• وکيل مسي : ليونل 13 ميليون دلار ماليات پرداخت کرده است - ۱۳۹۲/۰۴/۰۵
 •  

  به گزارش واحد مرکزی خبر: وکیل فوق ستاره آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا ادعا کرد موکلش 13 میلیون دلار به عنوان مالیات بر درآمد به دارایی اسپانیا پرداخت کرده است و بدهی ندارد.

  به گزارش پایگاه اسپورت اکسچنج، روزنامه لا وانگاردیا چاپ اسپانیا نوشت،‌ لیونل مسی که اخیرا متهم به فرار از پرداخت مالیاتی در حدود 5 میلیون دلار شده است ، هیچ تخلفی مرتکب نشده و حتی در فاصله سال های 2010 و 2011 مبلغ 13 میلیون دلار مالیات پرداخت کرده است.

  خورخه پدر و مدیربرنامه مسی گفت امیدوار است پرداخت ارقام این چنینی به آن ها کمک کند تا مانع از کشیده شدن پای لیونل به دادگاه روز سه شنبه 26 شهریور در شهر گاوای اسپانیا شود.

  شرکت خوآرس وسیانا نیز در بیانیه ای اعلام کرد مسی تمام تعهدات قانونی خود را انجام داده است.

  بر اساس گزارش بازرسان قضایی، مسی و پدرش با شرکت های حد واسط در بلیز و اروگوئه برای فرار از پرداخت مالیات حق استفاده از تصویر و عکس مسی در تبلیغات بازرگانی تبانی کرده اند.

  اگر مسی محکوم شود او و پدرش در انتظار جریمه ای معادل 150 درصد درآمد تبلیغاتی در سال های مذکور و 2 تا 6 سال زندان خواهند ماند.

   

  مجله فوربس اخیرا مسی را دهمین ورزشکار پردرآمد جهان نامید. مسی در سال 2013 حدود 41.3 میلیون دلار درآمد داشته است که 20.3 میلیون دلار آن از دستمزد باشگاه بارسلونا و 21 میلیون دلار بابت فعالیت های تبلیغاتی به حساب وی واریز شده است.

  لیونل مسی Lionel Messi درآمد مالیات