• استقلالِ پارسال بودیم با ۱۰ امتیاز اختلاف قهرمان می‌شدیم - ۱۳۹۲/۱۰/۰۲
 •  

   

   

   

   

  استقلالِ پارسال بودیم با ۱۰ امتیاز اختلاف قهرمان می‌شدیم
  تیم را خصوصی نمی‌کنند به فتح‌الله‌زاده کمک کنند
   
   
   

  مدافع تیم فوتبال استقلال گفت: اگر امسال استقلالِ پارسال بودیم مطمئنا الان با ۱۰امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم صدرنشین بودیم و قهرمان می‌شدیم

   
   

  خسرو حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌ در خصوص آخرین شرایط خود پس از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت و همچنین شرایط تیم استقلال و تیم ملی برای حضور در جام جهانی فوتبال صحبت‌‌های زیر را انجام داد:

  فارس: بعد از مدتی مصدومیت دوباره به جمع بازیکنان استقلال برگشتی. شرایط در زمان مصدومیت چگونه گذشت؟

  به نظر من این مصدومیت بهانه‌ای شد تا بتوانم دوران بدنسازی خوبی را پشت سر بگذارم و آسیب‌دیدگی‌ام تقریبا رفع شده است. البته هر از گاهی می‌ترسم. در بازی با صبا چون چند روز قبل به پایم فشار وارد کرده بودم کمی ترس داشتم اما خوشبختانه از بازی با سپاهان در کنار بچه‌ها بودم و در دیدار با فجر کامل برای استقلال به میدان رفتم. حالا هم باید مراقب باشم چون بازی‌ها فشرده است و البته تیم هم به ما نیاز دارد.

  فارس: گفتی که دوران آسیب‌دیدگی فرصتی برای بدنسازی بود. فکر نمی‌کنی فشردگی بازی‌ها برای ملی‌پوشان ما تهدیدی باشد چون نکونام هم در بازی با صبا دچار آسیب‌دیدگی شد.

  من فکر می‌کنم جام حذفی هم یک فشار اضافه به بازیکنان وارد می‌‌کند شما ببینید بعد از این بازی همه تیم‌ها تعطیل هستند اما ما باید بازی کنیم شما بازی‌های آسیایی را هم به این بازی‌ها اضافه کنید که از چند وقت دیگر شروع می‌شود شاید خیلی از تیم‌ها آن زمان استراحت کنند ولی ما باید بازی کنیم. مطمئن باشید ممکن است استقلال باز هم مصدوم بدهد چون حضور فشرده در سه جام مختلف نوعی تهدید است ولی چاره‌ای هم نداریم.

  فارس: در این مدت کادر فنی تیم ملی هم روی تمرینات شما نظارت داشت ظاهرا همکاری خوبی با هم داشتید.

  در این مدت نیکو زحمات زیادی کشید و البته با آقای حاج قاسم تعامل بسیار خوبی برقرار شد. به همین خاطر است که می‌گویم بدنسازی خوبی انجام دادم در این مدت باشگاه استقلال هم خیلی به من کمک کرد و هر چند که برای استقلال مصدوم شده بودم اما قلعه‌نویی هم این فرصت را به من داد که کاملا خوب شوم هر چقدر او دوست داشت برای تیم بازی کنم از آن سو صبر هم کرد که مصدومیتم کامل برطرف شود.

  فارس: در این هفته‌هایی که در ترکیب استقلال نبودی خیلی‌ها معتقد بودند استقلال خوب بازی نمی‌کند. مثلا تو و بیک‌زاده در ترکیب تیم نبودید و به نظر تو چرا استقلال در آن هفته‌ها خوب کار نمی‌کرد؟

  اول بگویم در همین بازی با صبا نسبت به بازی با فجر خیلی بهتر بودیم شاید در بازی با صبا ده دقیقه پایانی نیمه اول را آنها فشار آوردند و ما هم خیلی محکم و دونده بازی کردیم. به نظر من بازی با صبا بازی امیدوارکننده‌ای برای استقلال بود ولی اعتقاد دارم باید این روند را ادامه بدهیم شرایط تیم به گونه‌ای بود که یک بازی خوب بودیم و یک بازی بد ولی حالا باید روند خوب‌مان را حفظ کنیم حالا هم فرصت خوبی داریم که فردا بتوانیم صدر جدول را به دست بیاوریم.

  فارس: پس قبول داری که استقلال در مقاطع خوب بازی نمی‌کرد.

  همینطور بود ولی یادتان باشد همانطور که شما گفتید تیم کاملی نداشتیم حالا تیم کاملی داریم و می‌توانیم با تمامی نفرات مقابل حریفان بازی کنیم. امیدوارم که 3 امتیاز بازی فردا را هم بگیریم.

   

   

                         

   

   

  فارس:  در خصوص پستت در استقلال صحبت کن. ظاهرا در این زمینه با قلعه‌نویی صحبت کرده بودی؟

  من در این چند بازی هم در دفاع راست بازی کردم و از اول هم قرار بود دفاع راست بازی کنم البته هم غلام‌نژاد می‌تواند در دفاع راست و هافبک راست بازی کند و طبق صحبتی که با آقای قلعه‌نویی انجام دادیم قرار شد که هر چند بازی جایم تغییر کند البته مشکلی در این زمینه وجود ندارد و با قلعه‌نویی رابطه خیلی خوبی دارم و او همه چیز یک بازیکن را درک می‌کند.

   
   

  فارس: این روزها پرسپولیس هم خوب نتیجه می‌گیرد. رقابت در صدر جدول را چطور می‌بینی؟

  امسال پرسپولیس متحول شده و تیم خوبی را روانه مسابقات کرده است. تراکتورسازی و سپاهان هم تیم‌های خوبی هستند ولی من اعتقاد دارم اگر امسال یک تیم شاخص‌تر نسبت به سایر رقبا بود تا الان 10 امتیاز نسبت به تیم‌های دیگر اختلاف داشت. به نظر من تیم شاخصی نسبت به بقیه وجود ندارد. مثلا اگر تیمی مثل سپاهان پارسال یا همین استقلال سال گذشته در لیگ امسال وجود داشت مطمئن باشید 10 امتیاز با رقبایش فاصله گرفته بود و قهرمان می شد. الان نمی‌شود گفت کدام تیم مدعی قهرمانی است. چون رقابت بین 5 یا 6 تیم است همین حالا نفت تهران و فولاد خوزستان هم مدعی قهرمانی هستند.

  فارس: پس اعتقاد داری قهرمان روزهای آخر مشخص می‌شود.

  صددرصد. چون همه تیم ها امتیاز می‌گیرند و امتیاز می‌دهند. هیچ تیمی وجود ندارد که همه بازی‌هایش را در تهران و شهرستان‌ها ببرد.

  فارس: این روزها صحبت در مورد مشکلات مالی استقلال زیاد است. شاید این موضوع روی کل مجموعه تیمی تأثیر گذاشته باشد تا جایی که قلعه‌نویی هم اذعان داشت که منتظری به خاطر شرایط مالی می‌خواهد پیشرفت کند و از استقلال جدا شود. به نظر تو این موضوع چقدر روی تیم تأثیر گذاشت؟

  واقعیت موضوع این است که فتح‌الله‌زاده امسال خیلی تنهاست چون به او پولی نرسیده است. مدیرعامل تا یک حدی می‌تواند درآمدزایی کند حالا وقت آن است که به فتح‌الله‌زاده کمک کنند چون او به بازیکنان تعهد داده و آنها روی پول‌هایشان حساب کرده‌اند. بیشتر بازیکنان امسال پول کمی دریافت کردند و کلا از لحاظ مالی شرایط خوبی در استقلال فراهم نیست. مثلا وقتی ما می‌بریم هیچ پاداشی داده نمی‌شود ولی از آن سو تیم‌ هم خرج دارد شاید اگر او می‌خواست پاداشی به ما بدهد باید هزینه هتل شب قبل از بازی کند. این فشار روی باشگاه استقلال وجود دارد ولی از مسئولان می‌خواهم به تیم کمک کنند وقتی تیم شخصی نمی‌شود باید کمک حالش شوند.

  فارس: البته این موضوع روی همه تیم ها تأثیر گذاشته و مثلا بازیکنان ملی‌پوش به جای آنکه حواسشان به بازی‌ها و تمرکز روی مسابقات جام جهانی باشد به فکر دریافت مطالبات شان هستند در پرسپولیس هم همین شرایط وجود دارد.

  دقیقا همینطور است. من هم با نظر شما موافق هستم و همانطور که گفتم امیدوارم وزارتخانه به باشگاه کمک کند تا فتح‌الله‌زاده بتواند به تعهدی که به بازیکنان داده عمل کند.

   
   

  فارس: به جام جهانی و قرعه‌کشی‌اش برسیم. خیلی‌ها مدعی هستند در گروه راحتی قرار گرفته‌‌ایم.

  همچین که می‌گویند هم در گروه راحتی نیستیم شاید اگر با آرژانتین، هلند و برزیل هم‌گروه می‌شدیم یک عده می‌گفتند در گروه سختی قرار گرفتیم! حرف من این است که ما کاری انجام نداده‌ایم اگر ما یک تیم آماده و قوی داشتیم شاید اگر در هر گروهی قرار می‌گرفتیم برای حریفان‌مان زنگ خطر بودیم اما بازی‌های تدارکاتی ما شده بود تایلند و تیم‌های درجه سه آسیا که هیچ کمکی به ما نمی‌کنند. شاید در بازی با کویت محکی بخوریم و از آن بازی به بعد بتوانیم چند دیدار تدارکاتی خوب داشته باشیم.

  فارس: به نظر تو با این روند ما می‌توانیم در جام جهانی صعود کنیم یا خیلی بزرگ‌بین شده‌ایم و توقع مردم را بالا می‌بریم؟

  واقعا ما کار سختی داریم. ما بعد از 90 روز در مسابقات مقدماتی دور هم جمع شده بودیم و سه بازی انجام دادیم و خوبی آن مسابقات این بود که بازیکنان دور هم جمع شدند. همه می‌دانند که آن بازی‌ها برای دور هم جمع شدن کافی نبود ای کاش که آن مسابقات برای ما حالت تدارکاتی داشت چون ما قبل از آن باید بازی های قو‌ی‌تری داشتیم. شاید ما از فروردین بتوانیم فرصت خوبی داشته باشیم برای بازی‌های تدارکاتی.

   

   

                        

   

   

  فارس: اما از فروردین هم نمی‌شود چون استقلال درگیر لیگ قهرمانان است.

  ما وقت را از دست داده‌ایم و حالا می‌خواهیم اردوهای خوب هم برگزار کنیم فقط امیدوارم طوری توافق شود که ضربه نخوریم. تیم ملی‌ می‌خواهد به آن طرف دنیا برود و اینکه ما حتی فکر کنیم اول در اختیار تیم ملی باشیم و بعد برای بازی‌های استقلال به آسیا بیاییم اصلا فکرش را هم نمی‌شود کرد. من فقط امیدوارم آماده‌سازی بازیکنان به شکلی باشد که اعتماد به نفس پیدا کنیم خدا را شکر که اولین بازی ما با آرژانتین نیست چون اگر آن بازی اولین بازی ما بود کارمان خیلی دشوار می‌شد.

  فارس: اما نیجریه و بوسنی که اکثر بازیکنانش در لیگ برتر انگلیس هستند هم رقبای سختی هستند.

  همین بوسنی که قبلا با آنها بازی کردیم خیلی از بازیکنانش را در اختیار نداشت و با این وجود ما را خیلی اذیت کرد. ما 2 بر صفر عقب بودیم و در عرض 15 دقیقه آنها را شکست دادیم. همان 3 بازی که ما پشت سر هم بردیم کی‌روش تمرکز خیلی زیادی روی آن داشت باید قبول کنیم که خدا خیلی کمک‌مان کرد ما در کره برای مساوی رفتیم و دیدید که یک موقعیت گیرمان آمد و آن را تبدیل به گل کردیم از این موضوع نباید بگذریم که خدا خیلی کمک‌مان کرد.خدا کند شرایطی به وجود بیاید که بازیکنان آماده راهی جام جهانی شوند.

  فارس: به عنوان سوال پایانی امسال چه بازیکنی مرد سال فوتبال دنیا می‌شود ریبری، رونالدو یا مسی؟

  من که رئالی هستم و دوست دارم رونالدو انتخاب شود.

   
   

   

   

   

  استقلال -خسرو حیدری -جام جهانی فوتبال