• ستارگاني که جام جهاني 2014 را از خانه خواهند ديد! - ۱۳۹۲/۰۹/۱۲
 •  

   

   

   

   

  ستارگاني که جام جهاني 2014 را از خانه خواهند ديد!

   
   

  زلاتان ابراهيموويچ، روبرت لواندوفسکي، گرت بيل، پتر چک و .. اين‌ها بازيکناني هستند که جايي در بين بازيکنان حاضر در جام جهاني 2014 نخواهند داشت.

  بيستمين دوره جام جهاني 2014 تابستان آينده در حالي در برزيل برگزار خواهد شد که بزرگان زيادي هستند که به دليل ضعف تيم ملي کشورشان مجبور هستند اين رويداد بزرگ را از تلويزيون خانه شان ببينند. با ستارگان بزرگ دنياي فوتبال که درخشش آنها در تيم‌هاي باشگاهي‌شان باعث شده است در بين بزرگان قرار گيرند در زير آشنا مي‌شويم.

  *
  پتر چک (چک )

  دروازه‌بان تيم ملي چک و باشگاه چلسي سالهاست توانسته است براي خود جايي در بين بهترين دروازه‌بانان جهان باز کند. اين دروازه‌بان خوش نام در جام جهاني 2006 در ترکيب تيمش حضور داشت اما به نظر مي رسد آن جام جهاني آخرين جام جهاني بوده که پتر چک حضور در بزرگترين رويداد فوتبالي جهان را تجربه کرده است. چک در انتخابي جام جهاني در گروه ايتاليا قرار گرفت اما اين تيم حتي نتوانست در بين برترين تيم‌هاي دوم گروه هاي مختلف انتخابي جام جهاني قرار گيرد و به همين خاطر چک و يارانش جايي در برزيل نخواهند داشت.

  *
  گرت بيل (ولز)

  گرانقيمت‌ترين بازيکن جهان. همين براي توصيف اين بازيکن کافي است که در جام جهاني حضور ندارد. به نظر همان اتفاقي که براي رايان گيگز رخ داد و اين ستاره ولزي حضور در جام جهاني را تجربه نکرد براي گرت بيل هم رخ دهد. مهاجم 85 ميليون‌پوندي رئال مادريد در هفته هاي گذشته درخشش زيادي از خود نشان دادند تا حسرت علاقه‌مندان به فوتبال براي نديدن اين بازيکن در جام جهاني بيشتر شود.

  *
  آرون رمزي (ولز)

  هافبک آرسنال در تيم ملي ولز در گروه خود در انتخابي جام جهاني گل هاي زيادي زد و تلاش زيادي براي حضور در جام جهاني از خود نشان داد اما در نهايت ناکام ماندند تا او نيز راهي به برزيل نيابد. درخشش رمزي کافي نبود تا ولز پس از جام جهاني 1958 بتواند بار ديگر حضور در جام جهاني را تجربه کند.

  *
  زلاتان ابراهيموويچ (سوئد)

  ناکام بزرگ انتخابي جام جهاني 2014 در ديدار پلي اف، دوئل حساس را به کريستيانو رونالدو باخت تا او نيز به جاي حضور در برزيل بتواند گزينه هاي ديگري از جمله گلف بازي کردن داشته باشد. او در مرحله پلي اف تلاش زيادي کرد که بتواند در جام جهاني حضور داشته باشد اما در لحظات آخر از صعود بازماند.

  *
  آندره يرمولنکو (اوکراين)

  اوکراين در بازي رفت پلي اف موفق شد با 2 گل فرانسه را شکست دهد تا در آستانه حضور در جام جهاني قرار گيرد اما غافلگيري اوکراين در بازي برگشت باعث شد تا يرمولنکو و دوستانش راهي به برزيل پيدا نکنند و اندره شوچنکوي ثاني تيم ملي اوکراين در جام جهاني 2014 حضور نداشته باشد.

  *
  برانيسلاو ايوانويچ (صربستان)

  مدافع صربستاني تيم چلسي که فصل گذشته موفق شد همراهي آبي‌هاي لندن به قهرماني در ليگ اروپا دست يابد در پست خود يکي از برترين‌هاي جهان است. با اين حال او نيز در جام جهاني غايب بزرگ است و اين بازيکن در جام جهاني حضور نخواهد داشت. او در چند فصلي که در چلسي بوده است نمايش خوبي از خود نشان داده است و توانسته خود را به مدافعي قابل اعتماد در ترکيب آبي‌هاي لندن ترکيب کند. با اين حال او در کنار هم‌تيمي‌اش پترچک نمي توانند در جام جهاني 2014 حاضر باشند.

  *
  ديويد آلابا (اتريش)

  او فصل گذشته به همه افتخارات موجود با بايرن مونيخ دست يافت و موفق شد ليگ قهرمانان اروپا را کسب کند. مدافع چپ تيم ملي اتريش و بايرن مونيخ يکي ديگر از غايبان بزرگ جام جهاني خواهد بود. او در سن 17 سالگي توانست اولين بازي خود را با پيراهن اتريش انجام دهد و به جوانترين بازيکن تاريخ تيم ملي اتريش تبديل شود. او و هم تيمي هايش نتوانستند مانع قدرتنمايي آلمان در انتخابي جام جهاني باشند.

  *
  گوران پاندف (مقدونيه)

  مهاجم سابق اينتر که با اين تيم به قهرماني در ليگ قهرمانان رسيد از همان ابتدا هم مي دانست که به هيچ وجه شانس حضور در جام جهاني را نخواهد داشت. مشکل از او نيست بلکه اگر مقدونيه 10 بازيکن ديگر مثل گوران پاندف داشت اکنون يکي از 32 تيم حاضر در جام جهاني بود. مقدونيه هيچگاه در جام جهاني حضور نداشته است. براي اين کشور کوچک حضور در جامي مانند جام ملت‌هاي اروپا مي تواند رويا باشد، پس گوران پاندف نبايد گله‌اي بابت حضور نداشتن در جام جهاني داشته باشد.

  *
  هنريک ميختاريان (ارمنستان)

  هافبک تکنيکي بوروسيا دورتموند همراه کشورش در انتخابي جام جهاني يکي از بهترين‌ها بود. او با 27 ميليون يورو گرانترين خريد تاريخ دورتموند است. ارمنستان يکي از بهترين‌ها در انتخابي جام جهاني بود و نزديک بود به شگفتي‌ساز بزرگ تبديل شود و پيروزي هاي ارزشمند اين تيم برابر تيم هاي بزرگ ارمنستان را در آستانه صعود قرار داد اما در نهايت نتوانست به جام جهاني راه يابد.

  *
  مارک همسيک (اسلواکي)

  هافبک تيم ملي اسلواکي در جام جهاني 2010 در تيم ملي کشورش درخشش خوبي از خود نشان داد اما در نهايت نتوانست همراه با تيم ملي کشورش از مرحله مقدماتي عبور کند. البيته اين بازيکن در جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي در ترکيب تيمش به ميدان رفت اما بعيد به نظر مي‌رسد که بتواند يک‌بار ديگر حضور در جام جهاني را تجربه کند.
   


  *
  کريستين اريکسون (دانمارک)

   

  او در حال حاضر بهترين بازيکن دانمارک است اما اين هافبک تکنيکي نيز يکي از غايبان بزرگ جام جهاني 2014 است. او با تيم ملي دانمارک در مرحله مقدماتي نتايج خوبي نگرفت و نتوانست بليت برزيل را اوکي کند. دانمارک از تيم‌هايي بود که پيش‌بيني مي شد بتواند حداقل در رده دوم قرار گيرد اما شکست بد هنگام برابر ارمنستان باعث شد تا آنها حضور در برزيل را خيلي دور از دسترس ببينند. اريکسون که اکنون توانسته محبوبيتي مثل يان دال توماسون در ترکيب دانمارک پيدا کند گزينه‌اي بهتر از تماشاي جام جهاني از تلويزيون منزل خود ندارد.
   

   


  *
  روبرت لواندوفسکي (لهستان)

   

  يکي ديگر از بهترين مهاجمان فعلي فوتبال اروپا که فصل گذشته توانست آقاي گل بوندسليگا شود همراه تيم ملي لهستان در همان مرحله مقدماتي حذف شد تا او نيز در حسرت رسيدن به جام جهاني 2014 بماند. لواندوفسکي که در يورو 2012 توانست در ترکيب لهستان درخشش خوبي داشته باشد بايد 4 سال ديگر صبر کند تا شايد بتواند بختش را براي حضور در جام جهاني روسيه آزمايش کنند.
   


  *
  استفان يووتيچ (مونته‌نگرو)

   

  هافبک ارزشمند مونته‌نگرويي در 30 بازي ملي موفق شده است 12 گل به ثمر برساند اما اين گلها براي رساندن مونته‌نگرو به جام جهاني کافي نبوده است. آنها در مقدماتي جام جهاني بازي‌ها را خوب شروع کردند اما در ادامه سوم شدند و پشت سر انگليس و اوکراين قرار گرفتند.
   


  *
  آردا توران (ترکيه)

  مهاجم 19 ميليون يورويي آتلتيکو مادريد يکي ديگر از غايبان سرشناس جام جهاني 2014 است. ترکيه در مرحله مقدماتي شکست بدي برابر هلند داشت که باعث شد اين تيم حتي به پلي اف نيز راه پيدا نکند و پشت سر هلند و روماني قرار گيرد تا آردا توران که خيلي ها او را مسي فوتبال ترکيه لقي دادند نتواند حور در بزرگترين رويداد فوتبالي جهان را تجربه کند.

   

   
  زلاتان ابراهيموويچ - پتر چک - جام جهاني 2014 - برزیل - تيم ملي