• آسيا و اقيانوسيه در يک منطقه - ۱۳۹۲/۰۹/۰۷
 •  

   

   

   

   

  آسيا و اقيانوسيه قصد دارند يک منطقه واحد را در

  مسابقات انتخابي جام جهاني تشکيل دهند

   
   

  کنفدراسیون های فوتبال آسیا و اقیانوسیه امکان ایجاد منطقه ای واحد را در مسابقات انتخابی جام جهانی آینده به منظور کسب پنج سهمیه کامل در مرحله نهایی بررسی می کنند.


  شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد « ما حضور استرالیا را در مسابقات آسیایی پذیرفتیم اما من فکر می کنم باید ببینیم چگونه می توانیم با اقیانوسیه با هم باشیم
  وی با اشاره به اینکه پیشنهادی مشترک به فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، ارائه خواهد شد، گفت: « ما با اقیانوسیه در حال گفتگو هستیم و من امیدوارم درباره محل برگزاری نشست ها به توافق برسیم. آسیا و اقیانوسیه به لحاظ جغرافیایی خیلی نزدیک و به لحاظ تکنیکی نیز تا حدودی در یک سطح هستند
  به گزارش خبرگزاری فرانسه از کوالالامپور، آسیا چهار سهمیه و یک سهمیه پلی آف مقابل نماینده آمریکای جنوبی و اقیانوسیه تنها یک سهمیه در مرحله پلی آف مقابل نماینده منطقه کونکاکاف ( آمریکای مرکزی ) دارد.
  اردن، نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا و نیوزیلند نماینده اقیانوسیه در مرحله پلی آف جام جهانی 2014 برزیل حذف شدند.


  اردنی ها از اروگوئه ( 5 - 0 و 0 - 0 ) و نیوزیلند از مکزیک ( 5 - 1 و 4 - 2 ) شکست خورد.
  کنفدراسیون فوتبال آسیا با 46 عضو بزرگترین کنفدراسیون به حساب می آید و اقیانوسیه از 11 جزیره تشکیل شده و نیوزیلند قوی ترین تیم این منطقه است.


  استرالیا بعد از الحاق به کنفدراسیون فوتبال آسیا از سال 2006 به جام های جهانی 2010 و 2014 صعود کرده است.
  اما نیوزیلند در 28 سال یک بار ( 2010 ) در مرحله نهایی حاضر شده است.


  به گفته شیخ سلمان، کمیسیون مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا ماه ژانویه مسابقات انتخابی جام جهانی را قبل از ارائه پیشنهاد به کمیته اجرایی فیفا در ماه آوریل بررسی خواهد کرد.

  آسيا ،اقيانوسيه ،مسابقات ،جام جهاني