• به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
 •  

   

   

   

   

  دو شرط FIVB برای تیم های برتر در لیگ جهانی والیبال
  سایه حذف دوباره بر سر ایران
   
   
   

  پخش بازی ها به صورت HD وVideo challenge از الزامات FHVB برای هشت تیم برتر لیگ جهانی است


   
   شرط fivb برای هشت تیم اول لیگ جهانی،حالا برای ایرانی ها دغدغه شده. دغدغه ای که بوی تهدید می دهد. تهدید حذف از جمع هشت تیم برتر لیگ جهانی.فدراسیون جهانی در اجلاس سالیانه کمیته مسابقات لیگ جهانی، پخش بازیها به صورت HD وVideo challenge را برای هشت تیم برترالزامی کرد. این در حالی است که فدراسیون والیبال ایران در اولین تجربه لیگ جهانی به خاطر عدم پخش HD بازیها،نمره منفی گرفت. هنوز بدهی 250 هزار دلاری صدا و سیما برای حق پخش بازیها به FIVB پا برجاست و والیبال ایران حالا شرایط سخت تری دارد.سعید درخشنده مسئول رویدادهای بین المللی فدراسیون والیبال که در دوره قبل ناظر بازی ژاپن -کانادا بود می گوید:«همه کشورهای پیشرفته سیستم پخش HD دارند و تنها ایران مشکل دارد. اما برای Video challenge تقریبا همه کشورها مشکل دارند. چرا که در دوره قبل فقط روسیه آن را اجرا کرد ودر بقیه کشورها بازیهای بدون آن انجام شد.حتی من ناظر بازی ژاپن با کانادا بودم آنها هم نداشتند


  او معتقد است اجرا نشدن این سیستم و حذف ایران از جمع هشت تیم اول دنیا ضربه بدی به والیبال می زند:«اگر ایران نتواند بازیها را به صورت HD پخش کند و تیم ایران از جمع برترینها کنار گذاشته شود،ضربه روحی بزرگی به والیبالیستها وارد می شود. حل این مساله همت عالی می خواهد.»درخشنده این قضیه را خیلی هم مشکل بزرگی نمی داند:«این قضیه کار شاقی نیست.آن هم حالا که موشک به فضا می فرستیم .فکر می کنم باید وزیر ورزش،رئیس سازمان صدا و سیما و داورزنی جلسه بگذارند و برای حل این مشکل از دولت هم کمک بگیرند.چرا که هزینه زیادی می خواهد .»البته هنوز معلوم نیست کشورها تا چه زمانی مهلت دارند تا آمادگی خود را به فدراسیون جهانی والیبال اطلاع دهند.با برگشت داورزنی زمان همه چیز مشخص می شود.اما یک مساله مشخص است که تیم ها تا قبل از شروع لیگ جهانی باید این قضیه را روشن کنند.

  محمود افشاردوست دبیر فدراسیون والیبال تنها پخش بازیها به صورت HD را معضل ایران می داند وبس:«ما برای Video challenge مشکلی نداریم. بزرگرترین نگرانی ما پخش بازیها به صورت HD است.این کار به تنهایی از ما برنمی آید.باید دولت و سازمان صدا و سیما به ما کمک کنند تا FIVB بهانه ای برای حذف ایران نداشته باشد.»دبیر فدراسیون والیبال این کار را غیر ممکن نمی داند:«این کار نشدنی نیست.خیلی راحت شدنی است.تنها عزم ملی می خواهد. هرچند ممکن است کمی سخت باشد ولی با یک نگاه مهربانانه دولت،وزارت ورزش،کمیته ملی المپیک و سازمان صدا و سیما و کمی تدبیر نگرانی ها برطرف می شود.با حل آن ثمره سالها تلاش والیبال هم از بین نمی رود.چرا که ما می خواهیم جلوتر از این برویم و روی سکوی المپیک بایستیم.»

   

   

  خبرگزاری خبرآنلاین

  والیبال-FIVB - والیبال-پخش بازی- لیگ جهانی والیبال