• بازي خداحافظي رويانيان - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
 •  

   

   

   

   

  پروين مديرعامل مي‌شود يا پيرواني؟!
  بازي خداحافظي رويانيان
   
   

  رويانيان مي‌رود. رفتني كه در اين چند ماه به دفعات تكرار شده اما مي‌دانيم كه اين بار، ‌بازگشتي برايش نيست. ديگر قرار نيست هر بار كه رويانيان صندلي‌اش را ترك مي‌كند، هيات مديره هم به همان سادگي بازي بخورد و بازگشتش را حكم ‌كند. اين خداحافظي پرسپوليس را براي هميشه از رويانيان خواهد گرفت. چنين چيزي را خبرهاي درگوشي برايمان حكايت كرده‌‌اند كه اگر به حرف آنها باشد، محمد رويانيان بعد از همان آخرين نشست هيات مديره بركنار شده و اگر خيلي خوش شانس باشد، مي‌تواند بعد از بازي با سايپا صندلي مديريت باشگاه پرسپوليس را تحويل بدهد.
  اين آخر همان راهي است كه وزير پيشين ورزش پي‌اش را ريخته بود؛ با انتصاب اعضاي جديد در هيات مديره كه همه از معتمدانش بودند. آنهم در حالي كه تا سوت پايان كار دولت دهم تنها چند هفته مانده بود. اختلاف تازه‌واردهاي هيات مديره با مديرعامل اما چيزي نبود كه بشود پنهانش كرد. بدتر از همه اينكه علي پروين هم در جبهه مخالف رويانيان سنگر گرفته بود. در اين شرايط، استعفا شايد در دسترس‌ترين انتخاب بود كه محمد رويانيان بارها به آن روي آورد و هر بار با زرنگي خودش، از «رفتن» گريخت. براي هيات مديره اما هيچ يك از اين استعفاها رنگ شوخي نداشت. به همين خاطر بعد از همان اولين استعفا، افتادند دنبال مديرعاملي ديگر كه دست‌كم با خودشان همسو باشد.
  در حرف، مخالف تغيير بودند اما در نشست‌هاي پنهاني‌شان صندلي مديرعاملي را به پروين و جمشيدي پيشكش كردند. اصرارهاي رويانيان براي كناره‌گيري از پرسپوليس را هم بعد از همنشيني روز دوشنبه به گوش وزير رساندند تا مبادا تصور شود كه از آنچه به عهده‌شان گذاشته‌اند، قصور شده. امروز اگر همه اتفاق‌هاي تازه باشگاه پرسپوليس را كنار هم بنشانيم، نتيجه‌اي جز تغيير به چشممان نمي‌آيد. تغييري كه شايد اعضاي هيات مديره نمي‌دانند كه خود جزيي از آنند. محمد رويانيان مي‌رود و اعضاي هيات مديره هم پشت سرش. راستي بدون اين رفتن‌ها چه دليلي مي‌توانست هدايتي را ترغيب كند به پرداخت بدهي 200 هزار دلاري باشگاه به عجمان؟ يا صد تا سكه‌اي كه به‌عنوان پاداش و درست در بحبوحه تغييرها، گذاشت كف دست پرسپوليس؟ آيا نبايد باور كنيم كه هدايتي مي‌خواست با همين شرط و شروط‌هاي مالي از درهاي ورودي هيات مديره باشگاه بگذرد؟ او حالا همآنقدر به پرسپوليس نزديك است كه رفتن رويانيان محتمل به نظر مي‌رسد. محمد رويانيان مي‌رود اما نه براي اينكه صندلي‌اش را بسپرند به حسين هدايتي؛ چرا كه پيش‌تر يكي از صندلي‌هاي هيات مديره را به نام او زده‌اند. او قرار است عضو اقتصادي و پول‌ساز هيات مديره باشد. مثل علي پروين كه نماينده فوتبالي‌ها خواهد بود. او را البته به‌عنوان يكي از گزينه‌هاي مديرعاملي- البته مديريت موقت و تا زمان تشكيل هيات مديره جديد- هم نام برده‌اند اما پروين براي مدير شدن بايد با افشين پيرواني رقابت كند كه در اين سه روز، دو بار شخصا با وزير به صحبت نشسته و نشستنش بر جاي رويانيان از همه محتمل‌تر است.
  هر چند كه شنيده‌ايم او با اين توجيه كه نمي‌خواهد به سرنوشت محمدحسن انصاري‌فرد دچار شود، مديرعاملي را رد كرده. شايعه‌هاي ديگري هم هستند كه از فشارهاي جانبي براي مديرعامل شدن پروين خبر داده‌اند و به قول يك دوست نزديك به علي پروين، حكم مديرعاملي پرسپوليس به نام او نوشته شده و تنها نگراني‌اش، بدهي سنگين باشگاه است. خود رويانيان هم همانطور كه پيش‌تر يك بار پيشنهاد داده بود، مي‌تواند عضو هيات مديره جديد باشد. آخرين عضو را هم كه قرار است بر اين هيات مديره رياست كند، خود وزير از جمع زيردستان معتمدش برمي‌گزيند و تمام. همه اين اتفاق‌ها قرار بود امروز بيفتد اما شايد وزارت ورزش بازي با سايپا را هم به محمد رويانيان فرصت بدهد؛ يك بازي براي خداحافظي! جالب‌تر از همه اما گزارشي بود كه خبرگزاري مهر منتشر كرد و از قول يكي از نزديكان وزارت ورزش نوشت كه محمود گودرزي و مجموعه‌اش تمايلي بر ايجاد تغيير در باشگاه پرسپوليس ندارند: «وزارت ورزش دغدغه‌هايي بزرگتر از باشگاه پرسپوليس دارد. هنوز هيچ بحثي درباره اين تغييرها مطرح نشده و جلسه‌اي هم نبوده كه وزير بخواهد تصميمي بگيرد.


  رويانيان مدير پروژه آزادراه تهران- شمال؟!

  در روزهايي كه شايعه تغييرهاي مديريتي باشگاه پرسپوليس پررنگ‌تر از هميشه بر سر زبان‌هاست، خبر انتخاب رويانيان به‌عنوان مدير يكي از پروژه‌هاي بزرگ عمراني كشور هم نمي‌تواند تصادفي باشد. عجيب‌ترين شايعه ديروز اين بود كه محمد رويانيان بعد از مديريت در ستاد سوخت، فرماندهي پليس راهنمايي و رانندگي و مديرعاملي باشگاه پرسپوليس، به زودي مديريت يكي از پروژه‌هاي بزرگ عمراني كشور را به عهده خواهد گرفت. پروژه‌اي مثل آزادراه تهران- شمال! كه با سوابق مديريتي او هم مربوط است و اگر چنين خبري صحت داشته باشد، بايد منتظر خداحافظي هميشگي رويانيان از فوتبال و ورزش باشيم.

   

   
  پروين-پيرواني-رويانيان-مديرعامل-بازي خداحافظي