• اردوهاي پرتغال، اسپانيا و برزيل، پيش روي تيم ملي - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
 •  

   

   

   

   

   

  اردوهاي پرتغال، اسپانيا و برزيل، پيش روي تيم ملي
   
   
  ايران- آمريكا منتفي شد، كروش پرتغال و اسپانيا را خواست

  با برگشت تيم ملي فوتبال از لبنان و صعود به جام ملت‌هاي آسيا در سال 2015، تيم ملي ايران در مسير حضور در جام جهاني برزيل، راه جديدي را آغاز مي‌كند. نه اينكه فاز جديدي در برنامه‌هاي آماده‌سازي تيم‌ ملي شروع شده باشد چون عملا كار خاصي شروع نشده كه حالا قرار باشد فاز جديدي شروع شود؛ بلكه حالا خيال‌ها كمي آسوده شده و ديگر بهانه‌اي نيست براي عقب انداختن برنامه‌هاي تداركاتي و در اين شرايط است كه با پيگيري برنامه‌هاي تيم ملي، خبرهاي جديدي مي‌رسد. كفاشيان، كروش، تاج و نبي جلسه گذاشته‌اند اما از اين جلسه كه پنج‌شنبه برگزار شده، خبر خاصي منتشر نشده بود تا اينكه مشخص مي‌شود بخشي از برنامه‌هاي تيم ملي نهايي شده است.
  بر اساس برنامه‌اي كه كروش ارائه كرده، تيم ملي پيش از رويارويي با كويت در ادامه رقابت‌هاي مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا، در بهمن ماه بازي دوستانه‌اي را پشت سر مي‌گذارد كه نبي، دبير كل فدراسيون فوتبال نامي از اين حريف نمي‌برد اما تاكيد دارد كه حريف ايران در اين برهه زماني، يك حريف اثرگذار و اسم و رسم دار است. با انجام اين بازي كه البته هنوز نهايي نشده، تيم ملي سال 92 را به پايان مي‌برد تا 20 فروردين برسد؛ زماني كه ليگ تمام مي‌شود و اردوهاي تيم ملي بايد از سر گرفته شود. در اين زمان اردوي پرتغال در برنامه تيم ملي قرار گرفته است به اين شكل كه تيم ملي اردوي دو هفته‌اي را در ليسبون برگزار مي‌كند و به ديدار دو تيم باشگاهي مي‌رود. بعد از اين اردو تيم ملي به تهران بر مي‌گردد. بازيكنان 5 روز ريكاوري مي‌كنند و سپس اردوي ديگري شروع مي‌شود. چند روزي تمرين در تهران و بار ديگر سفر به يك كشور اروپايي. به احتمال بسيار زياد، اسپانيا مقصد بعدي ملي پوشان است كه اگر توافق نهايي حاصل شود، در اين كشور هم دو بازي تداركاتي پيش روي تيم ملي قرار مي‌گيرد كه البته هنوز حريفان تيم ملي مشخص نيستند. قرار است بعد از قرعه‌كشي مذاكره‌ها شروع شود و اگر پرتغال و اسپانيا، در گروه ايران نباشند، مذاكره با فدراسيون‌هاي اين دو كشور آغاز مي‌شود تا يكي از اين دو تيم كه در ليست درخواست‌هاي كروش هستند، حريف تداركاتي ايران شوند.
  بعد از برپايي دومين اردوي اروپايي، تيم ملي به تهران بر مي‌گردد تا هم ريكاوري داشته باشد و هم چند روز تمرين در نزديكي خانواده بازيكنان پشت سر گذاشته شود. بعد از اين زمان و در فاصله زماني تقريبا دو هفته مانده به شروع رقابت‌هاي جام جهاني، تيم ملي راهي برزيل مي‌شود تا در كمپي كه كروش در نظر گرفته، هم تمرين كند، هم دو – سه بازي دوستانه را پشت سر بگذارد.
  با برنامه‌اي كه نهايي شده، قرار است تيم ملي تا ورود به جام جهاني، هشت بازي را پشت سر بگذارد كه البته تكليف بعضي از اين بازي‌هاي دوستانه در تاريخ‌هاي پنجم و ششم دسامبر مشخص مي‌شود؛ زماني كه حريفان تداركاتي تيم ملي مشخص شده‌اند و قرار است كروش و نبي با مسوولان تيم‌هايي كه مد نظرشان است، مذاكره كنند.
  اين برنامه‌ها در حالي از سوي نبي تاييد مي‌شود كه نامي از سفر به آمريكا و انجام بازي دوستانه با تيم ملي اين كشور برده نمي‌شود. دبير كل فدراسيون در ارتباط با اين موضوع مي‌گويد: «بازي با آمريكا منتفي شده و تيم ملي پيش از جام جهاني برزيل فقط در همان چارچوبي كه اعلام شده، بازي‌هاي تداركاتي را پشت سر مي‌گذارد
  سياسي يا فني بودن لغو اين بازي، پرسش ديگري است كه پيش روي سرپرست تيم ملي قرار مي‌گيرد كه او در پاسخ مي‌گويد: «قطعا لغو اين بازي دليل فني داشته و به مسائل سياسي مربوط نمي‌شود
  او در حالي دور بودن مسير و دلتنگي بازيكنان براي خانواده‌هايشان را دليل لغو اين بازي عنوان مي‌كند كه مدتي قبل كروش به صراحت اعلام كرد كه انجام اين بازي به نفع تيم ملي است.

  بعد از اردوي پرتغال در ابتداي ارديبهشت ماه تيم ملي به تهران بر مي‌گردد. بازيكنان 5 روز ريكاوري مي‌كنند و سپس اردوي ديگري شروع مي‌شود. چند روزي تمرين در تهران و بار ديگر سفر به يك كشور اروپايي. به احتمال بسيار زياد، اسپانيا مقصد بعدي ملي‌پوشان است كه اگر توافق نهايي حاصل شود، در اين كشور هم دو بازي تداركاتي پيش روي تيم ملي قرار مي‌گيرد كه البته هنوز حريفان تيم ملي مشخص نيستند. قرار است بعد از قرعه‌كشي مذاكره‌ها شروع شود و اگر پرتغال و اسپانيا، در گروه ايران نباشند، مذاكره با فدراسيون‌هاي اين دو كشور آغاز مي‌شود تا يكي از اين دو تيم كه در ليست درخواست‌هاي كروش هستند، حريف تداركاتي ايران شوند.

   

   به نقل از روزنامه خبر ورزشی
  ايران- آمريكا ، كی روش، پرتغال ، اسپانيا ،