• پروين – هدايتي برنده دوئل رويانيان – زنجاني - ۱۳۹۲/۰۹/۲۹
 •  

   

   

   

   

   

   
  پروين – هدايتي برنده دوئل رويانيان – زنجاني
   
   
   

  بركناري محمد رويانيان و تغييرات هيات‌مديره پرسپوليس چند صباحي است كه به عادت روزمرگي فوتبالي‌نويسان بدل شده است.

   
  سلطان مديرعامل مي‌‌شود

  بركناري محمد رويانيان و تغييرات هيات‌مديره پرسپوليس چند صباحي است كه به عادت روزمرگي فوتبالي‌نويسان بدل شده است. سوژه‌اي كهنه اما محتمل كه پس از روي كارآمدن وزير جديد ورزش شمارش معكوس براي اين اتفاقات روند سريع‌تري به خود گرفت. پس از آن‌كه از امير عابديني به عنوان مدير عامل جديد سرخپوشان و آلترناتيو اصلي رويانيان نام برده شد اما در ادامه برخي اتفاقات اين انتقال قدرت را بر هم زد و به تعويق انداخت تا كماكان محمد رويانيان به فعاليتش در پرسپوليس ادامه دهد. پرونده‌اي كه از روز گذشته دوباره به جريان افتاده با اين تفاوت كه اين بار نه خبري از عابديني هست نه مديري سياسي و ورزشي بلكه اكتور اصلي داستان جديد پرسپوليس كسي نيست جز علي پروين!

   
  ديدار مخفيانه

  در شرايطي كه رويانيان و اعضاي هيات‌مديره در يك ماه گذشته بارها براي ديدار با وزير ورزش و جوانان ابراز تمايل كرده‌اند، اما اين امر تا به امروز محقق نشده تا شائبه بركناري رويانيان و تغييرات در هيات‌مديره سرخپوشان با نظر مستقيم گودرزي قوت بگيرد. اين در حالي است كه منابع نزديك به وزارت از نامه سرگشاده سلطان به گودرزي و جلسه مخفيانه اين دو خبر مي‌‌دهند!

  هرچند علي پروين به هيچ عنوان زير بار اين اخبار نمي‌‌رود و آنها را كذب محض مي‌‌خواند، اما ائتلاف قابل توجه در پرسپوليس اين روزها روي ميز كار وزير و همكارانش در وزارتخانه است.

   
  پيرواني هم هست

  علاوه بر حسين هدايتي كه از او به عنوان عضو جديد و البته متمول هيات‌مديره پرسپوليس نام برده مي‌‌شود، از افشين پيرواني نيز به عنوان يكي از كانديداهاي هيات‌مديره سرخپوشان سخن به ميان آمده است. در همين راستا كاپيتان سابق سرخپوشان روز گذشته راهي وزارت ورزش شد تا در مورد جزئيات حضور احتمالي‌اش در جمع مديران پرسپوليس به گفت‌وگو بپردازد. پيرواني كه ترجيح داد درخصوص جلسه‌اش در وزارت با اهالي رسانه هم كلام نشود صحبت در اين خصوص را به آينده موكول كرد. در همين راستا شنيده مي‌‌شود كه وزارت ورزش ليست جديد اعضاي هيات‌مديره پرسپوليس را اوايل هفته آينده اعلام خواهد كرد.

   
  خريد مديرعامل

  «من مال اين فوتبال نيستم» اين يكي از كليشه‌اي‌ترين و پركاربردترين جملات محمد رويانيان در هنگامي است كه شايعه بركناري‌اش از مديرعاملي پرسپوليس قوت مي‌‌گيرد. رويانيان كه حداقل در ظاهر نسبت به تغييرات مديريتي روي خوش نشان مي‌‌دهد اينگونه به حضور احتمالي علي پروين در راس هرم مديريتي‌ سرخپوشان واكنش نشان مي‌‌دهد «اشكالي ندارد هركه مي‌‌خواهد مديرعامل بشود، بسم‌اله! هركه مي‌‌خواهد مديرعامل شود جلو بيايد، مديرعامل مي‌‌خريم!» مديرعامل سرخپوشان كه به تازگي و در آخرين جلسه هيات‌مديره و به اصرار حاضرين سنگ‌هايش را با پروين واكنده بود، كنايه‌وار درخصوص سنگ‌اندازي‌هاي سلطان گفت: «من با هيچكس كدورتي ندارم و مخلص آقايان هستم. اما متاسفانه موريانه‌اي از قديم بوده و هست كه به هيچ عنوان نمي‌‌توان آن را كاري كرد! از طرفي اگر مرا نخواهند مي‌‌روم، چون نمي‌‌خواهم به زور بمانم و اگر تمايل داشته باشند شايد عضو هيات‌مديره شوم تا برنامه‌هايم را دنبال كنم»

   
  مخالف تغييرات

  محمد صادق اكبري رئيس هيات‌مديره پرسپوليس هرچند عمر طولاني در عرصه فوتبال ندارد اما به نظر اصطلاحات فوتبالي را خوب ياد گرفته است. او در واكنش به خبر حضور پروين به جاي رويانيان و متعاقب آن تغييرات در هيات‌مديره پرسپوليس گفت: هميشه قانوني در فوتبال وجود دارد كه اعتقاد بر اين است كه به تركيب تيم برنده نبايد دست زد. ما الان شرايط مطلوبي داريم و صدرنشين هستيم از اين رو دليلي براي تغييرات وجود ندارد. از طرفي پس از نشست هيات‌مديره سرخپوشان در روز دوشنبه، اعضاي هيات‌مديره نامه‌اي را با مضمون اصرار رويانيان به ترك پرسپوليس به عنوان مديرعامل در اختيار گودرزي وزير ورزش و جوانان قرار دادند كه قطعا تحركات اخير پيرامون حضور فردي ديگر به جاي رويانيان بي‌‌مناسبت با مضمون نامه هيات‌مديره نباشد.

   

  قطعا با توجه به اوضاع بغرنج سرخپوشان به لحاظ مالي حضور حسين هدايتي در كنار علي پروين برگ برنده سلطان براي تصدي مديرعاملي پرسپوليس است. هدايتي كه پيش از اين نيز براي رسيدن به كرسي‌هاي مديريتي سرخپوشان خيز برداشته بود، اين بار قصد دارد با سلطان وارد كارزار پرسپوليس شود تا بلكه پول‌هاي او و كاريزماي پروين روزهاي متفاوتي را براي پرسپوليس رقم بزند.

  اين در حالي بود كه رويانيان در تلاش بود تا با اضافه كردن بابك زنجاني بخش اقتصادي پرسپوليس را نيز ارتقا ببخشد تا حداقل در مقابله با پروين و هدايتي كم نياورده باشد.

   

   
  مديرعامل پرسپوليس - بركناري محمد رويانيان-هدايتي -پروين -باشگاه پرسپوليس