• شانس ایران برای میزبانی جام جهانی 2020 - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
 •  

   

   

   

   

  شانس ایران برای میزبانی جام جهانی فوتسال 2020 افزایش یافت

   

   دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: با حمایت رییس جمهوری و رییس مجلس شورای اسلامی ایران که سپ بلاتر را تحت تاثیر قرار داد، شانس کشورمان در میان متقاضیان میزبانی مسابقات جام جهانی فوتسال2020 افزایش یافت.

  محمد مهدی نبی روز جمعه در برنامه ورزش و مردم در پاسخ به این سوال که حضور بلاتر در ایران چه امتیازاتی برای ایران داشت ، افزود: فیفا امتیاز خاصی را به کشورها نمی دهد مگر اینکه در کمیته اجرای اش مصوب شده باشد، اما خوشبختانه دیدار رییس جمهوری و رییس مجلس شورای اسلامی تاثیر زیادی بر بلاتر داشت و این موضوع برپذیرش درخواست های ایران از فیفا تاثیر بسزایی دارد.

  وی درخواست میزبانی ایران برای مسابقات جام جهانی فوتسال 2020 را از جمله درخواست های ایران از فیفا عنوان کرد وگفت: کلیات این درخواست توسط دکتر روحانی به بلاتر اعلام شد؛ ضمن اینکه ریاست جمهوری کشورمان آمادگی ایران را برای میزبانی رقابتهای فوتسال ، فوتبال و فوتبال ساحلی اشاره کرد و اینکه دولت از فدراسیون فوتبال ایران حمایت خواهد کرد.

  نبی با بیان اینکه قطعا این امر بر پذیرفتن تقاضای ایران برای میزبانی جام جهانی فوتسال 2020 تاثیرگذار است گفت: در مورد میزبانی مسابقات جام ملت های 2019 فوتبال نیز ، با توجه به آخرین گزارشهایی که دریافت کرده ایم ، فدراسیون ایران از پنج متقاضی میزبانی این مسابقات از جمله عربستان ، تایلند و کویت جلوتر است؛ ضمن اینکه مستندات ایران مورد تایید کنفدراسیون آسیا نیز قرار گرفته است.

  دبیر کل فدراسیون فوتبال ، همچنین در خصوص میزبانی جام جهانی فوتسال گفت: ما قبلا هم درخواست میزبانی جام جهانی فوتسال داده بودیم، اما امتیاز برگزاری رقابتهای سال 2012 نصیب کشور تایلند شد و ما نتوانستیم میزبان این رقابت ها باشیم.

  نبی افزود: سفر بلاتر به ایران و آشنایی وی با امکانات ما و نیز جایگاه فوتسال ایران به عنوان دارنده رنکینگ هفتم جهانی، امتیاز میزبانی ما را برای جام جهانی 2020 ارتقا می دهد.

  نبی در مورد پول های بلوک شده ایران نیز گفت: فدراسیون فوتبال این موضوع را از دو سال پیش تا کنون پیگیری کرده است و البته مسوولان فیفا می دانستند که این مبلغ در خزانه داری آمریکا است تا اینکه فیفا یک ماه قبل اعلام کرد که حق و حقوق معوقه داوران و ناظران ایرانی به مبلغ 300 هزار دلار را به حساب سفارت ایران در برن واریز خواهد کرد و بلاتر در سفر به ایران نیز قول دارد که موضوع مابقی پول های بلوک شده ایران را پیگیری و حل و فصل کند.

  وی درخصوص حضور علی دایی ، مهدی مهدوی کیا و جواد نکونام در هیات استقبال کننده ، گفت: پروتکلی برای استقبال از هیات ها یا مقامات ورزشی وجود دارد که باید رعایت شود و پس از اینکه اسامی این نفرات از سوی فیفا تایید شد این موضوع را به این افراد اعلام کردیم که آنان نیز به احترام فدراسیون این مساله پذیرفتند و بلاتر نیز با این نفرات گفت و گوی خوبی داشت .

  دبیر کل فدراسیون فوتبال در مورد عدم استفاده کی روش از پیشکسوتان فوتبال به عنوان دستیار گفت:

  کی روش از مربیان توانمند داخلی و لیگ برتر کشور بارها استفاده کرده است و در حوزه مربیگری نیز در حال حاضر امید نمازی را درکنار خود دارد که وی نیز کارش را به نحو مطلوبی انجام می دهد.

  نبی در مورد مهدی مهدوی کیا نیز افزود: وی در حال حاضر در کنار تیم ملی جوانان و نوجوانان است و طی دو هفته آینده قرار است به عنوان مدیر فنی تیم نوجوانان راهی ایتالیا شود.

  جام جهانی فوتسال ، ایران