• براي رييس جديد اسکی به اجماع نرسيديم - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
 •  

   

   

   

   

   

   

   

  دلايل حضور نيافتن در انتخابات اسكي !!

   

  براي رييس جديد به اجماع نرسيديم

   


  بعد از لغو انتخابات رياست فدراسيون اسكي، روساي 10 هيات استاني در نامه‌اي به دفتر معاون قهرماني و توسعه ورزش حرفه‌اي وزارت ورزش و جوانان دلايل شركت نكردن در انتخابات بيستم آذر در آكادمي ملي المپيك را اعلام كردند. در متن اين نامه آمده است «در پي دعوتنامه فدراسيون اسكي جهت شركت در انتخابات رياست اين فدراسيون در محل آكادمي ملي المپيك حاضر شديم و در نشستي كه داشتيم برنامه نامزدهاي رياست را ارزيابي كرده و در خصوص انتخاب فردي كه مدافع و حافظ منافع ورزش اسكي تماميت كشور بوده و نگاهي فراگير و به دور از قوميت‌ها داشته باشد و فردي صالح براي اين سمت باشد به اجماع نرسيديم. ضمنا همانطور كه مستحضريد در ابتداي فصل فعاليت اسكي هستيم و در سال جاري بازي‌هاي المپيك زمستاني و همچنين ميزباني رقابت‌هاي جوانان آسيا را پيش رو داريم و تغيير مديريت در سطح كلان به صلاح ورزش اسكي نيست. ضمن پوزش از حضرتعالي از حضور در محل تشكيل مجمع خودداري كرده و اساسا تغيير زمان انتخابات به پايان فصل امري پسنديده خواهد بود. لذا خواهشمنديم هرگونه اقدام مقتضي را مبذول فرماييد.» اين نامه را روساي هيات‌هاي اسكي استاني امضا كردند.

  شرايط ناآرام اردوهاي قايقراني
  حكيمي: ديگر انگيزه‌اي براي بازي‌هاي آسيايي ندارم
  شرايط اين روزهاي اردوهاي تيم ملي قايقراني ناآرام است، مواج و بدون آرامش. ملي پوشان در شرايطي كه در اين روزها بايد انرژي خود را صرف تمرين و آماده‌سازي براي بازي‌هاي آسيايي اينچئون كنند بايد انرژي خود را صرف پيدا كردن خوابگاه مناسب و بهبود شرايط غذايي خود كنند. اين در حالي است كه پرداخت نشدن حقوق ورزشكاران نيز مزيد بر علت شد تا اردونشينان قايقراني در اعتراض به اين شرايط اردوها را ترك كنند. آرزو حكيمي ملي‌پوش قايقران كشورمان در اين باره مي‌گويد: «وضعيت غذا در فدراسيون اصلا رضايتبخش نيست. حدود دو ماه قبل از مسابقات آسيايي تا حالا ما هيچ حقوقي نگرفته‌ايم. از طرفي به ما هميشه وعده امروز و فردا مي‌دهند. ورزشكاران هم اعتصاب كردند و گفتند يا حقوق ما را بدهيد يا اردو را ترك مي‌كنيم. مسوولان فدراسيون در پاسخ به اعتراضات ما تنها گفتند پول نداريم. ما در اين سرما زحمت مي‌كشيم، تمرين مي‌كنيم اما اين پاسخ را به ما مي‌دهند.» ملي‌پوشان قايقراني در حالي اردوهاي تيم ملي را ترك كرده‌اند كه بهترين فصل براي تمرين قايقرانان فصل زمستان است. با اين وجود درياچه آزادي اين روزها خلوت شده است: «مهم‌ترين تمرين‌هاي ورزشكاران قايقراني در فصل زمستان است، تمرين‌ها خوب نباشد در بهار و تابستان نمي‌توانيم ركوردها را كمتر كنيم. زماني آنقدر انگيزه داشتم كه با خودم مي‌گفتم در كره ركورد مي‌زنم و اول مي‌شوم اما با اين شرايط شركت نكنيم، بهتر است

  تلاش براي كسب سهميه المپيك برزيل
  رقابت چهار هوگوپوش ايران در منچستر
  در ادامه رقابت‌هاي جايزه بزرگ تكواندو به ميزباني منچستر، امروز در وزن 58- كيلو گرم هادي مستعان نايب قهرمان سال 2013 جهان در گام اول بايد با احمد نبيل از اندونزي روبرو شود تا در مرحله بعدي با برنده مصر و استراليا پيكار كند. ميثم باقري دارنده دو نشان برنز جهان در سال‌هاي 2009 و 2011 در همين گروه در مرحله نخست بروكس دومينگ از انگليس را پيش رو دارد و در گام دوم بايد با برنده «تائه مون چا» مرد طلايي وزن منهاي 58 كيلوگرم جهاني مكزيك و اسكار لوئيز از كلمبيا مبارزه كند. امروز همچنين فرزاد عبداللهي و عليرضا نصرآزاداني در وزن 80- كيلوگرم پاي در ميدان مبارزه مي‌گذارند. نصر آزاداني با حسن نبيل از اردن مبارزاتش را شروع مي‌كند. در مرحله دوم با برنده ديدار محمد لوتالو نفر سوم المپيك لندن از انگليس و حريف چيني‌اش مسابقه خواهد داد. عبداللهي هم در ابتدا با سيدو گرانه از ساحل عاج ديدار مي‌كند و در مرحله بعدي با برنده ديدار مكزيك و روسيه پيكار مي‌كند.

  هفته نهم ليگ برتر هندبال بانوان
  قهرماني ثامن سبزوار با فاصله يك هفته مانده به پايان ليگ
  در مهم‌ترين ديدار هفته نهم ليگ برتر هندبال بانوان ثامن‌الحجج سبزوار ميزبان شهرداري سنندج شد كه سبزواري‌ها موفق شدند در اين مسابقه با نتيجه 20 - 19 به برتري برسند تا قبل از پايان فصل عنوان قهرماني‌شان مسجل شود. در ديگر ديدارهاي اين هفته ثامن تهران مقابل شهيد چمران لارستان پيروز شد و ذوب‌آهن اصفهان نيز با اختلاف 10 امتياز بام ايران را شكست داد. در جدول رده‌بندي ثامن سبزوار با 17 امتياز، شهرداري سنندج 12 امتياز و ثامن تهران 10 امتياز اول تا سوم هستند.

   

   

   

  تغيير مديريت-ورزش اسكي