• امامی به مدال برنز جام سایتی‌یف رسید - ۱۳۹۲/۰۹/۱۱
 •  

   

   

   

  امامی به مدال برنز جام سایتی‌یف رسید

   

   

  در پایان رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام سایتی‌یف، یونس امامی در وزن ۴۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

  به گزارش خبرگزاری فارسو به نقل از فدراسیون کشتی، در پایان رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام سایتی‌یف، که روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری در شهر کراسنویارسک روسیه برگزار شد، یونس امامی در وزن 46 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

  350 کشتی‌گیر از 10 کشور دنیا از جمله ایران، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، آذربایجان در این رقابت‌ها حضور داشتند و به نفرات اول تا سوم این مسابقات که با نام یکی از بزرگان کشتی این کشور برگزار شد به ترتیب جایزه 1500، 800 و 500 دلار تعلق گرفت.

  یونس امامی آزادکار وزن 46 کیلوگرم کشورمان در دیدار برای کسب مدال برنز از سد کشتی‌گیری از روسیه گذشت و به مقام سوم رسید. در این مسابقات بین نفرات سوم مشترک یک کشتی برگزار شد تا فرد برتر به مدال برنز دست یابد. در این وزن کشتی‌گیرانی از ازبکستان و روسیه اول و دوم شدند.

  همچنین در وزن 69 کیلوگرم حامد منافیان که با شکست حریفان به مرحله نیمه نهایی راه یافته بود با شکست مقابل حریف روس به دیدار رده‌بندی یافت. وی در دیدار سوم و چهارمی مقابل کشتی‌گیر قزاقستان مغلوب شد و به مقام چهارم رسید. در این وزن کشتی‌گیران روس اول و دوم شدند.

  در این رقابت‌ها که در 13 وزن برگزار شد، روس‌ها صاحب 9 مدال طلا شدند، ضمن اینکه چهار مدال طلای دیگر به کشتی‌گیران مغولستان، قزاقستان، ازبکستان و آلمان رسید.

  روس‌ها همچنین به بهترین کشتی‌گیر و بهترین کشتی‌گیر خارجی هزار دلار و به بهترین کشتی‌گیر وزن 76 کیلوگرم این مسابقات نیز هزار دلار جایزه اهدا کردند. همچنین به مربی کشتی‌گیر اول هر وزن نیز 300 دلار اهداء شد.

  * تیم منتخب کشتی آزاد نوجوانان کشورمان در این رقابت‌ها به شرح زیر بود:

  42 کیلو: عرفان آئینی و یونس امامی

  50 کیلو: نادر نصری

  54 کیلو: مجتبی عموزاده

  58 کیلو: محمد منتقی نیا

  63 کیلو: احمد بذری

  69 کیلو: حامد منافیان

  74 کیلو: آرش نیزآبادی

  100 کیلو: حبیب سلطان‌پور و افشین کاویان

  سرمربی: سیدمراد محمدی
  مربی: حسین ارقیه، مردان کلانتری و مهدی قاسمی جو
  داور: علی‌اکبر انصاری
  سرپرست: سیدجعفر موسوی
   

   

   
  رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد - جام سایتی‌یف - یونس امامی - وزن ۴۶ کیلوگرم - مدال