• پايان مسابقات پر حاشيه بوكس قهرماني كشور - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
 •  

   

   

   

   

   

   
   

  خبر گوناگون

   

   
   

   

  ليگ برتر دوچرخه‌سواري اسفندماه برگزار مي‌شود


  رقابت 12 تيم درحوزه‌هاي سرعت و استقامت
  مسابقات ليگ برتر دوچرخه‌سواري در حوزه‌هاي سرعت و استقامت در اواخر اسفندماه برگزار خواهد شد. محمود وفايي رييس سازمان ليگ دوچرخه‌سواري در اين باره مي‌گويد: «ليگ 93 دوچرخه‌سواري به دليل رويدادهاي مهم ورزشي مثل المپيك جوانان و قهرماني آسيا و مسابقات آسيايي با شرايط متفاوت و در اواخر اسفندماه 92 برگزار مي‌شود تا ما بتوانيم هر چه زودتر برنامه‌هايمان را براي تشكيل اردوهاي تيم ملي هماهنگ كنيم.» در رقابت‌هاي امسال نيز تعداد تيم‌ها به مانند دوره گذشته است: «طبق سال گذشته 12 تيم در ليگ برتر حضور خواهند داشت كه در بخش پيست و جاده ركاب خواهند زد و در ليگ دسته يك نيز بستگي به اعلام تيم‌ها دارد و معمولا مانند سال‌هاي گذشته 18 تا 20 تيم در اين رقابت‌ها حاضر خواهند شد.» رييس سازمان ليگ دوچرخه‌سواري در خصوص نحوه انتخاب ملي‌پوشان براي مسابقات آسيايي ادامه مي‌دهد: «براي انتخابي تيم ملي طبق رنكينگ جهاني و امتيازات ركابزنان در مسابقات ليگ، قهرماني آسيا و مسابقات تك مرحله‌اي آنها را انتخاب مي‌كنيم و در اردوهايمان دعوتشان مي‌كنيم و در اردو سرمربي از ورزشكاران تست‌هاي مختلف آمادگي در جنبه‌هاي تكنيكي و تاكتيكي مي‌گيرد و در بخش‌هاي استقامت و كوهستان نيز بعد از گذراندن دوره‌هاي آمادگي به اردوي نهايي دعوت مي‌شوند و تمرين‌هاي تخصصي خود را انجام مي‌دهند

  مسابقات واليبال نشسته قهرماني باشگاه‌هاي آسيا


  پيروزي ثامن‌الحجج سبزوار مقابل نماينده چين
  تيم ثامن‌الحجج سبزوار كه به‌عنوان نماينده كشورمان در مسابقات واليبال نشسته قهرماني باشگاه‌هاي آسيا شركت كرده است در نخستين ديدارش در اين رقابت‌ها در 3 گيم متوالي با نتيجه 25 - 12، 25 - 20 و 25 - 16 نماينده چين را مغلوب كرد. در اين مسابقات تيم‌هاي شانگهاي و يونان به نمايندگي از چين، تيم آكتاي از قزاقستان با تركيب تيم ملي و تيم ملي عراق با همراهي ايران حضور دارند. تيم واليبال ثامن امروز مقابل تيم شانگهاي چين قرار مي‌گيرد و عصر امروز نيز تيم اول گروه با تيم چهارم به صورت ضربدري روبرو شده و تيم‌هاي دوم و سوم نيز به همين ترتيب با هم مسابقه خواهند داد و پس از برگزاري اين مرحله، روز يكشنبه، رقابت نهايي اين مسابقات برگزار خواهد شد.

  پايان مسابقات پر حاشيه بوكس قهرماني كشور


  تهران در كرج به قهرماني رسيد
  تيم تهران بر سكوي نخست مسابقات بوكس قهرماني كشور قرار گرفت. مسابقات قهرماني بوكس كشور (انتخابي تيم ملي) با حضور 189 بوكسور از تمامي استان‌هاي كشور به جز استان قم در حالي به ميزباني كرج برگزار شد كه از ميان 4 ملي‌پوش المپيكي ايران در لندن تنها امين قاسمي پور در اين مسابقات روي رينگ رفت. احسان روزبهاني به دليل حضور در قزاقستان و مصدوميت غايب بزرگ مسابقات است، مهدي طلوتي نيز به دليل مشكلات شخصي در اين رقابت‌ها حضور نيافت و علي مظاهري نيز به‌عنوان مربي در كنار تيم بوكس كرمانشاه قرار گرفت. با اتمام مسابقات فينال بوكس قهرماني كشور (انتخابي تيم ملي)، تيم تهران با 26 امتياز به مقام قهرماني دست يافت. بعد از تهران تيم‌هاي گيلان با 19 و لرستان با 17 امتياز در رده‌هاي دوم و سوم قرار گرفتند.

  مظاهري: محروميت بايد براي همه يكسان باشد


  نمي‌دانم چرا نام من هميشه در انتقاد‌ها است؟
  رقابت‌هاي بوكس قهرماني كشور در استان البرز برگزار شد. در اين دوره از رقابت‌ها برخي از چهره‌هاي سرشناس حضور پيدا نكرده‌اند و مسوولان فدراسيون به همين دليل مدعي شدند كه به هيچ عنوان آنها راهي براي بازگشت به تيم ملي ندارند. علي مظاهري درباره غيبت نفرات مطرح و ملي‌پوش مي‌گويد: «ملي‌پوشاني كه سال‌ها عضو تيم ملي بوده‌اند و تمام حريفان خود را شكست داده‌اند ترسي از كسي يا چيزي ندارند. من صحبت‌هاي مسوولان فدراسيون را قبول دارم اما اين را هم بايد بدانيم كه بوكس رشته‌اي است كه مصدوميت در آن خيلي بيشتر از رشته‌هاي ديگر است و حتي امكان دارد در لحظه آخر زانو، دست و كمر يك بوكسور آسيب ببيند و همين موضوع باعث شود يك ورزشكار در ادامه مسابقات نتواند شركت كند. با برخي از بچه‌ها صحبت كردم آنها علاقه شديدي براي حضور در مسابقات داشتند اما مصدوميت اين فرصت را از آنها گرفت.« 


  مظاهري در مورد صحبت‌هاي منوچهر مقصودي كه مدعي شده غايبان جايي در تيم ملي ندارند، خاطرنشان مي‌كند: «شنيده‌ام كه مسوولان فدراسيون گفته‌اند غايبان در مسابقات قهرماني كشور جايي در تيم ملي ندارند اما مسوولان بايد به حرف‌هاي غايبان نيز گوش دهند. اين درست نيست كه بگويند فلان بازيكن مصدوم است اما مي‌تواند در اردوهاي بعدي شركت كند و ديگران حق حضور ندارند. بنده معتقدم اگر محروميتي در نظر گرفته شده بايد براي همه يكسان باشد چرا كه اكثر غايبان به دلايل مصدوميت در اين رقابت‌ها شركت نكرده‌اندكاپيتان تيم ملي بوكس با بيان اينكه نمي‌داند چرا مسوولان فدراسيون هميشه از نام او در انتقادهاي خود استفاده مي‌كنند، ادامه مي‌دهد: «نمي‌دانم مسوولان فدراسيون چرا هميشه اسم من را به‌عنوان نفر اول مي‌آورند. شايد هم دليل خاصي ندارد و با مطرح كردن اسم من مي‌خواهند كاري كنند تا ديگران حساب كار دستشان بيايد. من باز هم مي‌گويم مسوولان بايد پاي حرف بوكسورها بنشينند و دليل غيبت آنها را نيز بدانند. به هر حال بايد براي ورزشكاران احترام قايل شوند.» مظاهري در ادامه اظهار مي‌كند: «براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا هزينه‌‌هاي زيادي را پرداخت كردم. ما بوكسورها نه حقوق داريم و نه درآمدي براي گذران زندگي‌مان، اين در حالي است كه همه رشته‌ها ليگ دارند اما بوكس آن را هم ندارد تا ما از آن طريق بتوانيم يك مقدار درآمد داشته باشيم. البته سالي يك بار مسابقات قهرماني كشور برگزار مي‌شود و اگر بوكسورها بتوانند در آن رقابت‌ها اول شوند هيات‌ها يك ميليون تومان به آنها جايزه مي‌دهند و آن هم دردي را دوا نمي‌كند. هيات‌ها هم به دليل مشكلات مالي تمايلي ندارند در مسابقات قهرماني كشور شركت كنند اما بايد جوابگوي فدراسيون باشند و به همين دليل از سر ناچاري در مسابقات شركت مي‌كنند.»

   

   

   روزنامه ایران ورزشی

   

  بوكس -واليبال نشسته قهرماني باشگاه‌هاي آسيا-محروميت -سبزوار