• مقصر اصلی شکست در منچستر خودم هستم - ۱۳۹۲/۰۹/۲۹
 •  

   

   

   

   

   

  مقصر اصلی شکست در منچستر خودم هستم

  اروپایی‌ها در تکواندو سرمایه‌گذاری کرده‌اند

   
   
   

  نماینده وزن سوم المپیکی تیم ملی تکواندو گفت: مقصر اصلی شکستم در مسابقات جایزه بزرگ منچستر خودم هستم

   
   

  به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا نصرآزادانی یکی از دو نماینده وزن سوم المپیک که در مسابقات تکواندوی جایزه بزرگ منچستر حضور پیدا کرده بود در نخستین دیدار خود مقابل نماینده اردن در راند طلایی شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

  علیرضا نصرآزادانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارسدر مورد نتایج کسب شده تیم ملی تکواندو در مسابقات جایزه بزرگ منچستر، اظهار داشت: متأسفانه در نخستین بازی مقابل نماینده اردن که دارنده نشان طلای بازی‌های آسیایی گوانگجو بود شکست خوردم. البته بازی در راند سوم با نتیجه تساوی 4 بر 4 به پایان رسید و در راند طلایی بازی را واگذار کردم. مسابقات جایزه بزرگ منچستر واقعاً‌ از لحاظ فنی در بالاترین سطح ممکن برگزار شد و از نگاه من این مسابقات واقعا فوق‌ العاده بود. کار ما در این رقابت‌ها دشوار بود؛ چرا که از قبل می‌دانستیم بهترین‌های دنیا قرار است در این رقابت‌ها حضور داشته باشند. مقصر اصلی شکستم در این مسابقات خودم هستم. حالا همه ما باید تلاش کنیم تا دلیل شکستمان را پیدا کنم.

  وی در ادامه افزود: علت اصلی این ناکامی‌ها خستگی بچه‌ها بود، البته این اعتقاد من است. اگر به نتایج کسب شده نگاه کنیم تمام نفراتی که در المپیک لندن مدال طلا کسب کرده بودند از دور رقابت‌ها حذف شدند، حتی تعدادی از نفراتی که در المپیک لندن مدال نقره کسب کرده بودند آنها نیز از رسیدن به مدال باز ماندند.

  نماینده وزن سوم المپیکی گفت: همه ما باید نقاط ضعف و قوت خود را بررسی کنیم و اگر مشکلی وجود دارد آن را رفع کنیم، چرا که همه دیدیم که تکواندو چطور در دنیا در حال رشد کردن است. در منچستر کاملاً مشخص بود که همه کشورهای حاضر در این رقابت‌ها روی تکواندوی سرمایه‌گذاری کرده‌اند به خصوص اروپایی‌ها.

  نصرآزادانی در مورد اینکه فقط تمرین کردن نمی‌تواند راهکار از بین رفتن ایرادهای ملی‌پوشان باشد، گفت: به اعتقاد من فقط تمرین کردن نمی‌تواند مشکلات را رفع کند. ما باید اصولی از لحاظ فنی پیش برویم تا در مراحل بعدی بتوانیم نتیجه کسب کنیم. شاید اعتماد به نفس ما کم شده که این اتفاقات رخ می‌دهد. البته ناگفته نماند هنوز ما چیزی را از دست نداده‌ایم؛ چرا که در این رقابت‌ها شاهد بودیم کشورهای برتر در این رشته از گردونه رقابت‌ها حذف شدند.

   

  وی در پاسخ به این سؤال که آیا بازی کردن در یک وزن بالاتر تأثیری در شکست نصر آزادانی داشت یا خیر، گفت: من در این رقابت‌ها یک وزن بالاتر وارد شیاپ‌چانگ شدم و این موضوع در شکستم تأثیر گذار بود. من فرصت کمی داشتم تا در این وزن از لحاظ بدنسازی خود را به آمادگی برسانم. تقریباً‌ 8 کیلو از دیگر حریفان وزنم کمتر بود و این یکی از مهمترین دلایلی بود که من نتوانستم در منچستر عملکرد خوبی را داشته باشم.

   

  تکواندو -علیرضا نصرآزادانی- تیم ملی تکواندو