• تفاوت جام جهانی با بازی هایی که انجام داده ایم مثل شب و روز است - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
 •  

   

   

   

   

  تفاوت جام جهانی با بازی هایی که انجام داده ایم مثل شب و روز است

   

  سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با ابراز نگرانی در مورد آمادگی این تیم برای حضور در جام جهانی 2014 گفت: تفاوت سطح رقابت های جام جهانی با مسابقاتی که تا کنون انجام داده ایم مثل شب و روز است. کارلوس کی روش در بازگشت به ایران پس از برتری تیم ملی کشورمان در دیدار مقابل تیم های تایلند و لبنان و صعود به رقابت های جام ملت های 2015 استرالیا به خبرنگاران گفت: همه چیز خوب پیش رفت و ما به هدفی که داشتیم رسیدیم.

  وی افزود: هنوز یک دیدار دیگر مقابل کویت داریم و باید تلاش کنیم از این به بعد تمام تمرکز ما بر روی جام جهانی باشد.

  سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد صعود ایران به جام ملت های آسیا هم خاطر نشان کرد: قبل از هر چیز باید به بازیکنانم تبریک بگویم چون واقعا عملکرد خوبی داشتند. همان طور که قبلا هم گفته ام، این پیروزی ها حاصل زحمات همه مربیان لیگ و مسوولان فوتبال ایران بود و باید به آنها هم تبریک بگویم چون بدون تلاش آها، اکنون در این جایگاه نبودیم.

  کی روش در خصوص دیدار با لبنان افزود: تیم ما هم اکنون در شرایط روحی خوبی قرار دارد و برایمان فرقی نمی کنم که با چه تیمی بازی کنیم. همه مسابقات را جدی می گیریم و عملکرد خوبی داریم. بازیکنان ما صد در صد آماده هستند و با همه وجود برای تیم بازی می کنند. البته چند بازیکن مصدوم داشتیم اما آنهایی که جایگزین شدند عملکرد خوبی داشتند. این نشان می دهد که حق انتخاب بیشتری در تیم داریم.

  وی ادامه داد: در حال حاضر کاری که از دست ما بر می آید این است که تیم را طبق برنامه آماده کنیم و مطابق با قوانین فیفا و حفظ منافع باشگاه، راهی جادویی برای آماده سازی تیم ملی پیدا کنیم. باید در مدت شش ماه برای حضور در جام جهانی به آمادگی برسیم و سپس با ارایه یک عملکرد خوب در جام ملت های آسیا دوباره افتخار آفرینی کنیم.

  کی روش در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا با توجه به نتایج خوبی که تیم ملی کسب کرده است، جای نگرانی برای جام جهانی نیست، تأکید کرد: این درست نیست. دقیقا برعکس باید نگران باشیم چون نتایج تیم های دیگر به خصوص برد پر گل اروگوئه برابر اردن، زنگ بیدار باشی برای فوتبال آسیا است.

  وی با بیان اینکه تیم ایران راه بسیار طولانی را در پیش دارد، گفت: بازیکنان پیشرفت کرده اند و بازی های بهتری انجام می دهند اما راه بسیار طولانی را در مسیر پیشرفت و رسیدن به سطح فوتبال دنیا در پیش داریم. تفاوت مسابقات جام جهانی با مسابقاتی که ما انجام داده ایم مثل شب و روز است. باید تمرینات را بیشتر کنیم تا به آمادگی برسیم. بازیکنان و هواداران خوب فوتبال ایران شایستگی آن را دارند تا ما با برنامه ریزی مناسب بتوانیم برای حضوری خوب در جام جهانی خودمان را آماده کنیم. من مطمئنم که این اتفاق خواهد افتاد.

   

   بنقل از سایت شبکه ورزش ایران

   

  جام جهانی ، تیم ملی فوتبال ایران ، کارلوس کی روش