• طلسم 5 ساله كريمي شكست - ۱۳۹۲/۰۹/۱۲
 •  

   

   

   

  طلسم 5 ساله كريمي شكست
   
  صدرنشيني شماره 8 بعد از 1888 روز
   
   

  صدرنشيني تراكتورسازي در ليگ برتر، نكات ويژه‌اي در خود جاي داد. نكاتي كه اكثر قريب به اتفاق آنها ارتباط پيدا مي‌كند با علي كريمي، شماره هشت جادويي تراكتورسازي. اين صدرنشيني، اولين تجربه صدرنشيني علي كريمي در تاريخ ليگ برتر بود. او در ليگ آزادگان و همراه با پرسپوليس طعم صدرنشيني را چشيد اما در ليگ برتر هرگز.
  علي كريمي، خرداد 1377 از فتح تهران راهي پرسپوليس شد. آن زمان كمتر كسي تصور مي‌كرد اين بازيكن گمنام بدل به جادوگر فوتبال ايران و مرد محبوب سكوهاي سرخ شود. 22 شهريورماه همان سال، علي كريمي اولين بازي خود را براي پرسپوليس انجام داد. بازي مقابل پلي اكريل و در پست غيرتخصصي پيستون راست. آن بازي را پرسپوليس 3- صفر برد و كريمي بازي ايده‌آلي به نمايش گذاشت. كريمي كم كم به بازيكني موثر در تركيب پرسپوليس تبديل شد. او در هفته چهارم و مقابل سايپا، با ضربه سر اولين گل خود را براي پرسپوليس به ثمر رساند. فرداي آن روز توسط منصور پورحيدري به تيم ملي دعوت شد تا تنها بعد از 4 هفته بازي در ليگ برتر، طعم ملي پوش شدن را بچشد.
  كريمي حد فاصل سال‌هاي 77 تا 80 از چندين و چند باشگاه اروپايي از جمله پروجا و اتلتيكو مادريد پيشنهاد داشت اما به همه آنها «نه» گفت. او ايستاد و البته محروميتي يكساله را پشت سر گذاشت و سپس در پايان فصل 80-79 راهي امارات شد. امارات و باشگاه الاهلي دبي.
  كريمي ستاره اماراتي‌ها شد. شيخ‌هاي الاهلي در جايگاه ويژه مي‌نشستند تا هنرنمايي علي كريمي را ببينند. او مرد محبوب الاهلي شد و سپس به بايرن مونيخ، القطر و السيليه رفت. كريمي اما در يك روز باشكوه به پرسپوليس بازگشت. 4 مهر 1387، روزي فراموش نشدني براي جادوگر و هواداران پرسپوليس بود. روز انتظار، روزي كه از راه رسيد. بازي پرسپوليس مقابل پگاه در ورزشگاه آزادي. 80 هزار تماشاگر، هفته هشتم ليگ، ساعت 8 و علي كريمي با شماره 8. پژمان نوري شماره 8 را تقديم كريمي كرد تا اين روز فراموش نشدني شكل بگيرد.
  از آن روز تاريخي، 5 سال مي‌گذرد. در اين 5 سال علي كريمي هرگز طعم صدرنشيني در ليگ برتر را نچشيده بود. او نه با استيل آذين و نه با پرسپوليس، با هيچ‌يك صدرنشين نشد. شايد قسمت اين بود كه با تراكتورسازي، اولين صدرنشيني‌اش در تاريخ ليگ برتر را تجربه كند. كريمي روز 8 آذرماه 1392 و پس از گذشت 1888 روز از بازگشتش به ليگ برتر صدرنشين شد. با پيراهن تراكتورسازي و بعد از برد مقابل پرسپوليس و البته با شماره 8. علي كريمي سرانجام به صدر جدول تكيه زد. شايد آرزويش صدرنشيني با پرسپوليس بود اما حالا در تراكتورسازي اين طعم شيرين را چشيده. او در پايان فصل اين صدرنشيني را مي‌خواهد.

   

  تراكتورسازي - پرسپوليس - پرسپوليس -فوتبال - منصور پورحيدري - تيم ملي