• 11 مدال براي کاراته کاهاي ايران در روز نخست - ۱۳۹۲/۰۹/۱۳
 •  

   

   

   

   

   قهرماني آسيا ، 11 مدال براي کاراته کاهاي ايران در روز نخست
   
   

   

  کاراته کاهای ایران در روز نخست مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در امارات به 11 مدال رنگارنگ دست یافتند.
  به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در پایان نخستین روز از مسابقات کاراته قهرمانی آسیا که در شهر دبی امارات با حضور 482 کاراته کا از 29 کشور قاره کهن برگزار شد، کاراته کاهای تیم ایران در رده سنی نوجوانان و جوانان به 3مدال طلا، 4مدال نقره و 4 مدال برنز رسیدند.
  آویشن باقری پس از استراحت در دور نخست، نمایندگان چین تایپه و قرقیزستان را با نتایج 6 بر یک و یک بر صفر شکست داده بود، در دیدار پایانی به مصاف حریفی از ژاپن رفت. در 10 ثانیه ابتدایی این مبارزه نماینده ژاپن به یک امتیاز دست یافت اما دختر کومیته کای ایرانی در ادامه با حملات متعدد و حساب شده خود 6 امتیاز کسب کرد تا این مبارزه را به سود خود پایان دهد و نخستین مدال طلای تیم ملی کاراته ایران را به نام خود ثبت کند.
  صابر پوریان در وزن منهای 63 کیلوگرم حریفانی از عراق، کویت و ماکائو را شکست داد تا در دیدار پایانی کومیته کایی از ازبکستان را پیش رو داشته باشد.
  او در مبارزه ای نزدیک و زیبا موفق شد با نتیجه یک بر صفر برابر کاراته کای ازبکستانی برنده شد و سومین مدال طلای تیم ایران را از آن خود کرد.
  تیم کاتای جوانان ایران (معین برکم، عباس حیاتی فر و اسماعیل نخعی) پس از استراحت در دور نخست، مقابل نماینده ماکائو با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد تا در برابر تیم کاتای کویت قرار بگیرد.


  تیم ایران پس از برتری مقابل تیم کاتای کویت به مدال طلا رسید.
  در کاتای انفرادی دختران ، فاطمه صادقی که باشکست دادن حریفانی از قرقیزستان و چین تایپه با نتایج مشابه 5 بر صفر جواز حضور در دیدار پایانی را کسب کرده بود به مدال نقره دست یافت.
  وی در در دیدار پایانی و برای کسب مدال طلا نمایش زیبایی داشت اما مطابق انتظار، داوران رای به پیروزی کاتاروی ژاپنی دادند تا تیم کشورمان به مدال نقره دست یابد.
  در وزن به اضافه 54 کیلوگرم کومیته دختران و در رده سنی نوجوانان ملیکا احدی ابتدا نماینده سری لانکا را 6 بر صفر شکست داد و سپس کومیته کایی از چین تایپه را 3 بر صفر از پیش رو برداشت.
  وی در مرحله نیمه نهایی نیز نوجوان هنگ کنگی را در حالی که 2 بر صفر عقب بود با نتیجه 9 بر 2 شکست داد تا برای کسب مدال طلا با حریفی از ژاپن روبرو شود. او در این مبارزه 2 بر صفر از حریف ژاپنی باخت و صاحب مدال نقره شد.
  صالح اباذری در وزن به اضافه 70 کیلوگرم حریفانی از اندونزی و ژاپن را با نتایج مشابه 5 بر صفر شکست داد تا در فینال با حریفی از عربستان روبرو شود.
  وی در فینال در حالی که یک بر صفر از حریف عربستانی خود پیش بود در ادامه 3 بر یک مغلوب این کاراته کا شد و به مدال نقره این وزن رسید.
  در وزن منهای 70 کیلوگرم، الیاس محمد زاده با اقتدار حریفانی از کره جنوبی و قزاقستان را با نتایج 4 بر صفر و 3 بر یک مغلوب تکنیک خود کرد تا فینالیست شود.
  وی در فینال مقابل نماینده ژاپن 6 بر صفر شکست را پذیرفت و به مدال نقره رسید.
  در وزن منهای 47 کیلوگرم، مژده قاسمی پس از استراحت در دور نخست، دور دوم به مصاف نماینده سری لانکا رفت و 8 بر صفر به برتری رسید.
  قاسمی در مبارزه دوم 5 بر 3 نتیجه را به نماینده ژاپن واگذار کرد و به مدال برنز این وزن رسید.
  در کاتای رده سنی نوجوانان علی زند ابتدا محمد غلام از کویت را 5 بر صفر شکست داد و سپس در دور بعد نماینده سری لانکا را با همین نتیجه از پیش رو برداشت. وی در مرحله نیمه نهایی برابر حریف ژاپنی با 5 پرچم شکست خورد تا به دیدار رده بندی برسد .
  کاتاروی نوجوان ایران در دیدار رده بندی حریفی از فلسطین را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.
  در کاتای انفرادی جوانان، امیر بهادر تدین ابتدا نماینده هنگ کنگ را با نتیجه 4 بر یک از پیش رو برداشت.
  تدین در دومین مبارزه نماینده کره شمالی را 5 بر صفر شکست داد و در نیمه نهایی با 5 پرچم مغلوب حریف ژاپنی شد. او در گروه بازنده برابر کاتارویی از امارات با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسید و دومین مدال برنز را از آن خود کرد.
  در کاتای انفرادی جوانان دخترآیسان شاهی پور پس از استراحت در دور نخست، در نخستین مبارزه برابر نماینده ژاپن با 5 پرچم مغلوب شد تا درگروه بازنده ها به مبارزاتش ادامه دهد.
  شاهی پور در این گروه به دیدار نماینده سری لانکا رفت و موفق شد با 5 پرچم به پیروزی دست یابد و صاحب مدال برنز این دوره از پیکارها شود. در وزن منهای 52 کیلوگرم، رضا عنایتی دربرابر نماینده عربستان صعودی در حالی که 4 امتیاز از دست داده بود موفق شد 3 امتیاز کسب کند اما حملات پردامنه اش نتیجه ای در بر نداشت تا با حساب 4 بر 3 مغلوب این کاراته کا شده و در ادامه حریف عربستانی هم در نیمه نهایی نتیجه را به نماینده قرقیزستان واگذار کرد تا دست عنایتی از مدال خالی بماند.
  در وزن منهای 57 کیلوگرم ارشیا دلاور پس از استراحت در دور نخست، دور دوم مغلوب نماینده اندونزی شد و پس از اینکه این حریف نتوانست به دیدار فینال برسد ، دلاور هم از رسیدن به مدال بازماند.

  کاراته قهرمانی آسیا - امارات - مدال - ايران -