• با اين وضعيت در جام جهاني نتيجه نمي‌گيريم - ۱۳۹۲/۰۹/۱۷
 •  

   

   

   

   

  با اين وضعيت در جام جهاني نتيجه نمي‌گيريم
   

  کريم باقري نبايد به جايگاه فعلي تيم ملي در فوتبال آسيا دل خوش کرد.

  تيم ملي ايران در شرايطي تا چند ماه ديگر راهي جام جهاني خواهد شد که بايد با آرژانتين، بوسني و نيجريه رقابت کند. در مورد عملکرد شاگردان کارلوس کروش پيش‌بيني‌هاي مختلفي وجود دارد و در اين ميان کريم باقري معتقد است که نبايد بي‌جهت توقعات را از تيم ملي بالا برد. او که در جام جهاني 1998 در تيم ملي حضور داشت در مورد قرعه ايران و مسائل مختلف ديگر به سوالات خبرآنلاين پاسخ مي‌دهد.

   

   

                 آيا به نظر شما تيم ملي مي‌تواند از اين گروه صعود کند؟

  به هر حال جاي اميدواري دارد که ما بتوانيم نتايج خوبي بگيريم به شرط اينکه براي بازي‌هاي برزيل به خوبي آماده شويم و بازي‌هاي تدارکاتي خوبي انجام بدهيم. ما بايد بدانيم که سطح بازي‌هاي آسيايي با جام جهاني خيلي فرق دارد و نبايد به جايگاه خودمان در فوتبال آسيا دل خوش کنيم. من اميدوارم تا شروع جام جهاني اردوها و بازي‌هاي خوبي انجام دهيم.  خيلي‌ها معتقدند اگر با وضعيت فعلي به جام جهاني برويم موفق نخواهيم شد. نظر شما چيست؟

  قطعا همين‌طور است و اگر قرار باشد با وضعيت فعلي به جام جهاني برويم مطمئنا نتيجه نخواهيم گرفت.  به نظر شما مسوولان فدراسيون فوتبال چرا تا الان اقدامي در مورد بازي‌هاي دوستانه و برگزاري اردو انجام نداده‌اند؟

  مطمئنا مسوولان فدراسيون هم دوست دارد که تيم ملي با تيم‌هاي بزرگ بازي کند و اردوهاي خوبي داشته باشد ولي فکر مي‌کنم مشکل فدراسيون براي اين کار بي‌پولي است. آنها بودجه لازم را ندارند ولي مثل اينکه خودشان گفته‌اند قرار است چند اردو و چند بازي دوستانه را براي تيم ملي در نظر بگيرند. مطمئنا اگر اينطور باشد ما با مشکلات کمتري راهي جام جهاني خواهيم شد.  کارلوس کروش در مصاحبه‌اي گفته که صعود تيم ملي به دور دوم توهم است. او از نحوه آماده‌سازي تيم ملي به شدت ناراحت است. نظر شما چيست؟

  مطمئنا اجرا کردن خواسته‌هاي تيم ملي براي موفقيت ايران بسيار مهم است. کروش حق دارد نگران باشد و همانطور که گفتم بايد با تيمي آماده به جام جهاني برويم. البته بايد بگويم که ما نبايد بي‌جهت توقعات را از تيم ملي بالا ببريم. ما بايد براساس پتانسيلي که داريم، توقع نتيجه‌گيري داشته باشيم. من فقط اميدوارم شرايط طوري فراهم شود که در جام جهاني بدون ترس و با انگيزه بازي کنيم.  قبل از قرعه‌کشي شما پيش‌بيني مي‌کرديد که ايران در چه گروهي بيافتد؟

  پيش‌بيني من اين بود که با آرژانتين، ساحل عاج و يکي از دو تيم انگليس يا فرانسه همگروه شويم. در اين بين با آرژانتين همگروه شديم و فکر مي‌کنم بازي با اين تيم جالب باشد.  در مورد شرايط پرسپوليس صحبت کنيد. برد خوبي آورديد اينطور نيست؟

  خدا را شکر که 3 امتياز مهم گرفتيم. بازي با ذوب آهن واقعا سخت بود. آنها تيم فوق‌العاده‌اي هستند که متاسفانه امسال بدشانسي آوردند. من معتقدم در ادامه کار بسيار سختي در پيش داريم و اگر قهرماني مي‌خواهيم نبايد به سادگي امتياز از دست بدهيم.

  جام جهاني - کريم باقري - ايران -صعود