• نتيجه آمدن بلاتر باندبازي بحريني‌ها بود - ۱۳۹۲/۰۹/۰۷
 •  

   

   

   

   

   
   

  انتقادات تكراري به سبك رييس اسبق

   

  مصطفوي: نتيجه آمدن بلاتر باندبازي بحريني‌ها بود!

   
   

  داريوش مصطفوي مي‌گويد نداشتن كرسي در AFC مهم‌ترين عامل ناكامي ايران در كسب جايزه در مراسم «بهترين‌هاي سال آسيا» بوده است.


  او هميشه منتقد است و دوران مديريت خودش را طلايي مي‌داند، با حرف‌ها و اشاره‌هايي كه تكراري شده و چندان دلايل قانع‌كننده‌اي هم نيست.


  رييس سابق فدراسيون فوتبال درباره وقايع رخ داده در مراسم AFC و ناكام ماندن ايران در بردن حتي يك جايزه در مراسم بهترين‌هاي سال آسيا، گفت: «اينكه ايران جايزه‌اي نگرفت، عجيب نيست. عجيب‌تر از آن اين است كه ما خيلي راحت خودمان را در فوتبال آسيا داراي جايگاه مي‌دانيم. علت اين اتفاقات هم همان رييس بحريني است كه از لحاظ ايدئولوژي با ايران مشكل دارد. آنها تا جايي كه بتوانند نمي‌گذارند جايگاه فوتبال ايران در آسيا شكل بگيرد»


  او درباره اينكه حمايت ايران از بن همام و سپس يوسف سركال در انتخابات AFC باعث شد شيخ بحريني با فدراسيون فوتبال سر ناسازگاري بگذارد، گفت: «من به اين قضيه چندان اعتقادي ندارم. بن همام هم يكي مثل آنها بود. با اين حال بن همام يك مقدار حق فوتبال ايران را مي‌داد. به نظر من روزنامه‌ها و جرايد نبايد از كنار اين اتفاق به سادگي بگذرند و اعتراض خودشان را اعلام كنند. اين كارها ديگر در عرصه ورزش كه مكاني براي دوستي و پاكي‌هاست درست نيست اما ما بايد نشان دهيم كه اين مسائل خللي در كار ما وارد نمي‌كند
  مصطفوي با اشاره به اينكه نداشتن كرسي براي فوتبال ايران در AFC و فيفا كار دستمان مي‌دهد، گفت: «فوتبالي كه در دنيا انجام مي‌شود 20 درصدش در زمين و 80 درصدش در كريدورها و كميته‌هاي تصميم‌گيري است. بايد قبول كنيم كه كسي را نداريم كه از فوتبالمان دفاع كند. همه انرژي‌مان را براي برگزاري ليگ گذاشته‌ايم اما توجهي به حضور در تصميم‌گيري‌هاي مهم فوتبال آسيا نداريم. بايد مهره‌هاي خودمان را به فوتبال آسيا معرفي كنيم. اين كاري كه در حال حاضر در ايران انجام مي‌دهيم توپ بازي است نه فوتبال! بدون شك بايد حضور موثري در كميته‌هاي تصميم گيري AFC داشته باشيم. همان كاري كه ما در گذشته مي‌كرديم
  رييس سابق فدراسيون فوتبال در ادامه گفت: «سپ بلاتر به ايران آمد، بدون اينكه كمترين اثري در فوتبالمان داشته باشد. شايد نخستين اثرش اين بود كه در مراسم بهترين‌هاي سال آسيا با باند بازي ‌بحريني‌ها سر فوتبال ايران را بريدند. نه كمك داور، نه بازيكن فوتبال، نه فدراسيون هيچ كدام جايزه‌اي نگرفتند. اگر بنشينيد و حركت نكنيد نتيجه‌ همين مي‌شود.»


  او با اشاره به دوره خود در فدراسيون فوتبال، گفت: «ما در آن زمان از نظر جهش عمومي در يك سال دومين تيم دنيا شديم. سال‌هاي پياپي جايزه بهترين بازيكن سال آسيا از آن ما بود. در يك كلام ما فوتبالي بوديم و زبان فوتبالي‌ها را مي‌فهميديم. امسال و سال گذشته نكونام و كريمي بازيكن سال آسيا نشدند، چرا كه عضوي در AFC نداشتيم. زماني كه من در AFC عضو بودم نمي‌گذاشتم كه حق ايران خورده شود. روسا و دبيران فدراسيون فوتبال اگر هم جلسه‌اي نباشد بايد در AFC و فيفا حاضر شوند و خود را نشان دهند اما من از شما مي‌پرسم چند دفعه ديده‌ايد آنها به اين دو نهاد معتبر بروند؟

   

  بلاتر ،بحريني‌ها ،مصطفوي ،AFC ،بهترين‌هاي سال آسيا ،فوتبال