• کار رويانيان شيک و قشنگ است - ۱۳۹۲/۰۹/۰۷
 •  

   

   

   

  کار رويانيان شيک و قشنگ است!

   
   

  سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران با بيان اينکه بازيکنان خارجي ميترسند به ايران بيايند، گفت: شناخت کافي از تيم گسترش فولاد تبريز نداريم ولي براي اين بازي دشوار آماده‌ايم.

   امير قلعه نويي در پايان تمرين امروز چهارشنبه استقلال در جمع خبرنگاران درباره ديدار استقلال با گسترش فولاد تبريز اظهار داشت: نيم فصل دوم امتياز گيري سخت مي‌شود. در نيم فصل دوم دروازه‌ها و زمين کوچکتر مي‌شود چون يکسري از تيم‌ها براي قهرماني و يکسري براي سقوط نکردن مي‌جنگند. با اين حال ما براي بازي با گسترش آماده‌ايم.

  وي افزود: گسترش فولاد تيم خوبي است که مربي جواني هم دارد. با اينکه آنها سال اول حضورشان در ليگ برتر است، ولي تيم خوبي نشان داده‌اند. آنها يکسري تغييراتي در اين مدت داشته‌اند و به همين خاطر شناخت کافي از تيمشان نداريم. البته فيلم بازي‌ اين تيم در جام حذفي را آناليز مي‌کنيم. در هر صورت بازي سختي داريم ولي اميدوارم مسابقه با کيفيتي از آب در بيايد.

  سرمربي استقلال با بيان اينکه تيمش روز به روز بهتر مي‌شود، گفت: هاشم بيگ زاده به بازي استقلال با گسترش فولاد مي‌رسد ولي معلوم نيست که خسرو حيدري به اين مسابقه برسد. اگر پزشک تيم اجازه بدهد خسرو را در ليست 18 نفره مي‌گذاريم وگرنه اين بازيکن از بازي بعدي حتما با ما خواهد بود.

  قلعه نويي در پاسخ به سئوالي مبني بر آلودگي هواي تهران و احتمال تعطيلي مسابقات ليگ برتر تاکيد کرد: اين ديگر کار ما نيست. بايد همه مردم ايران يکسري مسائل را رعايت و از وسايل حمل و نقل عمومي استفاده کنند. خودمان بايد به خودمان کمک کنيم چون براي حل مشکلاتي مثل آلودگي هوا به يک عزم عمومي نياز داريم.

  وي افزود: سازمان ليگ هم نمي‌تواند مسابقات را عقب بياندازد. اين سازمان هم تقصيري ندارد چون ديگر زمان کافي براي انجام مسابقات نداريم.

  سرمربي استقلال در ادامه درباره دلايل انتخاب نشدن جواد نکونام به عنون بهترين بازيکن سال آسيا، گفت: واقعا جاي تعجب دارد. به نظرم نگاه کنفدراسيون فوتبال آسيا فقط نگاه فني نبوده است. به نظرم تا ما در مجامع بين المللي سکو و تعامل و ارتباط نداشته باشيم و قدرت فوتبال را در AFC از نظر مديريتي حاکم نکنيم، همين روند وجود خواهد داشت.

  قلعه نويي افزود: نکونام لياقت داشت بهترين بازيکن آسيا شود چون هم در تيم ملي و هم در استقلال نقش مهمي بازي کرده بود.

  وي در پاسخ به اين سئوال که چه کسي را بايد عامل انتخاب نشدن نکونام و به دست نياوردن هيچ عنواني در فوتبال سال آسيا مقصر دانست، تاکيد کرد: اين ضعف کسي نيست. نگاه ما بايد نگاه بين المللي باشد. ما تا تعاملات بين المللي نداشته باشيم و نتوانيم سکو بگيريم، راحت از کنارمان مي‌گذرند. کما اينکه در خيلي از مسابقات به خاطر داوري‌ها لطمه خورديم.

  سرمربي استقلال در ادامه همچنين به موفقيت تيم مذاکره کننده هسته‌اي ايران اشاره کرد و از خبرنگاران خواست که اين بخش از صحبت‌هايش را حتما منعکس کنند! وي در اين خصوص گفت: از جناب دکتر ظريف هم تشکر مي‌کنم. نگاه دنيا به ما دارد عوض مي‌شود. من به آيت الله هاشمي رفسنجاني هم گفته بود که وقتي مي‌خواهيم حتي يک بازيکن خارجي هم به ايران بياوريم، او مي‌ترسد به ايران بيايد. تيم مذاکره کننده ايران با پوشيدن لباس‌هاي قشنگ و رفتارهاي شيک نشان دادند که واقعا ايراني هستيم!

  قلعه نويي در ادامه درباره احتمال جدايي پژمان منتظري و آندرانيک تيموريان هم گفت: اين دو بازيکن مرام پهلواني دارند و با وجود اينکه پولي از استقلال نگرفته‌اند با ما مي‌مانند. آنها اگر مي‌خواستند بروند، اول فصل مي‌رفتند.

  وي در بخشي از صحبت‌هايش در پاسخ به اين سئوال که آيا براي تماشاي بازي ستارگان ميلان و پرسپوليس به ورزشگاه آزادي مي‌رود يا خير، تصريح کرد: ما آن موقع تمرين و نشست خبري داريم ولي در هر حال کار رويانيان شيک و قشنگ است!

  قلعه نويي در پايان در پاسخ به سئوال ديگري مبني بر اينکه آيا دوست داريد استقلال هم از اين دست مسابقات برگزار کند، گفت: ان شاءالله.

   

  رويانيان ، پرسپولیس ،استقلال ،قلعه نوعی ، میلان