم نشدن پراش امکان پذير نيست. ما بايد روي زمان محروميتش بررسي‌هاي لازم را انجام دهيم. او از مواد ترکيبي استفاده کرده و براي دومين بار دوپينگش مثبت شده است. اگر جرم مسجل شود، به عنوان مجرم هشت سال تا مادام العمر از حضور در ميادين ورزشي محروم خواهد شد، اگر مدارکش کافي باشد، احتمال دارد زير هشت سال محروم شود.

  رييس فدراسيون پزشکي ورزشي با بيان اين که بعد از جلسه آتي شوراي صدور راي نتيجه‌ قطعي را درباره پراش اعلام مي‌کنيم به ايسنا، گفت:نمونه‌گيري از پراش توسط افسران نادو و در داخل کشور به صورت سرزده انجام شده است و زمان محروميت تنها بستگي به مستندات و حکم شوراي صدور راي دارد.

   

  ملي پوش دوچرخه‌سواري ، محروميت مادام العمر ،دوپينگ ، پزشکي ورزشي