• نخستين واکنش رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال به پرونده قهرماني - ۱۳۹۲/۰۹/۰۵
 •  

   

   

  نخستين واکنش رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال به پرونده قهرماني

   

   

  رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: پرونده محسن قهرمانی با عنوان quotation mark پرونده داوری quotation mark در هیات رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه ای فوتبال تشکیل و پس از بررسی و تحقیقات 27 آبان به کمیته انضباطی ارجاع شد.


  به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از سایت فدراسیون فوتبال ، اسماعیل حسن زاده افزود: با توجه به اهمیت پرونده قصد داریم جلسات مختلفی را برگزار و این پرونده را به دقیق بررسی کنیم.
  او گفت: با توجه به اینکه این پرونده جنبه عمومی دارد باید توجه ویژه ای به آن داشت و با وجود تحقیقات قابل توجهی که در پرونده صورت گرفته، متاسفانه تحقیقات قضایی لازم در این پرونده به عمل نیامده و پرونده با هیاهو و حواشی پیرامونی که از آن منعکس شده ، خیلی فاصله دارد که جا داشت در تحقیقات اولیه همه اخبار مربوط به این موضوع رصد شود و علل و مدارک مربوط به اخبار جمع آوری و پیگیری شود.
  حسن زاده افزود:‌ علی دایی و مسئولان باشگاه پرسپولیس به عنوان مطلع نخستین بار به جلسه رسیدگی دعوت شده اند که با توجه به مصاحبه های ایشان در رسانه های مختلف لازم است حتما در این نشست حضور پیدا و مدارک خود را ارائه کنند.


  رئیس کمیته انظباطی گفت: ضمن اینکه پس از مصاحبه اولیه علی دایی مطالبی از سوی وی در مطبوعات درج شده است که باید مستندات خود را به طور کامل ارائه دهد به عنوان نمونه اگر سه مرتبه به یک شماره حساب پول واریز شده است، باید مستند باشد.


  حسن زاده گفت: فعالیت و یا نداشتن فعالیت محسن قهرمانی هیچ ارتباطی به روند رسیدگی پرونده ندارد و کمیته انضباطی با دقت و حوصله کافی در این پرونده مهم ، اقدام خواهد کرد.

  او افزود: ‌غیر از محسن قهرمانی از افراد دیگری هم در پرونده یاد شده که به نوبت به کمیته انضباطی فراخوانده می شوند.


  رئیس کمیته انظباطی گفت:‌ از همه کسامی که به عنوان مطلع به کمیته دعوت می شوند، درخواست داریم چنانچه مدارکی مربوط به موضوع پرونده یعنی ارتباط مالی نامشروع دارند به صورت محرمانه و با دلایل و مدارک کافی در اختیار ما قرار دهند.


  حسن زاده افزود: همچنین از مقامات فوتبالی اعم از مدیر ، سرمربی ، بازیکن و یا حتی مقامات فدراسیون تقاضا داریم قبل از اعلام نتیجه رسیدگی در کمیته انضباطی ، از هرگونه گمانه زنی و اعلام نظر احتمالی و رسمی و یا غیررسمی که موجب تشویش اذهان عمومی می شود ، خودداری کنند.


  او در پایان با بیان اینکه این پرونده مانند سایر پرونده های موجود در کمیته انضباطی است گفت: شاید عنوان این پرونده مهمتر و یا سنگین تر باشد اما ما در شرایط معمولی کار خود را دنبال می کنیم.
  حسن زاده افزود: ‌رسیدگی به این پرونده قطعا در جلسات متعددی پیگیری خواهد شد و برای اینکه کار تحقیق و رسیدگی با آرامش دنبال شود ، نخستین جلسه رسیدگی یکشنبه 10 آذر برگزار می شود که در این مرحله فقط افراد مطلع پرونده دعوت شده اند تا تحقیقات لازم از آنها به عمل آید.

  کميته انضباطي، فدراسيون فوتبال ،محسن قهرمانی ، پرسپولیس