• ژاپن 935 امتياز گرفت، ليگ برتر خليج فارس 908 امتياز - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
 •  

   

   

   

   

  ژاپن 935 امتياز گرفت، ليگ برتر خليج فارس 908 امتياز
   
  ليگ ايران دوم شد
   

   

  ناظران كنفدراسيون فوتبال آسيا نتيجه بررسي‌هاي خود از وضعيت ليگ كشورهاي مختلف آسيا را به كميته مسابقات كنفدراسيون فوتبال آسيا دادند تا اين كميته پاسخ نهايي را اعلام كند كه بر اساس اعلام ناظران ليگ برتر ايران در رده دوم تيم‌هاي آسيايي قرار گرفته است. اين عدد در حالي اعلام مي‌شود كه بر اساس حرف مسوولان فدراسيون فوتبال بسيار بعيد است كه نظر ناظران و تقسيم بندي آنها در كميته مسابقات كنفدراسيون فوتبال آسيا تغيير كند، مگر اينكه لابي صورت گيرد و به يكباره اتفاقي بيفتد كه از قبل پيش بيني نشده است.
  به هر حال بر اساس چيزي كه تا امروز مشخص و نهايي است، فوتبال ايران بعد از ليگ ژاپن در رده دوم آسيا ايستاده و چهار سهميه در ليگ قهرمانان آسيا دارد، ضمن اينكه بين ليگ‌هاي غرب آسيا نيز ايران رده اول را به خود اختصاص داده است.
  بر اساس اعلام ناظران كنفدراسيون فوتبال آسيا و نامه‌اي كه به سازمان ليگ رسيده، ايران از مجموع هزار امتياز، 908 امتياز گرفته و اين در حالي است كه ژاپن در مجموع 935 امتياز گرفته است. كره جنوبي هم با 887 امتياز، رده سوم را به خود اختصاص داده است و عربستان نيز با 869 امتياز، چهارم شده است.
  امارات، قطر، چين، استراليا، ازبكستان و تايلند، كشورهاي ديگر هستند كه به ترتيب در رده‌هاي بعد قرار گرفته‌اند و از نظر تقسيم سهميه‌ها نيز چهار كشور اول، هر كدام چهار سهميه گرفته‌اند. امارات و چين، 1+3 سهميه را مال خود كرده‌اند. قطر و استراليا نيز 2+2 سهميه گرفته‌اند. ضمن اينكه ازبكستان و تايلند نيز 2+1 سهميه را از آن خود كرده‌اند. با اين حساب رده بندي 10 ليگ برتر آسيا به اين شكل اعلام مي‌شود اگرچه بايد ديد در روزهاي آينده و در نشست كميته مسابقات چه نتيجه‌اي رقم مي‌خورد.
  اين خبر در حالي از زبان مهدي تاج با خوشحالي زياد اعلام مي‌شود كه امروز بخشي از جدول‌هاي ارائه شده، پيش رويتان قرار مي‌گيرد و در روزهاي ديگر فاكتورهاي امتيازدهي و همچنين نحوه امتياز دهي به باشگاه‌ها و موارد بيشتر زير ذره بين قرار مي‌گيرد تا بعضي از ابهام‌ها درباره نحوه امتياز دهي رفع شود

  ليگ ايران ، ليگ فوتبال كشورهاي مختلف آسيا ،