• کميته انضباطي به توهين استقلالي‌ها رسيدگي کند - ۱۳۹۲/۰۹/۱۵
 •  

   

   

   

   

  کميته انضباطي به توهين استقلالي‌ها رسيدگي کند
   
   

  دروازه‌بان ملي‌پوش تيم فوتبال سپاهان تاکيد کرد براي اين تيم مساوي مقابل استقلال باخت بوده است.

   

  رحمان احمدي در گفت‌وگو با تسنيم در خصوص ديدار تيمش مقابل استقلال و حواشي پيرامون اين بازي و مسائل ديگر به اظهارنظر پرداخته است که مشروح آن در زير مي‌آيد:


  قبل از بازي با دسته گل به استقبال قلعه‌نويي رفتي؟
  براي من عجيب است اين حرف‌ها از کجا در آمده و چه افرادي اين موضوع را مطرح کرده‌اند؟!


  يعني اين اتفاق نيفتاده است؟
  من دسته گلي براي قلعه‌نويي نبردم اما به رسم ادب نزد سرمربي استقلال رفتم و با ايشان حرف زدم.


  چرا قبل و بعد از بازي با رحمتي صحبت نکردي؟
  قبل از بازي من با همه استقلالي‌ها حرف زدم اما آخر بازي چون از مساوي خانگي ناراحت بودم با هيچکدام از استقلالي‌ها از جمله رحمتي حرفي نزدم.


  از آنجا که عملکرد تو و رحمتي در بازي سپاهان - استقلال بيشتر از ديگر بازيکنان تحت نظر بود فکر مي‌کني تو بهتر بودي يا رحمتي؟
  من نمي‌توانم بگويم عملکرد من بهتر بود يا رحمتي. براي من هم اين مسائل اهميتي ندارد، چون برايم مهم بردن سپاهان بود اما با وجود فرصت‌هايي که داشتيم نتوانستيم به پيروزي برسيم.


  چرا هميشه اين احساس و حرف پشت سر شما و رحمتي هست که رابطه خوبي با هم نداريد؟
  من مشکلي با رحمتي نداشته و ندارم. از شموشک تا سپاهان هم که تيم‌هاي اول و آخر من تا به امروز به شمار مي‌آيند سعي کرده‌ام عالي تمرين کنم و بهترين کارايي را براي تيمم داشته باشم. در اين مدت نهايت تلاش خود را کرده‌ام که هيچ وقت به حواشي اهميتي ندهم.


  *چرا تماشاگران اسم تو را براي تحريک رحمتي با شعار «رحمان جام جهاني» و...سر مي‌دادند؟
  تماشاگران سپاهان به خاطر تحريک رحمتي و تضعيف روحيه او نام مرا صدا نمي‌زدند. شعاري هم که براي من سر مي‌دادند از بازگشت من از کره جنوبي شروع شده و به خاطر رحمتي تماشاگران ما «رحمان جام جهاني» نمي‌گفتند.


  اما ظاهراً از توهين تماشاگران استقلال ناراحت شده‌اي؟
  متاسفانه استقلالي‌ها مانند بازي رفت به من توهين کردند و هر چه که لياقت خود و خانواده‌شان بود را در قالب فحش و ناسزا نصيب من کردند. واقعاً براي آن عده که احترام دروازه‌بان تيم ملي خود را هم نگه نمي‌دارند متاسفم و از مسئولان کميته انضباطي مي‌خواهم که با تماشاگران فحاش که همه چيز را با شعارها و فحاشي‌شان زير سوال مي‌برند، برخورد کنند. همه اين‌ها را گفتم اما جالب است بدانيد تماشاگران سپاهان هاشم بيک‌زاده که سابقه بازي در سپاهان را دارد، تشويق کردند.


  چرا گروهي از تماشاگران استقلال با تو مشکل دارند؟
  من هيچ واکنشي نشان ندادم و واقعاً نمي‌دانم چرا به من توهين مي‌کنند و نسبت به من حساسيت دارند اما واقعاً از کميته انضباطي مي‌خواهم که به فحاشي‌ها و ناهنجاري‌ها رسيدگي کنند و مانند بازي رفت ما با استقلال از کنار توهين و ناسزا گفتن تماشاگران راحت رد نشوند.


  *از اينکه در بازي يک خانگي ديگر مساوي کرديد افسوس نمي‌خوري و فکر نمي‌کني مساوي براي شمل نتيجه بدي در اصفهان به حساب مي‌آيد؟
  مساوي براي ما در بازي مقابل استقلال آنهم در خانه يک جور باخت بود و مسلماً اگر بازي‌هاي بعدي را هم از دست بدهيم افسوس و حسرت امتيازات از دست رفته را خواهيم خورد.


  *قبول داري داشته‌هاي فعلي سپاهان به لحاظ بضاعت قهرماني بسيار محدود است و تيم‌تان با داشته‌هاي فعلي قدرت قهرماني را ندارد؟
  به هر حال ما مشکلاتي که داشتيم را نتوانستيم برطرف کنيم. آرش افشين هم از تيم ما جدا شد به همين دليل حالا اضافه شدن نويدکيا خيلي براي ما حياتي شده است. اميدوارم سوکاي و بازيکنان جديدمان هم هرچه زودتر به تيم اضافه شوند تا تقويت شويم، چون تيم‌مان واقعاً در برخي پست‌ها نياز به بازيکن دارد. سپاهان درون دروازه و خط دفاع مشکلي ندارد اما در پست هافبک نفوذي و طراح و خط جلو مشکلاتي داريم که بايد آنها را هرچه زودتر برطرف کنيم. در واقع الان بزرگ‌ترين مشکل‌مان اين است که هافبک طراح نداريم.


  از انتخاب سيدمهدي رحمتي به عنوان بهترين و فنيترين بازيکن ديدار سپاهان - استقلال ناراحت نشدي؟
  من از انتخاب رحمتي ناراحت نشدم اما از اينکه انتخاب بهترين‌ها فقط در بازي‌هاي ما مقابل پرسپوليس و استقلال رعايت مي‌شود، خيلي ناراحت شدم. فکر مي‌کنم اينکه فقط در ديدارهايي که پخش مستقيم دارند بهترين بازيکن معرفي مي‌شود، رويه خوبي نيست و بايد اصلاح شود.


  دوست داري امشب با چه تيم‌هايي در جام جهاني هم‌گروه شويم؟
  بالاخره هرجور که حساب کنيم يک تيم از جمع غول‌هاي جهان در گروه ما قرار خواهند گرفت. من هم آلمان را دوست دارم و هم اسپانيا را و تمايل دارم با يکي از اين تيم‌ها هم‌گروه شويم. البته اسپانيا را به خاطر کاسياس دوست دارم و او تنها الگوي دروازه‌باني من به لحاط فني محسوب مي‌شود.
  من دوست دارم گروه ما گروه متعادلي باشد و تيم‌ها به لحاظ قدرت تقريباً توازن لازم را داشته باشند. من اعتقاد دارم هم‌گروه‌هاي ما خيلي مهم نيستند بلکه مهم اين است که ما بازي‌هاي تدارکاتي مناسب داشته باشيم و از قبل با آمادگي ذهني، رواني و تاکتيکي به مصاف حريفان خود برويم. ما بايد آنقدر آماده باشيم که وقتي با تيم‌هاي بزرگ دنيا روبه‌رو شديم بر سرمان نزنيم.


  *اگر ما تدارک لازم را ببينيم قادر به خلق شگفتي در جام جهاني خواهيم شد؟
  مطمئناً اگر تدارک لازم را ببينيم ما چيزي از کره جنوبي و ژاپن در جام جهاني کمتر نخواهيم داشت و مي‌توانيم در اين مسابقات هم شگفتي خلق کنيم.

   

   

  سپاهان - استقلال - فوتبال - جام جهاني