• دوست دارم در جام‌جهاني با آلمان همگروه شويم - ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
 •  

   

   

   

  دوست دارم در جام‌جهاني با آلمان همگروه شويم

   
   

  سايت «SPORT 1» آلمان ساعاتي پيش از ديدار بايرن مونيخ و اينتراخت براونشويگ به مصاحبه با دانيال داوري دروازه‌بان ايراني تيم براونشويگ پرداخت.

  «SPORT 1» نوشت: گفته مي‌شود امشب هنگام بازي بايرن و براونشويگ دماي هواي مونيخ کمتر از صفر و در حد انجماد خواهد بود اما قطعاً در آليانس آره‌نا يک نفر نمي‌تواند سرما را احساس کند و او کسي نمي‌تواند باشد جز دانيال داوري دروازه‌بان اينتراخت براونشويگ که به احتمال زياد مشغول‌ترين فرد اين ميدان خواهد بود.

  دانيال داوري در مصاحبه با «SPORT 1» بازي مقابل بايرن را رؤياي دوران کودکي و همگروهي با آلمان در جام‌جهاني را آرزوي فعلي خود خواند.

  *
  آقاي داوري، شما هفته قبل مغلوب فرايبورگ شديد و حالا بايد با بايرن بازي کنيد، تا چه حد ممکن است متفاوت بازي کنيد، باتوجه به اينکه چيزي براي از دست دادن نداريد؟

  ما همان‌طوري به ميدان مي‌رويم که هستيم، ما مقابل دورتموند نشان داديم که مي‌توانيم حريفي آزاردهنده باشيم و مي‌خواهيم مقابل بايرن هم همين‌طور باشيم.

  *
  آيا آماده‌سازي خاصي براي اين بازي داشتيد؟

  به هيچ‌وجه، اين کار مي‌تواند اشتباه باشد، نبايد تغييرات زيادي ايجاد کرد و بايد اجازه دهيم تيم ريتم خود را حفظ کند.

  *
  اگر بخواهيم به جلو نگاه کنيم جاه‌طلبي شما از اين ديدار چقدر است؟

  براي ما يک امتياز از بايرن گرفتن هم فوق‌العاده است، تا فصل قبل بازي با بايرن براي ما يک رؤيا بود اما حالا به آن دست يافته‌ايم.

  *
  پس از پايان بازي با بايرن پيراهنت را با کدام ستاره حريف تعويض خواهي کرد؟

  من زياد اهل تعويض پيراهن نيستم، تمرکز من روي بازي است و فکر نمي‌کنم در بين بايرني‌ها کسي پيراهن مرا بخواهد، اين چيزها خيلي براي من مهم نيست.

  *
  آيا شما واقعاً از اين ديدار انتظار امتياز داريد؟

  شما هرگز نمي‌دانيد در فوتبال چه اتفاقي مي‌افتد و همه چيز ممکن است، البته اگر واقع‌بين باشيم مي‌دانيم که شانس زيادي نداريم. با اين حال ما فقط نمي‌خواهيم که بدون مبارزه تسليم شويم.

  *
  اينتراخت براونشويگ قعرنشين کمتر از خيلي از تيم‌هاي بالاي جدول مثل هامبورگ و شالکه گل خورده، بنابراين مشکل تيم شما چيست؟

  اين آمار آدم را به فکر مي‌برد اما واقعيت اين است که کل تيم مسئول دفاع و حمله است. ما دفاع را از خط حمله آغاز مي‌کنيم و شايد همين باعث ضعف تهاجمي ما شده باشد. با اين حال فرصت‌هاي گلزني زيادي را نيز از دست داده‌ايم.

  *
  نقطه قوت براونشويگ را در چه مي‌بيني؟

  روحيه تيمي ما فوق‌العاده است، ما در بسياري از بازي‌ها بارها عقب افتاديم اما دوباره بازگشتيم و همه را به تعجب انداختيم اما تا پايان بازي مبارزه مي‌کنيم.

  *
  تو اولين بازي ملي‌ات را براي ايران انجام دادي، تورستن ليبرکنخت سرمربي تيم چه نقشي در ملي‌پوش شدنت داشت؟

  تورستن نقش زيادي داشت. او مرا از ماينتس به اينجا آورد، به من اطمينان کرد. ابتدا در ليگ دو و حالا در بوندس‌ليگا به من بازي داد و هرچه از او تشکر کنم کافي نيست.

  *
  دوست داري با ايران در جام‌جهاني در گروه آلمان قرار بگيري؟

  من واقعاً آرزو دارم با آلمان همگروه شويم. نه به عنوان يک خارجي که بخواهم در برابر آلمان قرار بگيرم، به اين خاطر که اين يک بازي بزرگ است و من دوست دارم در مقابل ملت بزرگي مثل آلمان بازي کنم تا برابر کشور کوچکي همچون هندوراس، هنگامي که شماره در جام‌جهاني هستيد مهم‌ترين چيز اين است که از حضورتان لذت ببريد.

   

  دانيال داوري - جام‌جهاني - آلمان - ایران - فوتبال - براونشويگ- بايرن