• برای آنهایی که می‌گویند بازیکن به تیم ملی بدهیم متاسفم! - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
 •  

   

   

   

  برای آنهایی که می‌گویند بازیکن به تیم ملی بدهیم متاسفم!

  خودشان بودند این کار را می‌کردند؟

   

   

   

  منصور پورحیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط تیم استقلال قبل از دیدار با صبای قم و همچنین کشمکش میان باشگاه‌های سپاهان،‌استقلال، فولاد و تراکتورسازی برای حضور بازیکنان این تیم‌ها در اردوی تیم ملی صحبت‌های زیر را انجام داد.

   

  فارس: شنیدید که بیک‌زاده دوباره مصدوم شده.

   

  متاسفانه دوباره دست کادر فنی خودتان بهتر می‌دانید مشکل این است که امسال تیم از لحاظ بدنی زمان مناسب برای آماده‌سازی نداشت و در فشردگی مسابقات بازیکنان مصدوم می‌شوند. نیمی از بازیکنان درگیر بازی‌های تیم ملی اردوها هستند و نیمی دیگر در کوران بازی‌ها قرار دارند البته من این را بگویم که خود بازیکنان استقلال هم باید بیشتر کمک کنند و به خودشان بیشتر برسند چون آنها حرفه‌ای هستند.

  فارس: این روزها همه بحث‌ها در مورد حضور بازیکنان استقلال در اردوی بعد از پایان لیگ تیم ملی است. در این مورد با قلعه‌نویی صحبتی نداشتید؟

   

  اتفاقاً قبل از بازی با فجر با او صحبت کرده‌ام که او گفت نه نامه‌ای آمده و نه درخواست رسمی در این مورد شده است. البته با مدیرعامل و قائم مقام باشگاه هم صحبت کرده‌ام که اجازه ندهند این مورد به روزهای آخر کشیده و خدای نکرده تیم در آستانه مسابقات لیگ قهرمانان تحت فشار قرار بگیرد.

   

  فارس: اما در هر صورت کی‌روش از فدراسیون فوتبال خواسته تا بازیکنان از بیست و دوم فروردین در اختیار او باشند

  ؟

  بارها اعلام کرده‌ام که اردوی بلند مدت در ایران جواب نمی‌دهد وقتی او از بیست و دوم فروردین درخواست اردوی آماده‌سازی کرده یعنی بازیکنان استقلال را هم می‌خواهد البته شاید تا آن زمان تکلیف استقلال برای صعود از گروهش مشخص شده باشد اما نظر سرمربی تیم و مدیرعامل باشگاه هم مهم است. اینجا برای من سؤالی به وجود می‌آید آیا در آن زمان بازیکنانی مثل دژاگه، قوچان‌نژاد، بیت‌آشور، دانیال داوری و ... به اردوی تیم ملی اضافه می‌شوند. لیگ‌های اروپایی دقیقاً‌ دو هفته قبل از جام جهانی به پایان می‌رسد و همه کشورهای حاضر در جام جهانی تنها دو هفته فرصت آماده سازی و برپایی اردو دارند. آن وقت ما دو ماه و چند روز می‌خواهیم بازیکنان را به اردو ببریم. مگر نمی‌گویند کی‌روش جزو 10 مربی برتر دنیاست پس چطور این حرف را می‌زند؟ تازه اگر ما خودمان را با کشورهای اروپایی قیاس نکنیم این سؤال به وجود می‌آید که آیا ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها هم بدون ملی‌پوشان به لیگ قهرمانان می‌آیند؟ هر جوری فکر می‌کنم این قضایا با هم جور درنمی‌آید. فدراسیون هم همه چیز را در اختیار کی‌روش گذاشته و خواسته‌های او را برآورده می‌کند.

   

  فارس: اما یکسری از کارشناسان هم معتقدند که همه باشگاه‌ها باید در آن تاریخ ملی‌پوشان تیم‌شان را به تیم کی‌روش بدهند.

  من برای کسانی که این صحبت را مطرح می‌کنند متاسفم. آیا اگر خودشان سرمربی تیم بودند بازیکنان را به تیم ملی می‌دادند؟ تیم ملی دو هفته برای اردو به لبنان رفت معلوم نبود چه اتفاقی در اردوها افتاده است. کی‌روش کلا با برگزاری بازی تدارکاتی مخالف است ولی برای بازی با فلسطین دو هفته اردو می‌گذارد. من از این که او سرمربی تیم ملی است، به او احترام می‌گذارم ولی این کارها حرفه‌ای نیست.

   

  فارس: دیروز در جلسه شورای معاونین حضور داشتید راهکارتان برای حل مشکلات مالی استقلال چیست در حالی که بازیکنی مثل ساموئل به خاطر همین مشکلات در تمرینات حاضر نمی‌شود.

  پس از مصاحبه‌ای که از طرف معاون مالی وزارت ورزش مبنی بر اینکه پولی به استقلال داده نمی‌شود، صورت گرفت، جلسه گذاشتیم و راهکارهایی را بیان کردیم. یکی از مشکلات این است که تیم ما صد در صد در اختیار وزارت است ولی پولی که آنها باید پرداخت کنند، پرداخت نمی‌شود. قرار است در جلسات بعد باز هم راهکار بدهیم و هر کس فکر خود را به بقیه منتقل کند. بیایند یک بار هم که شده برای 5 سال تیم را مثلا به فتح‌الله‌زاده بدهند و یا در اختیار همین هیئت مدیره بدهند که آنها هم به فکر حل کردن همه مشکلات بیفتند نه اینکه مقطعی مشکلات حل شود. کسانی هستند که حاضرند به تیم کمک کنند ولی همه چیز باید هماهنگ باشد. امسال کار خیلی سخت است و مشکل زیاد داریم و قبول دارم که از لحاظ مالی باید تقویت شویم.

   

  فارس: بیوک جدیکار هم که درگذشت.

  به خانواده او تسلیت می‌گویم و انصافا اگر بخواهیم 5 چپ پای اول فوتبال ایران را نام ببریم جدیکار یکی از آنهاست. او مدتی در آمریکا زندگی می‌کرد و بعد از آن آنقدر مریض شد که کسی را نمی‌شناخت. حالا هم برای خانواده او طلب صبر می‌کنم.

   

  تیم ملی- منصور پورحیدری-تیم استقلال -تراکتورسازی-سپاهان- مصدومیت-فدراسیون -کی‌روش