• استقلال - گالکسي حوالي دهه فجر در لس‌آنجلس - ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
 •  

   

   

   

  استقلال - گالکسي حوالي دهه فجر در لس‌آنجلس
   
   

  برخلاف آنچه برخي فکر مي‌کنند ماجراي بازي استقلال با گالکسي و پيشنهاد اين تيم آمريکايي که توسط يک اسپانسر از استقلال دعوت به عمل آورده باز مي‌گردد.

  پاسپورت‌ها تحويل نماينده گالکسي شد

  برخلاف آنچه برخي فکر مي‌کنند ماجراي بازي استقلال با گالکسي و پيشنهاد اين تيم آمريکايي که توسط يک اسپانسر از استقلال دعوت به عمل آورده باز مي‌گردد. به حدود سه ماه قبل اما داستان اين بازي تا پس از توافق هسته‌اي در گروه 1+5 مسکوت و منتظر ماند و ديروز (روز جمعه) آخرين مراحل اين ديدار طي شد و پاسپورت‌ها هم به نماينده طرف گالکسي تحويل داده شد تا اين ديدار که قرار است در بهمن ماه و در ايام دهه فجر برگزار شود کارش تمام شود.


  استقلال حالا سفير صلح و بازگشاينده ديپلماسي سياسي – ورزشي ايران خواهد بود که اين اتفاق را بايد برگ زريني در ديپلماسي‌هاي بين‌المللي انگاشت.

  از اين سو اما استقلال دغدغه‌هاي زيادي دارد. از اعلام نشدن برنامه مسابقات جام باشگاه‌هاي آسيا بگيريد تا سازمان ليگ خودمان که برنامه‌هايش را با کي‌روش هماهنگ مي‌کند! استقلال اما تصميم خودش را با احتساب مسايل بين‌المللي و شوراي برون مرزي مي‌گيرد.


  استقلال - گالسکي در خاک آمريکا و با هزينه‌هاي اسپانسر انجام مي‌پذيرد و آبي‌پوشان حتي يک ريال هم بابت آن متحمل هزينه نخواهند شد.

  دعوت يک تيم آمريکايي از يک تيم ايراني از هر جهت قابل احترام و قابل‌قبول است. فراموش نکنيد که اين ديدار در خاک کشوري برگزار مي‌شود که تا پيش از اين رفتارهاي عجيبي در مورد کاروان‌هاي ورزشي و حتي توريست‌هاي ايراني از خود نشان مي‌داد اما امروز آنها از باشگاه دو ستاره ايران دعوت به عمل آورده‌اند و آماده بازي هستند.


  نکته اينجاست که از همين ديروز که اين خبر رسانه‌اي شد سيل ايميل‌ها براي درخواست بليت اين ديدار توسط ايراني‌ها به باشگاه استقلال سرازير شده در حالي که هنوز زمان اين ديدار قطعي نشده است!
  مطمئنا نقش خاطره مي‌زند حضور استقلال در ورزشگاهي در آمريکا براي توريست‌ها و سکنه ايراني اين کشور و آنها را دوباره به شيرودي و آزادي مي‌برد.


  فتح‌اله‌زاده‌ البته هنوز در اين رابطه اظهارنظر نکرده است اما آنچه مشخص است اين که پس از بازي با دينامو کيف تيم دو ستاره اروپايي در خاک اوکراين اين ديدار فصل جديدي در ورزش و سياست باز خواهد کرد و ارزش و اهميت فوتبال را نشان مي‌دهد. فوتبالي که هم جنگ زمان صلح است و هم سفير صلح و دوستي!
  جنگ زمان صلح بازي تيم‌ملي ايران بود با آمريکا در جام‌جهاني و حالا اين بار استقلال براي يک بازي دوستانه به آمريکا دعوت شده است که اين باز شدن و باز کردن بيشتر قفل‌هاي ديپلماسي است توسط اين ورزش پرشور در جهان.


  اميدواريم مسير حرکت فتح‌اله‌زاده‌ و استقلال در اين راه پربار باشد.

   

  پرسپولیس - استقلال - گالکسي - امریکا - فوتبال - لس‌آنجلس