• اگر مي‌تواني امتياز بگير - ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
 •  

   

   

   

   

  ارزيابي هفته شانزدهم ليگ برتر
   
  اگر مي‌تواني امتياز بگير!
   

  اولين هفته نيم‌فصل دوم ليگ سيزدهم(هفته شانزدهم) درحالي به پايان رسيد كه پرسپوليس و استقلال كه نيم‌فصل نخست را با صدرنشيني پايان برده بودند جايگاه خود را از كف دادند و تراكتورسازي و نفت تهران به رتبه‌هاي اول و دوم رسيدند.


  استقلال حالا در رتبه سوم است و پرسپوليس جايگاه پنجمي را تجربه مي‌كند. اين جابجايي بدون شك مقطعي است و طي هفته‌هاي آتي بازهم تغييراتي را در صدر جدول شاهد خواهيم بود چراكه نه جايگاه تراكتورسازي در صدر جدول تثبيت شده است و نه استقلال و پرسپوليس در اين رتبه‌ها باقي مي‌مانند.
  در هفته شانزدهم گل‌هاي آنچناني نروييد كه اين نشان از دشوار شدن بازي‌هاي ليگ در نيم‌فصل دوم دارد.
  برآيند آنچه از اولين هفته نيم‌فصل دوم باقي ماند به ما فهماند كه در ادامه ليگ امتياز گيري بسيار دشوار خواهد شد كه البته كاهش تيم‌ها در ليگ جاري نيز در نزديك شدن امتياز تيم‌ها در صدر و قعر جدول موثر بوده است.
  در اين هفته سرخابي‌ها و حتي فولاد خوزستان و سپاهان معني دشوار شدن امتيازگيري در نيم‌فصل دوم را فهميدند.  بازيكن هفته:

  فرشيد طالبي (تراكتورسازي)


  بهترين بازيكن هفته را بايد از مهم‌ترين بازي هفته بيرون آورد. بازي مهم اين هفته هم در تبريز برگزارشد؛ جايي كه تراكتورسازي موفق شد پرسپوليس صدرنشين را شكست دهد و خود جايگاهش را تسخير كند. اين برد ممكن نبود مگر با نمايش خوبي كه بازيكنان تراكتور انجام داده و سرآمد همه آنها فرشيد طالبي كه با وجود مصدوميت از ناحيه سر90 دقيقه در ميدان مقاومت كرد تا تيمش برنده مهم‌ترين بازي هفته لقب بگيرد. شايستگي فرشيد طالبي براي كسب اين عنوان از ديدگاه ايران ورزشي بيش از همه بود.


  تيم هفته:

  داماش

  از داماش انتظار نمي‌رفت به واسطه مشكلات مالي هفته‌هاي گذشته كه سوهان روح بازيكنان و كادر فني‌اش شده و اعصاب هواداران اين تيم را هم خرد كرده در البرز چنين برد پرگلي را صاحب بشود اما بازيكنان داماش فارغ از اين بحران‌هاي دروني به عشق مردم رشت برد ديگري را تقديم فوتبالدوستان شهرشان كردند و بارديگر به همه ثابت كردند پول برايشان در اولويت نيست. داماش نه تنها به خاطر چشمگير‌ترين برد هفته، بلكه به دليل تعلق خاطر بازيكنانش به تيم مورد علاقه يك شهر به‌عنوان تيم برتر هفته لقب گرفت.

  مربي هفته:


  عبدا... ويسي (استقلال خوزستان)

  انتخاب مربي هفته همواره از بردهاي بيرون خانه بيرون مي‌آيد. اين هفته نيز عبدا... ويسي جلو‌تر از همكارانش به اين عنوان نايل آمد. به جز او مي‌شد افشين ناظمي و يا مجيد جلالي- كه البته اين يكي درخانه برد بزرگي را صاحب شد- مربي برتر هفته برگزيد اما درنهايت عبدا... ويسي حايز رتبه بيشتر شد و مربي هفته لقب گرفت. ويسي با اين پيروزي نشان داد هنوز راه بردن تيم‌هاي ريشه‌دار ليگ را به خوبي مي‌داند و قادر است استقلال خوزستان را با همين سرمايه در ليگ حفظ كند.  ناكام هفته:

  قلعه‌نويي-دايي
  اگرچه استقلال مانند پرسپوليس نباخت اما تساوي خانگي تيم قلعه‌نويي هم كمتر از باخت بيرون خانه دايي نبود. البته قلعه‌نويي كوشيد بازيكنانش را عامل اين تساوي شبهه باخت بداند اما او موفق نشد چراكه هيچ يك از كارشناسان بهانه‌هاي سرمربي استقلال را نپذيرفتند. دايي نيز بعد از باخت به تراكتورسازي و سقوط تا رتبه پنجم سعي كرد حرف‌هاي تكراري بزند و داوران را عامل اين باخت بداند اما او هم موفق نشد وديگر كسي توجيه‌هاي سرمربي پرسپوليس را به خاطر اين نزول چشمگير نپذيرفت.

   

  هفته شانزدهم ليگ برتر - نيم‌فصل دوم ليگ -پرسپوليس - استقلال -تراكتورسازي- نفت تهران - فوتبال