• نخستین اجلاس بانوان کمیته پارالمپیک آسیا فردا در تهران - ۱۳۹۲/۰۹/۱۱
 •  

   

   

   

   

   
   

  نخستین اجلاس بانوان کمیته پارالمپیک آسیا فردا در تهران برگزار می‌شود

   

   

   

  نخستین اجلاس کمیته بانوان کمیته پارالمپیک آسیا (APC) از فردا (سه‌شنبه، 12 آذرماه) به مدت 2 روز در تهران آغاز می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری فارسو به نقل از کمیته ملى پارالمپیک، پس از انتخاب فاطمه رخشانى، نایب رئیس دوم کمیته ملى پارالمپیک کشورمان به عنوان رئیس کمیته بانوان APC دبیرخانه این کمیته در ایران مستقر شد.

  اولین نشست رسمى این کمیته از فردا (سه‌شنبه) در تهران برگزار می‌شود و اعضاى کمیته متشکل از خانم‌ها فاطمه رخشانى (رئیس)، هی‌جاچان نایب رئیس از کره‌جنوبى، مالینى راجاساگاران دبیرکل APC از مالزى، هارومى اوروکوبو از ژاپن، پروین غدیر آقا از پاکستان و ابتسام السوادى از پاکستان در نخستین نشست رسمى این کمیته به برنامه‌ریزى برای هماهنگى و برنامه‌ریزى منسجم‌تر فعالیت‌هاى بانوان معلول ورزشکار در قاره آسیا مى‌پردازند.

  لازم به ذکر است نشست کمیته بانوان APC از ساعت 9 صبح فردا در هتل اوین تهران آغاز می‌شود و تا ساعت 17 بعد از ظهر ادامه خواهد داشت.

   
   
   
   
  برگزاری نخستین نشست کمیته زنان پارالمپیک آسیا
   
  حضور اعضای کمیته در جشن روز پارالمپیک
   
   

  فاطمه رخشانی رئیس کمیته زنان پارالمپیک آسیا از حضور نمایندگان این کمیته در ایران خبر داد.

   

  به گزارش خبرگزاری فارس، فاطمه رخشانی، رئیس کمیته زنان پارالمپیک آسیا با اشاره به حضور نمایندگان این کمیته در ایران گفت: اولین نشست کمیته بانوان  ) APC    کمیته پارالمپیک آسیا) از فردا با حضور نمایندگان عضو این کمیته از کشورهای کره جنوبی، مالزی، ژاپن، پاکستان و امارات در تهران آغاز می‌شود.

  نایب رئیس کمیته ملی پارالمپیک ایران افزود: در نشست مذکور، گزارشی از پیشرفت ورزش پارالمپیک بانوان در سطح آسیا ارائه شده و پیشنهاداتی برای بهبود وضعیت زنان در ورزش و نیز انتقال تجربیات کشورهای عضو، ارائه می‌شود.

  وی ادامه داد: در نظر داریم نمایندگان این کمیته با رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و مسئولین فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی دیدار داشته و در ادامه پیش‌بینی شده بازدیدی نیز از کمیته ملی پارالمپیک داشته باشند.

  رخشانی تصریح کرد: طی این نشست یک‌روزه که سه‌شنبه برگزار می‌شود، در خصوص جمع آوری اطلاعات ورزش بانوان از کشورهای آسیایی بحث و تبادل نظر شده و در پایان تصمیماتی مبنی بر ارائه پیشنهادات به IPC برای بهبود جایگاه زنان در پارالمپیک و نیز چگونگی سنجش وضعیت زنان در پارالمپیک آسیا و تهیه یک بانک اطلاعاتی جامع در این خصوص، اتخاذ می‌شود.

  وی اعلام کرد: چهارشنبه نیز، کلیه اعضای کمیته زنان آسیا با حضور در استادیوم آزادی به عنوان میهمان ویژه روز پارالمپیک حضور خواهند داشت.

  تشکیل این اجلاس بر مبنای انتخاب خانم دکتر رخشانی به عنوان رئیس کمیته بانوان APC و استقرار دبیرخانه این کمیته در ایران صورت می‌گیرد و نشست رسمی آن از فردا در محل هتل اوین تهران آغاز خواهد شد.

   

   
  کمیته زنان پارالمپیک آسیا -جشن -نخستین اجلاس بانوان کمیته پارالمپیک آسیا - تهران -APC