• مديرعاملي عابديني وتو شد - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
 •  

   

   

   

   

  دايي مخالف اول
  مديرعاملي عابديني وتو شد
   
   

   

  امير اسدي
  انتخاب وزير ورزش باعث شده تا مديران پرسپوليس و استقلال، خطر بركناري را احساس كنند. بيش از هر زمان ديگري، محمد رويانيان به در خروجي باشگاه پرسپوليس نزديك شده. او از 2، 3 ماه قبل اين موضوع را حس كرده و شايد به همين خاطر است كه پرسپوليس در بي بودجه‌ترين روزهاي دو سال گذشته خود سير مي‌كند. مي‌گويند وزارت ورزش به پرسپوليس پول نمي‌دهد. بودجه‌اش را قطع كرده تا رويانيان را تسليم به استعفا كند. اين وسط صداي خيلي از بازيكنان پرسپوليس هم در آمده. به خصوص جلال حسيني كه چند روز پيش اعتراض كرد و از پرداخت نشدن مبلغ قراردادش گلايه كرد.
  ديگر از اتومبيل‌هايي كه مي‌گفتند سعيد شيريني به بازيكنان پرسپوليس- در قبال بخشي از قراردادشان- مي‌داد هم خبري نيست. آخرين آنها هم ام‌وي‌ام بود كه به برخي از بازيكنان پرسپوليس داده شد. 2، 3 ماه قبل و بابت درصدي از مبلغ قراردادشان. كفگير پرسپوليس به ته ديگ خورده و اين مي‌تواند شايعه نزديك به واقعيتي را به راه بيندازد با اين مضمون كه رويانيان رفتني است.
  رويانيان به سمت در خروجي پيش مي‌رود و به همين دليل است كه با امير عابديني، رايزني‌ها را آغاز كرده. از 2، 3 ماه پيش تاكنون نديده‌ايم كه اين دو مدير عليه يكديگر صحبت كنند. مي‌دانيد چرا؟ به اين خاطر كه قرار است امير عابديني مديرعامل پرسپوليس شود و لابي كند براي ادامه حضور رويانيان در هيات مديره باشگاه.
  اگر 2، 3 ماه گذشته را از يكي دو سال گذشته فاكتور بگيريم خواهيم ديد كه رابطه رويانيان و عابديني هميشه شكرآب بوده. ائتلاف آنها اما مي‌تواند خبر مديرعاملي عابديني در پرسپوليس را تاييد كند. البته كه طي روزهاي گذشته افراد ديگري هم به‌عنوان گزينه‌هاي مديرعاملي مطرح شده‌اند اما مي‌گويند كه عابديني نزديكترين نفر به اين پست است.
  حالا اگر عابديني مديرعامل پرسپوليس شود تكليف دايي چه مي‌شود؟ سال گذشته رابطه دايي با رويانيان مثل كارد و پنير بود. آنها حتي علاقه نداشتند از يك كيلومتري هم عبور كنند چه رسد به اينكه روزي در باشگاه پرسپوليس با هم كار كنند. دايي اما مثل هميشه تغيير جهت داد، به خصوص وقتي كه پيشنهاد سرمربيگري در پرسپوليس را دريافت كرد. دايي و رويانيان گذشته را فراموش كردند و شدند مديرعامل و سرمربي محبوب هم. ديگر هم از آن جمله معروف دايي خبري نشد. آن جمله را كه فراموش نكرده‌ايد: «ريشه به ريش نيست
  رابطه دايي با رويانيان به قدري نزديك شد كه حتي چند ماه پيش و وقتي شايعه اخراج مديرعامل پرسپوليس، خيلي جدي به گوش رسيد دايي مصاحبه كرد و گفت: «اگر رويانيان برود، من هم از پرسپوليس مي‌روم!» اين نشان ائتلاف دايي- رويانيان بود كه باعث شد هيات مديره پرسپوليس حداقل براي چندماه، بي خيال تغيير در مديريت پرسپوليس شود.
  حالا بحث تغييرات جدي است و البته جدي‌تر اينكه عابديني جاي رويانيان را بگيرد. عابديني بيايد واكنش دايي چه خواهد بود؟ گفته مي‌شود در تمرين چند روز گذشته پرسپوليس، علي دايي تاكيد كرده كه اگر عابديني مديرعامل شود، از پرسپوليس مي‌رود! اين شايعه در حالي مطرح شده كه اگر به تفكرات عابديني بنگريم مي‌بينيم كه دايي با منطق، اين صحبت را انجام داده.
  امير عابديني هميشه علاقه دارد تا در كار مربيان تيمش دخالت كند. او بارها اين موضوع را تاييد كرده كه به مربيان تيم تحت مديريتش مشاوره مي‌دهد چون فوتبالي بوده و سال‌ها در تيم‌هاي باشگاهي بازي كرده. او نشان داده نمي‌تواند اين عادت خود را ترك كند. عابديني قطعا در پرسپوليس هم اين راه چند ساله را ادامه خواهد داد اما آيا علي دايي اجازه مي‌دهد؟ جواب قطعا منفي است، البته با رفتاري كه از دايي سراغ داريم. شايد به همين دليل است كه دايي گفته اگر عابديني بيايد از پرسپوليس مي‌رود. او با يك تير، دو نشان را زده. ابتدا با اين كار از رويانيان حمايت و بعد عابديني را وتو كرده.
  بايد منتظر ماند و ديد تكليف مديرت پرسپوليس چه مي‌شود؟ آيا عابديني به اين صندلي تكيه مي‌زند يا اينكه مخالفت دايي جواب مي‌دهد؟ 

  علی دايي -پرسپوليس -استقلال - وزير ورزش -مديرعامل - عابديني