• دغدغه‌هاي کي‌‎روش را کاهش مي‌دهيم - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
 •  

   

   

   

   

   

  دغدغه‌هاي کي‌روش را کاهش مي‌دهيم
   
   

  رئيس سازمان ليگ اعلام کرد در نشست روز پنجشنبه مديران فدراسيون فوتبال با مسئولان تيم ملي، تصميم گرفته شد همه براي کاهش دغدغه‌هاي کارلوس کي‌روش تلاش کنند.

  مهدي تاج در خصوص نشست روز گذشته مسئولان فدراسيون با کارلوس کي‌روش در مورد تيم فوتبال ايران ضمن بيان مطلب فوق، گفت: در اين نشست که آقايان کفاشيان، نبي، کي‌روش و ساير مسئولان حضور داشتند، صحبت‌هاي بسيار خوبي مطرح شد زيرا تلاش همه ما اين است که دغدغه‌هاي کي‌روش را برطرف کنيم.

  وي در خصوص دغدغه‌هاي کي‌روش اظهار داشت: او مي‌خواهد تيمي را به جام جهاني ببرد که بازيکنان خسته نباشند و با برگزاري اردوها و ديدارهاي تدارکاتي مناسب به خوبي آماده شده باشند. متاسفانه براي حضور در مسابقات مقدماتي جام جهاني و جام ملت‌ها ديدارهاي تدارکاتي کمي داشتيم و اکثرا با آسيايي‌ها بازي کرديم.

  رئيس سازمان ليگ فوتبال ايران اضافه کرد: حرف کي‌روش کاملا درست است و به همين خاطر طي برنامه‌ريزي که داشتيم ليگ را 20 فروردين‌ماه سال آينده به پايان مي‌رسانيم و بازيکنان را در اختيار کي‌روش قرار مي‌دهيم تا ان شاء الله تيم را براي حضور در بازي‌هاي جام جهاني آماده کند.

  وي در خصوص مبلغي که قرار است فيفا به تيم‌هايي که بازيکنانشان در جام جهاني حضور دارند پرداخت کند، اينگونه توضيح داد: بر اساس روزهايي که بازيکنان در جام جهاني حضور دارند اين پول پرداخت مي‌شود. اين مبلغ براي 14 روز پيش از آغاز جام جهاني تا يک روز بعد از حذف شدن تيم‌ها در نظر گرفته شده که به ازاي اين روزها، روزي 2800 دلار به تيم‌هايي که بازيکن در تيم ملي دارند، پرداخت مي‌شود که رقم قابل توجهي است.

   

   

                                                

   

   

  تاج در ادامه در مورد نشست روز گذشته خود با داوران اظهار داشت: فدراسيون و سازمان ليگ تا حد توان براي از بين بردن مشکلات داوري تلاش مي‌کنند. داوران ما در نيم فصل نخست روزهاي سختي را سپري کردند و با توجه به شرايط سختي که دارند عملکردشان کاملا زير نظر رسانه‌ها و تماشاگران است و اين مسئله شرايط را سخت تر مي کند.

  وي با بيان اينکه داوران کمترين دريافتي را در بين عوامل برگزاري يک مسابقه دارند، يادآور شد: ما تلاش داريم دريافتي آنها را بالا ببريم اما در همين شرايط هم داوران هر چقدر دريافت کنند بايد در زمين مسابقه تمام توانشان را به کار ببرند تا مشکلات کمتر شود. به نظرم داوران ما همه شريف، متدين و متعهد هستند و از سالم‌ترين بخش‌هاي فوتبال و جامعه به شمار مي‌روند.

  رئيس سازمان ليگ همچنين با اشاره به اينکه محسن قهرماني در تست داوري حضور يافت اما نتوانست انتخاب شود و حضورش در ادامه مسابقات ليگ بستگي به قبولي در تست دوباره دارد، يادآور شد: به نظرم براي اينکه وضعيت داوري بهتر از اين شود، کميته داوران بايد داوران پراشتباه که اشتباهات تاثيرگذاري را هم دارند را در بازي‌هاي ليگ استفاده نکنند و حتي آنها را در بازي‌هاي غير از ليگ برتر و ليگ دسته اول به کار گيرند تا وضعيت بهتر شود، ضمن اينکه مسئولان داوري اعم از کميته و دپارتمان بايد با يکديگر متحد باشند و از هم و نظام داوري کشور حمايت کنند.

  وي که مهمان برنامه ورزش و مردم بود در بخش ديگري از اظهاراتش در خصوص نشست‌هايي که براي برگزاري ليگ قهرمانان آسيا طي روزهاي گذشته در يکي از امارات داشت، يادآور شد: پيش از اين با کي‌روش بحث‌هاي جدي در مورد نحوه برگزاري ليگ قهرمانان آسيا خصوصا مراحل حذفي آن داشتيم و ايشان هم به نحوه برگزاري آن معترض بود. همين امسال هم مسابقات دور برگشت و مراحل حذفي زماني برگزار مي‌شود که تيمي مانند ايران خود را براي حضور در جام جهاني آماده مي‌کند. پيشنهاد ما هم اين بود که اين مسابقات يک مقدار زمانش زودتر برگزار شود و به طور کامل با نحوه برگزاري رقابتهاي اروپايي همزمان شود.

   

   

   

                                            

   

   

  تاج با اشاره به اينکه کشورهاي کويت، قطر، امارات، لبنان، بحرين و عربستان و يکي از اعضاي کميته اجرايي AFC در اين نشست‌ها با اين موضوع موافقت کردند، يادآور شد: البته قرار است تصميم نهايي در اين خصوص 5 آذر گرفته شود اما به نظر مي‌رسد آنچه در چنين نشست‌هايي تصويب مي‌شود در نهايت شانس تصويب شدن در کميته مسابقات AFC را دارد.

  وي بحث در مورد بحث ديگر مطرح شده در اين نشست، خاطرنشان کرد: ما اين طرح را داديم که به خاطر فاصله دور بين کشورهاي شرق و غرب آسيا تا فينال تيم‌هاي غرب و شرق با يکديگر روبرو نشوند. البته قرار است در جلسات آينده هم سرمربيان تيم هاي کشورها حضور داشته باشند تا در اين خصوص اظهارات آنان نيز شنيده شود بر اين اساس قرار است کارلوس کي‌روش در نشست بعدي که در جده برگزار مي‌شود، با همراه 2-3 مربي ديگر ملي حضور يافته و در اين خصوص صحبت کند تا تقويم خوبي براي برگزاري مسابقات ليگ قهرمانان آسيا در نظر گرفته شود.

  رئيس سازمان ليگ همچنين تاکيد کرد: اگر موفق شويم اين مسئله را قطعي کنيم، اتفاقي بزرگ و مثبت ديگري براي فوتبال ايران رخ خواهد داد، البته برگزاري مسابقات تا سال 2015 قطعي است اما ما تلاش مي‌کنيم قوانين را براي سال‌هاي 2015 تا 2018 تغيير دهيم که در اين صورت همه چيز بر وفق مراد خواهد شد.

  وي در خصوص مشکلات باشگاه براي درآمدزايي اظهار داشت: درآمدزايي باشگاه در مجموع بد است، استقلال بدتر از پرسپوليس و پرسپوليس بدتر از استقلال، تيمي مانند داماش هم بدتر از آنها. فوتبال حقوقي دارد که بايد پرداخت شود اما وقتي اين اتفاق نمي‌افتد، مشکلاتي به وجود مي‌آيد. ما هم اعتقاد داريم بايد طرحي در مجلس براي پرداخت وجوه قانوني فوتبال تصويب شود، اين پول از طريق مجلس به صدا و سيما واگذار شده تا آنها مبالغ قانوني فوتبال که مورد تاکيد فيفا و AFC قرار دارد، را پرداخت کنند.

  تاج در مورد نحوه امتيازدهي AFC به فوتبال ايران، رشد قابل توجه امتيازها و کسب 4 سهميه کامل براي حضور در ليگ قهرمانان اين گونه اظهارنظر کرد: در سال 2011 از جمع 800 امتياز ما 593.2 امتياز گرفتيم و در سال 2012 از هزار امتياز ممکن 813.5 امتياز کسب کرديم اما خوشبختانه با تلاش‌هايي که مسئولان فدراسيون، سازمان ليگ و باشگاه‌ها انجام دادند، براي فصل 2013 از هزار امتياز 908 امتياز را گرفتيم که اين اتفاق بسيار خوبي است.

  وي اضافه کرد: 10 امتياز براي زيرساخت‌ها، 95.6 امتياز براي باشگاه‌ها، 132.5 امتياز براي استاديوم‌ها، 50 امتياز براي رسانه‌ها، 50 امتياز برگزاري مسابقات، 60 امتياز براي تجاري سازي، 50 امتياز براي بازاريابي، 90 امتياز براي تماشاگر، 169 براي استانداردسازي، 150 امتياز براي اداره امور و 50 امتياز براي سازماندهي گرفتيم که باعث شد در مجموع امتياز ايران تا اين اندازه پيشرفت کند.

  رئيس سازمان ليگ با اشاره به اينکه نگراني‌هايي از رشد کشورهايي مانند هند و اردن وجود دارد، ادامه داد: قطعا سهميه غرب آسيا از 16 تيم بيشتر نمي‌ شود و پيشرفت کشورهايي مانند هند و اردن باعث مي‌شود سهميه برخي کشورها کمتر شود که ما نبايد اجازه بدهيم اين مسئله باعث کاهش امتيازهاي ما و در نهايت سهميه‌هاي ما شود.

  وي در مورد اينکه گفته مي‌شود اين امتيازها به صورت غيرمنطقي به ايران داده شده، اظهار داشت: من از اين صحبت‌ها خيلي ناراحتم، ما چگونه مي‌توانيم مسئولان AFC را فريب دهيم. البته اين حرف درست است که بايد امکانات ورزشگاه‌ها را بيشتر و استانداردتر کرده و آنها را بهتر نگه داريم اما نبايد خودزني کنيم.

  تاج با بيان اينکه ما از ژاپن 20 امتياز عقب تريم و بهترين تيم غرب آسيا هستيم، اضافه کرد: البته اين حرف درستي است که بايد تلاش مضاعفي انجام دهيم و با حل مشکلات موجود در فوتبال به عقب برنگرديم. امروز با تلاش مسئولان فعلي فدراسيون 908 امتياز گرفتيم و شايد روزي يک نفر بيايد اين امتياز را به 1000 برساند.

  وي يادآور شد: قطعا نبايد اجازه دهيم اين امتياز کمتر شود تا سهميه‌هاي ما کاهش يابد. کسب 908 امتياز يک افتخار براي فوتبال ماست که بايد براي آن جشن گرفت، امتيازي که من آن را اعلام نکردم بلکه مسئولان AFC براي فوتبال ما در نظر گرفته اند.

  رئيس سازمان ليگ در خصوص آخرين وضعيت بليت فروشي الکترونيکي هم گفت: قطعا بليت‌هاي روبروي جايگاه به صورت الکترونيکي فروخته مي‌شود و اجازه نمي‌دهيم تماشاگراني که بليت کاغذي دارند به آنجا بيايند. ضمن اينکه براي پيش فروش بليت‌ها تخفيف‌هايي را در نظر گرفته‌ايم و متقاضيان اگر بليت يک نيم فصل را يکجا بخرند، تخفيف‌هاي ويژه‌اي خواهند داشت و امتيازهاي خوبي را دريافت خواهند کرد، ضمن اينکه بليت فروشي الکترونيکي به ما کمک مي‌کند تا بتوانيم امتيازهاي بيشتري را از AFC به دست بياوريم.

   

   

   
  AFC ، تاج ، مشکلات باشگاه ، کي‌‎روش ، فوتبال