• دوست دارم در جام جهاني با تيم‌هاي ضعيف همگروه شويم - ۱۳۹۲/۰۹/۱۲
 •  

   

   

   

   

  دوست دارم در جام جهاني با تيم‌هاي ضعيف همگروه شويم
   
   

  هافبک تيم ملي فوتبال ايران ترجيح مي‌دهد قرعه جمعه شب طوري براي ايران از گوي‌ها خارج شود که حريفاني با بازيکناني کمتر شناخته‌شده در ترکيب آنها حضور داشته باشند.

  مسعود شجاعي با عملکرد اخيرش در دو بازي برابر تايلند و لبنان نشان داد که با گذر از دوران پس از مصدوميت، در فاصله شش ماه تا آغاز جام جهاني مي‌تواند يکي از بازيکنان کليدي ايران در بازي‌هاي برزيل باشد. هافبک تيم ملي و بازيکن لاس پالماس در گفت‌وگو با ايسنا، درباره دو بازي اخير تيم ملي، وضعيت تيم باشگاهي‌اش در دسته يک اسپانيا و قرعه کشي جام جهاني صحبت کرد.
   

  * تيم ملي در دو بازي آخر اميدوار کننده ظاهر شد. ابتدا درباره شرايط تيم ملي در اين دو بازي بگوييد.
   
  -
  با توجه به اين که زمان زيادي نمي‌توانيم در کنار همديگر باشيم فکر مي‌کنم توانستيم از فرصت 10 روزه خيلي خوب استفاده کنيم. تلاش کرديم تا جايي که امکان دارد به هماهنگي برسيم. يکي از اهداف اصلي ما اين بود که با تمرينات بيشتر به نظم بيشتري در زمين دست پيدا کنيم. فکر مي‌کنم نتيجه‌ اين تلاش را در ديدار با تايلند و لبنان ديديم. با اين حال مي‌توانيم خيلي بهتر از اين‌ها باشيم. جا براي بهتر شدن داريم. البته مساله اردوهاي تدارکاتي و بازي‌هاي دوستانه با تيم‌هاي مطرح هم براي هماهنگي و نظم تيمي ايران براي حضور در جام جهاني نيز اهميت زيادي دارد.
   

  * يکي از نکات مهم دو بازي تيم ملي عملکرد بسيار خوب شما بود. آن هم درست بعد از آن که برخي‌ها به عملکرد شما در انتخابي جام جهاني ايراد وارد مي‌کردند، شما توانستيد در اين دو بازي يکي از بهترين‌هاي تيم ملي باشيد و چند پاس گل بدهيد.
   

  - اين نظر لطف شماست. اما مطمئنا هر چقدر با بازيکنان ديگر در کنار هم بازي و تمرين کنيم هماهنگ‌تر مي‌شويم. در کنار اين مساله من در بازي‌هاي باشگاهي هم در تمام بازي‌ها به طور کامل بازي کرده‌ام و توانسته‌ام تمرينات منظمي را پشت سر بگذارم. اعتمادي که مربيان به من کرده‌اند نيز باعث مي‌شود که بازي کردن براي من راحت‌تر شود و لذت بيشتري از بازي داشته باشم.
   
  *
  جمعه اين هفته‌ تکليف گروه بندي رقابت‌هاي جام جهاني مشخص مي‌شود. مي‌خواهيم اين را بپرسيم که اگر شما مي خواستيد با توجه به سيد بندي اعلام شده از بين 31 تيم ديگر جام جهاني سه حريف را براي ايران انتخاب کنيد دست روي چه تيم‌هايي مي‌گذاشتيد؟
   
  -
  اگر اجازه بدهيد اسم هيچ تيمي را نياورم، چرا که همه حريفان سخت و دشوار هستند. آنها حتما خوب و قابل احترام بودند که پا به جام جهاني گذاشته‌اند. اما به هر حال از نظر آمار اگر بخواهم بگويم نظر من اين است که با تيم‌هايي روبرو شويم که آمار ضعيف‌تري داشته باشند و بازيکنان سرشناسي در تيم‌هايشان حضور نداشته باشند.
   

  * مي‌خواهيم درباره تيم باشگاهي‌تان لاس پالماس هم بپرسيم. تيم شما به غير از باخت هفته‌ قبل رشد خوبي در جدول داشته و بين مدعيان نامدار تيم شما نيز براي صعود مدعي جدي است. اول درباره باخت اخيرتان بگوييد و اين که چقدر اميدواريد بتوانيد به ليگا صعود کنيد.
   

  - تيم ما امسال با جذب هشت بازيکن جديد اين ديدگاه و هدف را دنبال مي‌کند که جزو تيم‌هاي بالاي جدول باشد. در اين هفته‌هاي اخير نيز توانستيم به هدفمان نزديک شويم. هر چند که مي‌دانيم بازي‌هاي زيادي را پيش‌رو داريم و مهم اين است که در اين ليگ خيلي طولاني بتوانيم عملکرد خوب و متداومي داشته باشيم. فکر مي‌کنم اين هفته‌ سه امتياز خيلي مهمي را برابر ساراگوسا از دست داديم. با پيروزي در اين بازي مي‌توانستيم به رده دوم جدول بياييم و همين که اختلاف امتيازمان را با تيم‌هاي پايين جدول زياد کنيم. به هر حال آن بازي تمام شده و همه تمرکزمان را روي اين گذاشته‌ايم که تا بتوانيم در هفته‌هاي بعد نتايج خوبي را کسب کنيم.
   

  * شما اين هفته‌ بايد در داربي شهرتان به مصاف تنه‌ريف برويد.

   

  - بله. اين ديدار براي باشگاه و هواداران و همچنين بازيکنان بسيار مهم است و مثل همه داربي‌هاي دنيا با اهميت و حساس است. متاسفانه در بازي گذشته دو بازيکن اصلي‌مان مصدوم شدند و من هم با توجه به کارت زردي که گرفتم نمي‌توانم برابر تنه‌ريف حاضر شوم. غيبت من و دو بازيکن مصدوم را به دو بازيکن آسيب ديده قبلي اضافه کنيد و با اين شرايط تيم ما پنج بازيکن خود را در اختيار ندارد. با اين حال بازيکنان خيلي خوبي در تيم هستند که مي‌توانند بازي کنند و جاي نگراني نيست.
   


  *
  سوال آخرمان هم درباره آينده شما در لاس پالماس است. اخيرا نقل قولي در روزنامه‌ محلي لاس پالماس از شما منتشر شده که گفته بوديد مي‌خواهيد در اين تيم بمانيد.
   

  -
  درباره اين مصاحبه بايد بگويم حرف از اين شده بود که مطمئنا پيشنهادهايي از لاليگا در آستانه فصل نقل و انتقالات ژانويه مي‌رسد و با توجه به اين که در قرارداد من بندي است که مي‌توانم در صورت داشتن پيشنهاد خوب از تيم هاي ليگايي جدا شوم خبرنگار مي‌خواست بداند که امکان جدايي من از لاس پالماس در زمستان وجود دارد يا خير. پاسخ من هم اين بود که فعلا همه تمرکزم را بر روي بازي‌هاي پيش‌رو گذاشتم و الان هم مي گويم که از صميم قلب از اينجا و تيم جديدم خيلي راضي‌ام و اگر پيشنهاد يا مساله ديگري وجود داشته باشد بايد بين باشگاه و مدير برنامه‌هايم آقاي افاضلي باشد و من اصلا نمي‌خواهم تمرکز خود را از دست بدهم. در حال حاضر موفقيت تيم برايم اهميت دارد.

   
   

   

   
  تيم ملي فوتبال ايران - قرعه - مسعود شجاعي - جام جهاني برزیل