• چند خبر كوتاه - ۱۳۹۲/۰۹/۰۷
 •  

   

   

   

  خبر كوتاه

   
   

  انتقاد بلاتر از هواداران نژادپرست بتيس

  سپ بلاتر رييس فيفا، هواداران رئال بتيس را محكوم كرد كه در باخت صفر-4 تيمشان در دربي مقابل سويا به بازيكن خودي، پائولائو بعد از آنكه اخراج شد، توهين نژادپرستانه كردند. يك گروه از هواداران بتيس در سانچس پيس خوان، ورزشگاه اختصاصي سويا، صداي ميمون در مي‌آوردند كه اين اقدام در گزارش داور بازي درج نشد.
  رييس فدراسيون بين‌المللي فوتبال در توييتر خود نوشت: «واقعا چنين اقدامي ناراحت كننده است و من اين رفتار را كه در شبكه‌هاي تلويزيوني از سوي ميليون‌ها بيننده ديده شد، محكوم مي‌كنم. كنگره فيفا در ماه مه ‌قطعنامه‌اي را براي مبارزه با نژادپرستي تصويب كرد و حالا وقت مجازات‌هاي سنگين‌تر است
  باشگاه بتيس در پاسخ به اين انتقاد، بيانيه‌اي منتشر كرده و با تقبيح اين اقدامات، خود را از معدود طرفداران نژادپرست مبرا كرده. در بسياري از ورزشگاه‌هاي اسپانيا بازيكنان سياهپوست با رفتارهاي زننده نژادپرستانه روبرو مي‌شوند.


  درگذشت مهاجم سابق بارسلونا و پاراگوئه


  كايتانو ره (Re) مهاجم سابق بارسلونا كه نيم قرن پيش آقاي گل لاليگا شده بود و در تيم ملي كشورش، پاراگوئه، هم بازي كرد و هم مربيگري، در سن 75 سالگي درگذشت. ره چهار فصل براي تيم كاتالان بازي كرد و در سال 1963 با اين تيم به قهرماني جام حذفي اسپانيا رسيد. او در فصل 1965-1964 در 30 بازي 25 گل زد تا بالاتر از والدو، مهاجم برزيلي والنسيا، در صدر جدول گلزنان قرار گيرد. او بعد از بارسا راهي رقيب كاتالان اين تيم، اسپانيول شد و در سال 1972 كفش‌هايش را آويخت.


  تلويزيون آزتكا، تيم بحران زده اطلس را خريد

  اطلس تيم دسته اولي مكزيك كه در زمين و بيرون آن با مشكلات فراواني روبرو است، به قيمت50 ميليون دلار از سوي تلويزيون آزتكا خريداري شد. اين تيم كه در شهر غربي گوادلاخارا حضور دارد همواره در پرداخت دستمزد به بازيكنان و كادر فني خود مشكل داشته و هنوز به توماس بوي مربي سال 2012 خود بدهكار است. تلويزيون آزتكا بعد از تله ويزا كه مالكيت باشگاه آمه­ريكا را در اختيار دارد، دومين پخش كننده بزرگ تلويزيوني در مكزيك است و مالك تيم مورليا نيز هست. اطلس در رقابت‌هاي آپرتورا كه دو هفته پيش به پايان رسيد از پايين چهارم شد. اين تيم كه لقب روخي نگروس (قرمز و مشكي ها) را در اختيار دارد، در سال 1916 تاسيس شده و يك بار در سال 1951 قهرمان ليگ مكزيك شده.
  جوروفسكي مربي مقدونيه از سال 2014

  بوشكو جوروفسكي هافبك سابق مقدونيه از اول ژانويه سال 2014 هدايت تيم ملي كشورش را به دست مي‌گيرد. با او قراردادي دوساله بسته شده.


  جوروفسكي 51 ساله جانشين زوران استراتف شده كه در مراحل پاياني مقدماتي جام جهاني 2014 به طور موقت، مربيگري تيم را عهده دار شد.


  مقدونيه در گروه A مقدماتي جام جهاني در اروپا با 7 امتياز از 10 بازي آخر شد و احتمالا براي مقدماتي يورو 2016 در رده تيم‌هاي پايين گروه قرار مي‌گيرد. جوروفسكي كه در 237 بازي براي ستاره سرخ بلگراد از 1978 تا 1989 توانست 41 گل بزند در حال حاضر كمك مربي تيم ژاپني ناگوياگرامپوس ايت است.
  او سال 2008 به اين تيم رفت كه همبازي سابقش در يوگسلاوي و ستاره سرخ يعني دراگان استويكوويچ مربي­اش بود. جوروفسكي كه 4 بازي براي يوگسلاوي سابق كرد و در 7 بازي ملي‌اش براي مقدونيه سه گل زد مدتي هم در صربستان و سوييس مربيگري كرده.  فيفا اعتراض بوركينافاسو را رد كرد

  فيفا اعتراض بوركينافاسو به اينكه گلزن الجزاير در ديدار پلي آف دو تيم يعني مجيد بوقرا اجازه بازي نداشته را رد كرد. بازي دو تيم در بوركينافاسو 2-3 به نفع ميزبان شد تا تك گل بوقرا در بازي برگشت تعيين كننده باشد. بوركينافاسو بر اين باور بود كه بوقرا به خاطر كارت زردي كه در ديدار رفت گرفته محروم بوده اما فيفا اعلام كرد هيچ تخلفي از قانون صورت نگرفته ضمن اينكه در صورت اعتراض بايد يك ساعت پس از پايان مسابقه مراتب به ناظر فيفا ارجاع داده شود.

   

  بارسلونا ،پاراگوئه،نژادپرست،فيفا