• انتقاد قلعه نويي از بازیکنان استقلال - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
 •  

   

   

   

   
   
  انتقاد قلعه نويي از بازیکنان استقلال
  بعضي‌ها استپ كردن هم بلد نيستند
   
   

  رضا حميدی
  نمايش ضعيف استقلال مقابل تيم دسته دومي كاسپين خشم امير قلعه‌نويي را برانگيخته است. سرمربي استقلال حالا به اين نتيجه رسيده كه بازيكنانش از تمرين‌هايي كه در طول هفته انجام مي‌شود هيچ نتيجه‌اي نمي‌گيرند.
  تمرين‌هايي كه با زحمت فراوان توسط همكارانش طراحي مي‌شود اما در روند تاكتيكي بي اثر بوده است. قلعه نويي ناراحت است و مي‌داند كه ادامه اين روند تيمش را با بحران‌هايي در هفته‌هاي پاياني مواجه خواهد كرد. او روز گذشته دقايقي با بازيكنانش حرف زد. حرف كه چه عرض كنيم آنها را به باد انتقاد گرفت و گفت: «به من توضيح دهيد چرا اينقدر برابر كاسپين بد بازي كرديد. اگر قرار است اينگونه بازي كنيد بهتر است ديگر تمرين نكرده و آن را تعطيل كنيد. اين همه آقاي صالح و عالمي در طول يك هفته‌ با شما كار كردند و زحمت كشيدند تا شما نمايش خوبي را اجرا كنيد اما واقعا بازي ضعيفي را نشان داديد و نتوانستيد حتي دو دقيقه‌ فوتبال بازي كنيد. چرا بلد نيستيد در تمرين‌ها خوب شركت كنيد يا حداقل در بازي‌ها نمايش‌تان در حد تمرين‌ها باشد؟» اما ماجراي اعتراض
  قلعه نويي به نحوه عملكرد بازيكنانش به همين جا ختم نمي‌شود. امير قلعه‌نويي را بعد از بازي با گسترش فولاد هم اينچنين ناراحت ديده بوديم. قلعه‌نويي در اغلب بازي‌هاي اخير تيمش همين گونه بوده؛‌ حتي بازي با سپاهان اصفهان كه منجر به كسب تساوي در اصفهان شد و امير در ظاهر از بازيكنانش ابراز رضايت كرد. ناراحتي قلعه‌نويي ريشه در تمام بازي‌هايي دارد كه اين فصل از استقلال مشاهده كرده‌ايم.
  او به قدري از مردانش دلخور است كه هفته گذشته وقتي در رختكن كمپ با شاهرخ بياني، منصور پورحيدري و سيروس دين محمدي مواجه شد سفره دلش را باز كرد. امير خطاب به آنها گفت: «بعضي از اين بازيكنان استپ كردن هم بلد نيستند و من نمي‌دانم به بازيكناني كه سن و سالي گذرانده‌اند الان چگونه ياد بدهم توپ را كنترل كنند. بازيكن وقتي به اين سن مي‌رسد تكنيكش شكل مي‌گيرد و ديگر عوض كردن خصوصياتش كار دشواري است.» امير كه اين جمله را گفت شاهرخ بياني و منصور پورحيدري هم به نوعي حرف‌هاي سرمربي استقلال را تاييد كردند. شاهرخ هم به ناتواني برخي بازيكنان در كنترل توپ و ناهماهنگي ذهن شان با خواسته مربيان اشاره كرده و گفته مي‌شود پورحيدري هم از نظم و انضباط بيروني برخي بازيكنان حرف‌هايي به امير زده كه ناشي از نارضايتي‌اش بوده. از اين بازيكنان هيچ كس راضي نيست. نه كادر فني، نه پيشكسوتان و نه تماشاگران. البته خود قلعه‌نويي هم مقصر است به اندازه تمام بازيكنانش و نمي‌توان تاثيرگذاري او را ناديده انگاشت.

   

  قلعه نويي-استقلال-جام حذفی