• برترین‌های لیگ دوازدهم فوتبال - ۱۳۹۲/۰۴/۱۹
 •  

  به گزارش سایت رسمی فدراسیون، مراسم انتخاب برترین‌های لیگ دوازدهم فوتبال روز سه شنبه در تالار وحدت برگزار شد و برترین‌های لیگ توسط کارشناسان انتخاب شدند.

   

  برترین‌های این مراسم به شرح زیر است:

  حسین فرکی، مربی با اخلاق تیم فوتبال فولاد خوزستان به عنوان مربی اخلاق انتخاب شد.

  فجر شهید سپاسی شیراز عنوان تیم برتر اخلاق این مراسم را به خود اختصاص داد.

  هواداران گهر دورود به عنوان برترین تماشاگران لیگ برتر دوازدهم انتخاب شدند.

  تماشاگران گهر با وجود اینکه نیم فصل اول لیگ برتر را از میزبانی محروم بودند، اما در نیم فصل دوم برخلاف انتطارات میزبانی شایسته‌ای از حریفان داشتند به طوری که حتی در مسابقاتی هم که شکست می‌خوردند تیم‌ها و بازیکنان رقیب را تشویق می‌کردند.

  کارشناسان داوری ایران، سعید مظفری‌زاده را به عنوان بهترین داور لیگ برتر دوازدهم انتخاب کردند. مظفری‌زاده در مراسم انتخاب بهترین‌های لیگ برتر فوتبال سوت طلایی را از آن خود کرد. بابک داوری هم به عنوان بهترین کمک داور انتخاب شد. مظفری‌زاده در حالی این عنوان را به خود اختصاص داد که گزینه‌های دیگری همچون فغانی و قهرمانی هم برای تصاحب سوت طلا مطرح بودند. مظفری‌زاده در سال 1378 داوری را شروع کرده‌ است.

  مهدی مهدوی‌کیا، بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس هم عنوان مرد اخلاق این مراسم را به خود اختصاص داد. جایزه او را کریم باقری داد.

  در بخش برترین تیم این عنوان به باشگاه استقلال رسید. این انتخاب به دلیل قهرمانی استقلال در لیگ برتر و همچنین صعود این تیم به جمع 8 تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا بوده است. جایزه این بخش را مهدی تاج اهدا کرد.

  سعید عزت اللهی بازیکن تیم فوتبال ملوان هم به عنوان پدیده لیگ دوازدهم فوتبال ایران انتخاب شد.

  امیر قلعه‌نویی عنوان برترین مربی را به خود اختصاص داد. این انتخاب به دلیل قهرمانی وی با استقلال در فصل گذشته و همچنین کسب چهار دوره قهرمانی در لیگ برتر بوده است. عزیز محمدی این جایزه را داد. البته امیر قلعه‌نویی در این مراسم نبود و علی فتح الله‌زاده به جای او این جایزه را گرفت.

  جلال رافخایی، مهاجم تیم فوتبال ملوان بندر انزلی کفش طلای این مراسم را به خود اختصاص داد.

   

  در بخش انتخاب برترین بازیکن این عنوان به محرم نویدکیا بازیکن تیم فوتبال سپاهان رسید. کاندیداهای این بخش مهدی رحمتی، پژمان منتظری و نویدکیا بودند.

   

  کلید واژه ها:

  برترین‌های لیگ مربی اخلاق برترین تماشاگران بهترین داور برترین تیم پدیده لیگ برترین مربی مهاجم برترین بازیکن